תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » "המרוץ למילון" של ויקיפדיה
תחרות לכתיבת ערכים במרשתת. ויקימילון

"המרוץ למילון" של ויקיפדיה

האנציקלופדיה החופשית תקיים תחרות לכתיבת ערכים למיזם המילוני הוותיק שלה, עם פרס ראשון של 1,500 שקלים ● כך תוכלו להפגין את בקיאותכם בשפה העברית

מאת 10 באוגוסט 2015, 15:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ויקיפדיה (Wikipedia) והאקדמיה ללשון עברית הכריזו על תחרות לכתיבת ערכים מילוניים ל-ויקימילון. מטרת התחרות היא להעלות את מספר כותבי הערכים במילון האינטרנטי. כותב הערכים המוביל יקבל פרס של 1,500 שקלים, כאשר למקום השני יוענקו 1,000 שקלים ולשלישי – 750 שקלים.

ויקימילון הוא פרויקט – או שמא נאמר מיזם – שנוסד ב-2004, שנה לאחר הקמת ויקיפדיה העברית. כמו באנציקלופדיה החופשית, הגולשים הם אלה שכותבים את הערכים. ויקימילון כולל הגדרות, משפטים לדוגמה ומידע נוסף על אלפי מילים בשפה העברית.

בחבר השופטים של התחרות יֵשבו ד"ר גבריאל בירנבאום, בלשן, חוקר בכיר באקדמיה ללשון העברית וכותב הערכים הראשי של המילון ההיסטורי ללשון העברית; ד"ר רוביק רוזנטל, לשונאי, עיתונאי, סופר ובעל אתר אינטרנט העוסק בענייני שפה ובלשנות; רונית גדיש, המזכירה האקדמית של האקדמיה ללשון העברית וזוכת פרס ראש הממשלה ללשון העברית לשנת תשע"ה; ועורכים ותיקים בקהילת ויקימילון.

התחרות תימשך עד 25 באוגוסט.

"המרוץ למילון" של ויקיפדיה Reviewed by on . ויקיפדיה (Wikipedia) והאקדמיה ללשון עברית הכריזו על תחרות לכתיבת ערכים מילוניים ל-ויקימילון. מטרת התחרות היא להעלות את מספר כותבי הערכים במילון האינטרנטי. כותב ויקיפדיה (Wikipedia) והאקדמיה ללשון עברית הכריזו על תחרות לכתיבת ערכים מילוניים ל-ויקימילון. מטרת התחרות היא להעלות את מספר כותבי הערכים במילון האינטרנטי. כותב Rating: 0

הגיבו