תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » "העובדה שגוגל מגדירה את האפליקציות שלה כברירת מחדל לא פוגעת בצרכנים"
לראשונה כנס בישראל. גוגל

"העובדה שגוגל מגדירה את האפליקציות שלה כברירת מחדל לא פוגעת בצרכנים"

בית משפט אמריקני דחה תביעה של צרכנים וקבע כי הם לא הצליחו להוכיח שהחוזים שגוגל כופה על יצרניות הטלפונים מובילים למחירים גבוהים יותר של המכשירים

מאת 22 בפברואר 2015, 13:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שופטת פדרלית דחתה בסוף השבוע תביעה של צרכנים שטענו כי גוגל (Google) פוגעת ברוכשי סמארטפונים בכך שהיא מחייבת יצרניות טלפונים שמשתמשות באנדרואיד (Android) להגדיר את האפליקציות שלה כברירת מחדל.

התובעים טענו כי בכך שגוגל מחייבת יצרניות דוגמת סמסונג (Samsung) להגדיר אפליקציות כמו יוטיוב ( YouTube) כברירת מחדל במכשירי אנדרואיד, היא פוגעת בספקיות מתחרות דוגמת מיקרוסופט (Microsoft), שמציעה את מנוע החיפוש Bing. לטענת התובעים, הדבר גורם לעלייה במחירי הטלפונים, שכן החברות האחרות אינן יכולות להתחרות "על שטח המסך היקר" שממנו נהנות האפליקציות של גוגל.

אולם, השופטת בת לבסון פרימן מבית המשפט בסן חוזה שבקליפורניה דחתה את התביעה וקבעה כי התובעים לא הצליחו להוכיח שהחוזים שגוגל כופה על יצרניות הטלפונים מובילים למחירים גבוהים יותר של המכשירים. השופטת הקציבה לתובעים שלושה שבועות כדי לתקן את טענותיהם.

לא ניתן היה לקבל תגובה מרוברט לופז, פרקליט התובעים. אהרון סטיין, דובר גוגל, סירב להגיב.

"העובדה שגוגל מגדירה את האפליקציות שלה כברירת מחדל לא פוגעת בצרכנים" Reviewed by on . שופטת פדרלית דחתה בסוף השבוע תביעה של צרכנים שטענו כי גוגל (Google) פוגעת ברוכשי סמארטפונים בכך שהיא מחייבת יצרניות טלפונים שמשתמשות באנדרואיד (Android) להגדיר שופטת פדרלית דחתה בסוף השבוע תביעה של צרכנים שטענו כי גוגל (Google) פוגעת ברוכשי סמארטפונים בכך שהיא מחייבת יצרניות טלפונים שמשתמשות באנדרואיד (Android) להגדיר Rating: 0

הגיבו