תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » היי-טק מינויים » סוף לסאגה: אובר מינתה את מנכ"ל אקספדיה לעמוד בראשה
דרה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר. צילום: ג'ורג' גרינסטד, מתוך ויקיפדיה

סוף לסאגה: אובר מינתה את מנכ"ל אקספדיה לעמוד בראשה

אחרי התפטרות המנכ"ל הקודם בעקבות שורה של שערוריות ובורסת שמות שכללה את מג וויטמן והמנכ"ל לשעבר של ג'נרל אלקטריק, החליטה מועצת המנהלים של החברה לתת את התפקיד לדרה קוסרשאהי

מאת 28 באוגוסט 2017, 11:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אובר (Uber) החליטה לשים את מושכות החברה בידי מנכ"ל אקספדיה (Expedia), דרה קוסרשאהי. בכך בא לקיצו תהליך שהחל עם התפטרותו של מייסד החברה, טראוויס קלאניק, מתפקיד המנכ"ל, בעקבות פרשיות שונות, ונסגרת בורסת השמות לתפקיד שכללה, בין היתר, את מנכ"לית HPE, מג ויטמן.

קוסרשאהי, שניהל את חברת התיירות האינטרנטית במשך יותר מעשור, מאז 2005, נכנס לתפקידו החדש באובר בעיתוי לא פשוט עבור החברה, כשתדמיתה הציבורית בשפל חסר תקדים. יהיה עליו בעיקר למלא אצל הענקית ואקום מנהיגות גדול, שאותו היא סוחבת מאז שקלאניק התפטר מתפקידו לאחר לחץ של משקיעים בחודש יוני. קלאניק נשאר בדירקטוריון אובר, אבל לא יכול היה להמשיך לתפקד כמנכ"לה, לנוכח חקירה פנימית וגילויים רבים על תרבות ארגון כושלת, ששיאה התבטא בטענות ליחס מחפיר לנשים ולניצול על רקע מיני.

בנוסף, יידרש המנכ"ל החדש למשימה החשובה – להעביר את אובר לרווח. בשבוע שעבר דיווחה החברה על תוצאות הרבעון השני שלה, שלצערה העידו על הפסד של 645 מיליון דולר, לעומת עלייה של 119% בהכנסותיה – ל-1.75 מיליארד.

ויטמן דרשה יותר מדי?

לפי הדיווחים, קוסרשאהי היה אחד משלושה מועמדים בכירים, בהם המנכ"ל לשעבר של ג'נרל אלקטריק (GE), ג'פרי אימלט, וכאמור – ויטמן.

אימלט נסוג ממועמדותו והודיע על כך אתמול (א') בחשבון הטוויטר (Twitter) שלו. הניו-יורק טיימס (The New York Times) ציטט שני גורמים שהיו מקורבים להליך בחירת המנכ"ל החדש, שמסרו ש-"התברר שהוא לא זכה במספיק תמיכה".

עוד מסר הניו-יורק טיימס מפי מקורות שמועצת המנהלים של אובר נטתה לעבר ויטמן, "אבל הדברים השתנו במהלך יום ראשון אחר הצהריים והדירקטוריון החליט על קוסרשאהי".

"מתמקד בצמיחה"

אחרי שכמה כלי תקשורת דיווחו על בחירת המנכ"ל אמש, Recode ציטט מקורות קרובים למועמדת שטענו כי ל-ויטמן "לא הודיעו על כל בחירה והדירקטוריון גם לא הסכים לכמה דברים שהיא ביקשה על מנת לקבל את הג'וב". האתר הבהיר כי ויטמן ביקשה מספר דברים, כולל פחות מעורבות של קלאניק ושליטה רבה יותר על חבר המנהלים, מה שאולי הכשיל אותה לבסוף והעניק את הג'וב הנחשק לקוסרשאהי.

תחת ניצוחו של קוסרשאהי, אקספדיה הכפילה את הכנסותיה השנתיות מאז 2012 ל-8.8 מיליארד דולר ב-2016. החברה דיווחה אשתקד אף על רווח נקי של 281.8 מיליון. עוד יצוין כי קוסרשאהי הוא חבר במועצת המנהלים של הניו-יורק טיימס ושל חברת מוצרי הספורט פנאטיס (Fanatics). בראיון שהעניק במאי האחרון ל-CNBC הוא העיד על דרך הניהול האופיינית לו כי "האנליסטים מתמקדים בשוליים. אני מתמקד בצמיחה".

סוף לסאגה: אובר מינתה את מנכ"ל אקספדיה לעמוד בראשה Reviewed by on . אובר (Uber) החליטה לשים את מושכות החברה בידי מנכ"ל אקספדיה (Expedia), דרה קוסרשאהי. בכך בא לקיצו תהליך שהחל עם התפטרותו של מייסד החברה, טראוויס קלאניק, מתפקיד ה אובר (Uber) החליטה לשים את מושכות החברה בידי מנכ"ל אקספדיה (Expedia), דרה קוסרשאהי. בכך בא לקיצו תהליך שהחל עם התפטרותו של מייסד החברה, טראוויס קלאניק, מתפקיד ה Rating: 0

הגיבו