תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » דיווחים: סיסקו תפטר עד 14 אלף עובדים – מהם מאות בישראל
סיסקו: פחות הכנסות - ופחות עובדים. צילום אילוסטרציה: BigStock

דיווחים: סיסקו תפטר עד 14 אלף עובדים – מהם מאות בישראל

הסיבה לפיטורי הענק היא המעבר של החברה מחומרה לפעילות ממוקדת תוכנה ● חלק מהפיטורים בישראל צפויים להיות של עובדי NDS, שנרכשה על ידי סיסקו

מאת 17 באוגוסט 2016, 12:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פיטורי ענק בסיסקו (Cisco): ענקית הרשתות צפויה לפטר עד 14 אלף עובדים, המהווים כ-20% מכוח העבודה העולמי שלה – כך על פי אתר CRN, שמצטט מספר מקורות המקורבים לחברה. סיסקו סירבה להגיב לדברים, וכך גם החברה בישראל, אולם על פי הערכות בשוק, בישראל יפוטרו מאות עובדים, חלקם מ-NDS, אותה רכשה סיסקו ב-2012.

יצוין כי סיסקו צפויה להכריז על הפיטורים בשבועות הקרובים. חבילות פרישה מוקדמת כבר הוצעו לעובדים רבים, אמרו המקורות.

הקיצוצים הכבדים, שלפי המקורות עשויים לכלול בין 9,000 ל-14 אלף עובדים בשירותה מרחבי העולם, נובעים מהמעבר שלה משירותי החומרה לפעילות ממוקדת תוכנה.

"החברה צריכה כישורים שונים לעתיד מוגדר תוכנה משהיו להם בעבר", אמר מקור שעל פי האתר מכיר את המצב, אולם סירב להזדהות. "בתיאוריה, שוק היעד יכול להיות גדול יותר ורווחי בהרבה, אבל ייקח זמן לעשות את המעבר הזה".

גל הפיטורים הגדול ביותר בהיסטוריה של סיסקו

בפעם האחרונה שבה הכריזה החברה על סבב פיטורים, באוגוסט 2014, קיצצה סיסקו כ-6,000 משרות. נכון לאפריל 2016, מנה כוח העבודה של החברה 73,104 מועסקים, לפי הנתונים שהגישה החברה לרשות ניירות הערך של ארצות הברית. פיטוריהם של 14 אלף עובדים, אם אכן יתרחשו, יהיו הפיטורים הגדולים ביותר ב-32 שנות פועלה של הענקית.

האנליסט טריפ צ'אודרי מ-Global Equities Research חזה כבר בדו"ח שלו מינואר שסיסקו תיאלץ לחתוך השנה 14 אלף משרות. צ'אודרי אמר שהקיצוצים ינבעו מכך שהחברה לא תזדקק לעובדים רבים כבעבר, כשיותר לקוחות יעברו לענן עכשיו, כשסיסקו נכנסת לשוק זה.

גל הפיטורים המסתמן לא בהכרח מעיד על מצבה הפיננסי של החברה. מניית סיסקו גדלה ביותר מ-15% בשלושת החודשים האחרונים והגיעה לשיא של תשע שנים השבוע, כשנסחרה ב-31.23 דולר למנייה.

דיווחים: סיסקו תפטר עד 14 אלף עובדים – מהם מאות בישראל Reviewed by on . פיטורי ענק בסיסקו (Cisco): ענקית הרשתות צפויה לפטר עד 14 אלף עובדים, המהווים כ-20% מכוח העבודה העולמי שלה - כך על פי אתר CRN, שמצטט מספר מקורות המקורבים לחברה. פיטורי ענק בסיסקו (Cisco): ענקית הרשתות צפויה לפטר עד 14 אלף עובדים, המהווים כ-20% מכוח העבודה העולמי שלה - כך על פי אתר CRN, שמצטט מספר מקורות המקורבים לחברה. Rating: 0

הגיבו