עליה בשיעור השימוש בחלונות 7 על חשבון חלונות ויסטה – אך לא על חשבון XP

מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט חצתה לראשונה את קו ה-4%, כך על פי עמוד המעקב הסטטיסטי של InfoWorld ● למרות זאת, בניגוד לציפיותיה של מיקרוסופט, חלונות XP שומרת על יציבות יחסית, עם 64% מנתח השוק, והלקוחות שביצעו את השדרוג עד עתה הם בעיקר משתמשי ויסטה

בימים האחרונים חצתה חלונות 7 (Windows 7) את קו ה-4% בשוק מערכות ההפעלה, כשעיקר העלייה בשימוש בה מורגשת במחשבים חדשים; כך עולה מנתונים שפורסמו ב-Windows Pulse – עמוד המעקב הסטטיסטי של InfoWorld, המגיש נתונים שמתעדכנים מדי שבוע.

עם זאת, הנתונים מראים שהנפגעת העיקרית מהמעבר לחלונות 7 היא לאו דווקא חלונות XP הוותיקה, שעדיין שומרת על נתח של כ-64% מבין משתמשי חלונות; כמעט כל העלייה בשימוש בשבוע האחרון – כאחוז שלם – הגיעה מכיוון משתמשים שהחליפו את חלונות ויסטה (Windows Vista) בחלונות 7, כשייתכן שחלק מביניהם עשו שימוש באפשרות השדרוג שצורפה למחשבים מבוססי ויסטה שנרכשו בחודשים האחרונים.

מיקרוסופט (Microsoft) קיוותה שהתוצאות יהיו מעט שונות. חלונות XP מתקרבת בצעדי ענק לסוף חיי המוצר, ובחברה קיוו שדווקא משם, מאותם אלו שהעדיפו להישאר עם מערכת ההפעלה הישנה לאחר השקת חלונות ויסטה, יגיעו המשתמשים שיבצעו שדרוג. הנתונים, עם זאת, מראים שדווקא משתמשי ויסטה הם אלו שמוכנים בינתיים לבצע את השינוי, ככל הנראה תוצאה מאכזבה ממערכת ההפעלה שמותקנת במחשבם.

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. צביקה

  אופירה
  כבר נמכרים בוודאות מחשבי לנובו G550 עם גרסאות של חלונות 7 גרסה ביתית פרמיום, רק צריך לוודא לפני הרכישה. ראיתי כבר פרסומות מתאימות

 2. אופירה

  שלום. מבקשת אם אפשר תשובה למייל הואיל ואין לי מחשב.
  אני מעוניינת במחשב LENOVO G550 שחברת סלקום מספקת בחבילת גלישה חופשית עם מודם סלולרי.
  אך לצערי, היא מספקת את המחשב עם מערכת הפעלה ויסטה ואני מעוניינת בחלונות 7.
  מתי לפי דעתכם, יהיה אפשר לרכוש את חלונות 7 בתוך LENOVO ?
  כי אני ממתינה בינתיים עם הקנייה.
  תודה.

אירועים קרובים