תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » א.מ.ת. מיחשוב תחליף שרתי-על ותקים מערך גיבוי בבזק; ההיקף הכספי: עשרות מיליוני שקלים

בלעדי

א.מ.ת. מיחשוב תחליף שרתי-על ותקים מערך גיבוי בבזק; ההיקף הכספי: עשרות מיליוני שקלים

במסגרת הפרויקט, יוטמעו שרתי-על מסדרת M9000 של סאן ומוצרי גיבוי של סימנטק ● על שרתים אלה תותקן מערכת ההפעלה סולאריס 10 ● מערכות המיחשוב המרכזיות שיפעלו על השרתים הן בילינג, CTI, ERP, ומחסן הנתונים המרכזי, DWH

מאת 21 בספטמבר 2009, 11:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

א.מ.ת. מיחשוב זכתה בפרויקט ענק להחלפת שרתי-העל והקמת מערך גיבוי מרוחק בבזק. השרתים שיוטמעו הם מתוצרת סאן (Sun), ואילו מוצרי הגיבוי הם של סימנטק (Symantec). ההודעה על הזכייה נמסרה לחברה לפני החג, והוא צפוי להתחיל בימים אלה ולהסתיים תוך כמה שבועות. עיקר העבודה בפרויקט ייעשה על ידי אנשי א.מ.ת. ומיעוטו יבוצע במשותף עם אנשי ה-IT בבזק. אנשי חטיבת השירות והפרויקטים של א.מ.ת. מיחשוב יבצעו את התחזוקה והשירות למערכות שיוטמעו, לתקופה של חמש שנים. היקף הפרויקט לא נמסר לפרסום, אולם מקורות בשוק העריכו אותו בעשרות מיליוני שקלים.

שני שרתי-העל שיוטמעו בבזק הם מסדרת M9000 של סאן, והם יחליפו את שרתי סאן הקיימים. השרתים בנויים על מעבדים בעלי ארבע ליבות (quad core), ומספקים ביצועים גבוהים יותר מאלה הקיימים. על שרתים אלה תותקן מערכת ההפעלה סולאריס 10 (Solaris 10). מערכות המיחשוב המרכזיות שיפעלו על השרתים הן בילינג, CTI, ERP, ומחסן הנתונים המרכזי, DWH.

הפרויקט יספק למערך המיחשוב בבזק חסכון כספי בתחזוקה, יכולת לנצל תכונות חדשות של וירטואליזציה, גמישות בחלוקת משאבים, חסכון בעלויות חשמל וקירור. בטרם הזכייה, דרשו אנשי ה-IT של בזק גם שיפור ביצועים לצד הגדלת משאבי המיחשוב. יחד עם החלפת השרתים, יטמיעו אנשי א.מ.ת. פתרון התאוששות מאסון אוטומטי בין שני אתרים. פתרון זה נועד לקצר את זמני ההשבתה של המערכת ולתת מענה שרידות מהיר יותר מהמצב הנוכחי. יישום פתרון ה-DR בין שני אתרי הלקוח – האתר המרכזי ואתר הגיבוי – יישען על פלטפורמת Geo Cluster של סימנטק. הפתרון נותן מענה למצב השבתה מעטה בזמן, ככל הניתן, ובהפרעה קטנה ככל האפשר לפעילויות הקריטיות בארגון. אתר הגיבוי הינו בקיבולת של לפחות 70% מהאתר הראשי ועם פוטנציאל גידול ל-100%. עד היום, הגיבוי בבזק נעשה ללא יכולות אלה, לרבות העובדה שלא כל הנתונים עברו לאתר הגיבוי.

אילן ינובסקי, מנהל אגף טכנולוגיות ותפעול בחטיבת טכנולוגיות המידע בבזק, אמר, כי "ההצטיידות במחשבי-העל החדשים של סאן היא צעד נוסף בהיערכות של בזק לספק שירותי תקשורת מתקדמים. שרתי-העל הללו מהווים פלטפורמה לשירותים  מרכזיים במערך ה-IT שלנו, ובאמצעות הפרויקט יתאפשר לבזק להמשיך ולהיות שחקן מוביל בשוק התקשורת בישראל".

יואב וינברג, מנכ"ל א.מ.ת. מיחשוב, אמר: "הטכנולוגיה המסופקת לבזק במסגרת פרויקט זה תאפשר להם את מגוון השירותים העסקיים הנדרשים במירב הגמישות ובמינימום עלויות".

לדברי דן טולדנו, מנכ"ל סאן ישראל, "מחשב ה-M9000 הפך בשנתיים האחרונות לסטנדרט הקונסולידציה ליישומים קריטיים בעולם ה-IT. מבחינת ביצועים, אמינות ושרידות הוא מהווה התגלמות של מושג 'המיינפריים הפתוח', שלקוחותינו ציפו לו כבר זמן רב".

א.מ.ת. מיחשוב תחליף שרתי-על ותקים מערך גיבוי בבזק; ההיקף הכספי: עשרות מיליוני שקלים Reviewed by on . א.מ.ת. מיחשוב זכתה בפרויקט ענק להחלפת שרתי-העל והקמת מערך גיבוי מרוחק בבזק. השרתים שיוטמעו הם מתוצרת סאן (Sun), ואילו מוצרי הגיבוי הם של סימנטק (Symantec). ההוד א.מ.ת. מיחשוב זכתה בפרויקט ענק להחלפת שרתי-העל והקמת מערך גיבוי מרוחק בבזק. השרתים שיוטמעו הם מתוצרת סאן (Sun), ואילו מוצרי הגיבוי הם של סימנטק (Symantec). ההוד Rating:

הגיבו