תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » מלזיה: השלטונות מכחישים שהצעת חוק לסינון האינטרנט נועדה לדכא את ההתנגדות למשטר

מלזיה: השלטונות מכחישים שהצעת חוק לסינון האינטרנט נועדה לדכא את ההתנגדות למשטר

ההכחשה פורסמה בעקבות דיווחים שעל פיהם במדינה, השוכנת בדרום מזרח אסיה, שוקלים להפעיל מנגנון סינון דוגמת התוכנה הסינית Green Dam ● על פי השלטונות, הסינון מכוון כנגד תכנים פורנוגרפיים בלבד, בעוד שעל פי גורמים באופוזיציה נועד המהלך לדכא התנגדות למשטר

מאת 10 באוגוסט 2009, 16:22 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שלטונות מלזיה הכחישו ביום בסוף השבוע דיווחים על פיהם הצעת חוק לסינון האינטרנט נועדה למעקב אחר בלוגים ואתרי אינטרנט. על פי השלטונות, הסינון מכוון כנגד תכנים פורנוגראפיים בלבד. ההכחשה פורסמה בעקבות דיווחים שעל פיהם במדינה, השוכנת בדרום מזרח אסיה, שוקלים להפעיל מנגנון סינון דוגמת התוכנה הסינית Green Dam. על פי גורמים באופוזיציה נועד המהלך לדכא התנגדות למשטר.

למרות שבמלזיה נעשה שימוש בחוק כנגד הסתה כדי לעצור ללא משפט עורך של בלוג פוליטי ידוע, טען שר המידע המלזי, ראיז יטים, כי אין שום כוונה לצנזר אתרי אינטרנט פוליטיים. "ביטחון ילדינו נתון בסכנה. נפעל בכל דרך על מנת למנוע הפצת תכנים פורנוגראפיים בקרב ילדים", אמר יטים במסיבת עיתונאים שנערכה בקואלה לומפור, בירת מלזיה. "על מי שמכנים עצמם ליברלים לבדוק מה קרה במדינות אחרות שבהן ילדים נופלים קורבן לניצול מיני והפורנוגראפיה זוכה לתפוצה רחבה".

דברים אלה מזכירים את הרטוריקה שנקטו הסינים כדי להצדיק את הדרישה להתקין תוכנת צנזורה בכל מחשב חדש. בסופו של דבר נדחה היישום של תוכנית Green Dam בסין למועד לא ידוע, אך במלזיה, שאוכלוסייתה מונה 27 מיליון בני אדם בלבד, בודקים את ייתכנות הפרויקט, על פי יטים. המבקרים טענו שתוכנת Green Dam פגומה מבחינה טכנית ועשויה לשמש למעקב אחר הגלישה באינטרנט וחסימה של אתרים פוליטיים שמפעילים מתנגדי המשטר. לדברי יטים, התוכנית של מלזיה לא תפגע בעורכי בלוגים – אך אם הם יפרו את החוק הם יובאו למשפט.

על פי המרכז לעיתונות חופשית (CIJ), התוכנית סותרת פרויקט אחר של ממשלת מלזיה, שבמסגרתו מוענקות הטבות מס לחברות היי-טק זרות שמשקיעות במדינה, ומובטח כי לא מופעלת במלזיה צנזורה על האינטרנט. על החברות שהשקיעו במסגרת התוכנית נמנות מיקרוסופט (Microsoft) וסיסקו (Cisco). "כל מהלך לסינון מוסדר של תכנים יתפרש כניסיון של השלטונות לשלוט בתכנים באינטרנט", נכתב בהודעה שפרסם גייתרי ונקיטסוורן, מנהל בכיר במרכז לעיתונות חופשית.

מלזיה: השלטונות מכחישים שהצעת חוק לסינון האינטרנט נועדה לדכא את ההתנגדות למשטר Reviewed by on . שלטונות מלזיה הכחישו ביום בסוף השבוע דיווחים על פיהם הצעת חוק לסינון האינטרנט נועדה למעקב אחר בלוגים ואתרי אינטרנט. על פי השלטונות, הסינון מכוון כנגד תכנים פורנ שלטונות מלזיה הכחישו ביום בסוף השבוע דיווחים על פיהם הצעת חוק לסינון האינטרנט נועדה למעקב אחר בלוגים ואתרי אינטרנט. על פי השלטונות, הסינון מכוון כנגד תכנים פורנ Rating:

הגיבו