הוקמה שדולה חדשה בכנסת לסטארט-אפים וליזמות

השדולה עתידה לקדם את התמיכה בקהילה המקומית מול הממשלה ולפעול להסרת החסמים הביורוקרטיים ● בראש השדולה יעמדו הח"כים יואל חסון ויואב קיש, וגל קלקשטיין, מבעלי קבוצת GKI, ישמש כמנכ"ל שלה

האם בכל מה שקשור להיי-טק, הכנסת ריקה? צילום: BigStock

הח"כים יואל חסון (המחנה הציוני) ויואב קיש (הליכוד) יעמדו בראש שדולה חדשה בכנסת, שתעסוק במה שמטריד ומעניין את קהילת היזמים והסטארט-אפים הישראלית. היזם והאנג'ל גל קלקשטיין, מבעלי קבוצת GKI, ישמש כמנכ"ל השדולה.

יצוין כי השדולה עתידה לשמש אוזן קשבת לצרכי קהילת הסטארט-אפים והיזמות. בנוסף, חבריה יפעלו לעידוד והנגשת עולם היזמות גם בפריפריה; יסייעו לפתח קשרי עבודה ומסחר עם קהילות שונות ברחבי העולם; יפעלו מול המדען הראשי בשאלות השקעות וסבסוד ממשלתי; ויעסקו בקביעת מדיניות ורגולציה שתסדיר את פעילות היזמות בארץ ותצמצם את החסמים הביורוקרטיים. כמו כן, השדולה תתמוך במהלכי משרד החינוך להכוונת בני נוער ללימודי מדעים ותפעל להנגשת עולם היזמות לכל מי שמתעניין בנושא, בין אם הוא בן 5 או בן 80.

בשדולה מדגישים כי יש הבדל בין סטארט-אפים לחברות היי-טק. קלקשטיין אמר כי "מיזם שמפותח על ידי שני חברים מהסלון הביתי שונה בתכלית מהקמה של חברת היי-טק, ומחייב דגשים ותשומת לב ייחודיים".

גל קלקשטיין, מנכ"ל שדולת הסטארט-אפים והיזמות בכנסת

גל קלקשטיין, מנכ"ל שדולת הסטארט-אפים והיזמות בכנסת

הוא הוסיף ש-"אין כיום בישראל מדיניות ממשלתית סדורה ומגובשת. המדינה תומכת במיזמים, אבל לא באופן מתודי ועקבי מספיק. לאט לאט אנחנו רואים פיחות במעמדה של ישראל כמדינת סטארט-אפ לעומת מדינות כמו אירלנד וסינגפור. בנוסף, לא הגיוני שנתייחס לישראל כמדינת סטארט-אפ כאשר בערי הפריפריה כמעט שלא מתקיימת פעילות יזמית-חדשנית".

ח״כ קיש ציין כי ״החדשנות והיזמות שבטבעם של הישראלים הובילו וקידמו את המדינה מהקמתה עד למעמדה כיום כמעצמת היי-טק אזורית. היזמים הצעירים יתקשו לממש את הפוטנציאל הגלום בהם במידה שלא יהיו אוזן קשבת ותמיכה מהממשלה והרגולטור. זו האחריות שלנו וזו מטרת שדולת הסטארט-אפ".

לדברי ח"כ חסון, "הסטארט-אפ הישראלי הוא משאב כלכלי אדיר שיש לסייע לו בכל דרך אפשרית. זו הפעם הראשונה ששדולה כזו קמה. הסטארט-אפ הישראלי מצליח בזכות עצמו והגענו לרגע שבו המדינה חייבת להיכנס לתמונה ולסייע לתחום להפוך יציב ומוצלח יותר. אני מזמין יזמים להגיע לשדולה, לפנות אלינו עם הצעות ורעיונות, וביחד נעזור לעולם היזמי החשוב הזה לשגשג".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים