תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » מנמ"ר יבמ ערק לאמזון – וחטף תביעה
ג'ף סמית, מנמ"ר יבמ לשעבר

מנמ"ר יבמ ערק לאמזון – וחטף תביעה

בתביעה נכתב כי "בעבודתו החדשה, ג'ף סמית מפר את הסכם אי-התחרות שלו, שנקבע למשך שנה ממועד עזיבתו את החברה"

מאת 14 באוגוסט 2017, 8:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ג'ף סמית, לשעבר מנמ"ר יבמ (IBM), עבר לעבוד אצל היריבה בענן אמזון ווב סרביסס (AWS) – וחטף תביעה מהענק הכחול.

סמית עזב את תפקידו כמנמ"ר יבמ במאי השנה, לאחר שלוש שנים. בהודעה על עזיבתו נמסר כי הוא "מחפש אחר הזדמנויות חדשות".

בשבוע שעבר נודע כי הוא החל לעבוד ב-AWS. בתפקידו החדש אצל ענקית הענן סמית משמש כסגן נשיא ומנהל האסטרטגיה והתפעול, ומדווח ישירות לאנדי ג'סי, מנכ"ל AWS. בתחילה סמית תכנן לעבור מיידית מיבמ ל-AWS, אולם לבסוף העדיף להמתין מעט.

הענק הכחול הגיש נגד סמית תביעה בשבוע שעבר, בבית המשפט המחוזי בניו יורק. בתביעה נכתב כי "בעבודתו החדשה סמית מפר את הסכם אי-התחרות שלו, שנקבע למשך שנה ממועד עזיבתו את החברה. הוא הולך לעבוד בחברה הנמצאת בתחרות ישירה עם יבמ, כמנהל בכיר ב-AWS – שהיא המתחרה העיקרית של יבמ במחשוב ענן".

"בכך הוא לא ממתין שנה, כפי שהוא התחייב", נכתב בתביעה. "סמית לוקח עימו למקום עבודתו החדש את כל הסודות המסחריים והעסקיים של יבמ, שהם מסווגים 'סודי-עסקי' ברמה הגבוהה ביותר. הוא יודע על החדשנות הטכנולוגית שיבמ מפתחת, במיוחד לתחום עסקי הענן – שם AWS מתחרה מולה באופן ישיר".

על פי התביעה, "סמית כבר חשף פריטי מידע לאנדי ג'סי, מנכ"ל AWS, ובכך הפר הנחיות לפיהן אסור לו לשמור לעצמו מצגות לגבי הענן החדש של יבמ. הוא אף מחק את פריטי מידע וזיכרונות בטלפון הנייד ובטאבלט שלו, אותם קיבל מהחברה – לפני שעזב אותה. כך הוא מנע מיבמ כל יכולת לאתר תעבורות תקשורת שהיו לו עם ג'סי או פרטי מידע שהוא העביר לג'סי – עוד בטרם עזב את החברה".

ידע פרטים על פלטפורמת הענן החדשה של יבמ

על פי התביעה, "סמית הוא אחד מתריסר המנהלים המעורבים בקבלת החלטות ברמה הגבוהה ביותר לגבי הדור הבא של פלטפורמת הענן של יבמ. הפלטפורמה הזו משלבת חומרה ותוכנה, על מנת לספק שירותי מחשוב ענן למנעד רחב של ארגונים. השירותים הללו יותר מהירים, יותר מאובטחים ועלותם פחותה מאי פעם".

בתביעה של יבמ נגד סמית נכתב כי "הוא בעל מידע פנים לגבי מצב אבטחת המידע של יבמ והיה מעורב ברמה הגבוהה ביותר בדיונים פנימיים על הטרנספורמציה המתוכננת ביבמ. אם AWS יכול לאסוף ולהשתמש במה שאגור במוחו של סמית על כל אחד מהנושאים האלה – יבמ חוששת ש-AWS תשיג לעצמה יתרון לא הוגן".

על פי התביעה, "הידע של סמית על תוכניות הענן העתידי של יבמ הוא קריטי, משום שתוכניות אלו יעזרו לחברה להתפתח מעבר למעמדה הנוכחי כספקית אירוח – מה שיקשה עליה להתאים את עצמה לתחרות עתידית מול ספקיות הענן האחרות בהיבט הכלכלי של תמחור השירותים. AWS נחשבת למובילת שוק בענן, ויבמ מנסה להדביקה".

יבמ מבקשת בתביעתה להוציא צו מניעה נגד סמית, שיכפה עליו לממש את הסכם אי-התחרות למשך עוד תשעה חודשים. עוד הוא נתבע להחזיר סכום של 1.7 מיליון דולרים, אותו קיבל כבונוס.

הדיונים צפויים להתחיל בהמשך החודש.

מנמ"ר יבמ ערק לאמזון – וחטף תביעה Reviewed by on . ג'ף סמית, לשעבר מנמ''ר יבמ (IBM), עבר לעבוד אצל היריבה בענן אמזון ווב סרביסס (AWS) - וחטף תביעה מהענק הכחול. סמית עזב את תפקידו כמנמ''ר יבמ במאי השנה, לאחר שלוש ג'ף סמית, לשעבר מנמ''ר יבמ (IBM), עבר לעבוד אצל היריבה בענן אמזון ווב סרביסס (AWS) - וחטף תביעה מהענק הכחול. סמית עזב את תפקידו כמנמ''ר יבמ במאי השנה, לאחר שלוש Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    Dee

    מדוע מובא רק הצד של י.ב.מ., ואין תגובה של ג׳ף סמית׳ (Smith)?
    אגב, שוב עברית! אין אומרים ״ברי-מזל״, אלא ״בני-מזל״ (כמו: בני/בנות-מצווה, בני-ברית וכד׳).

הגיבו