תוכנת היכרויות חדשה ל-iPhone: "האח הגדול" – הגרסה הגאה?

תוכנת Grindr עוקבת אחרי המשתמש באמצעות טכנולוגיית GPS, ומנסה לשדך לו דייטים פוטנציאליים בסביבה ● לאחר מכן, היא מספקת לו רשימה של פרטנרים אפשריים, כאשר הקרובים מביניהם ביותר מוצגים ראשונים ברשימה ● בקהילת הגייז לא הביעו ביקורת על כך שהתוכנה יכולה לעקוב אחריהם, אלא דווקא על מספר המשתמשים המועט והבעיות הטכנולוגיות שבה

הטכנולוגיה כבר יכולה לדעת מה אנחנו קונים, לאן אנחנו הולכים ברחוב ולעקוב אחרינו בתחומים רבים. בימים אלה אף נדון בכנסת חוק הביומטריה, שאם יעבור – תקים המדינה שני מאגרי מידע שיכללו, תחת קורת גג אחת, פרטים אינטימיים רבים אודותינו. חברה בשם Grindr לקחה את הנושא צעד אחד קדימה: תוכנה חדשה שמיועדת למכשירי iPhone ו-iPod Touch תעקוב אחרי המשתמש, תגלה איפה הוא נמצא – וגם תנסה לשדך לו דייטים פוטנציאליים.

התוכנה, שמיועדת לקהילה ההומוסקסואלית, מאתרת את מיקומו של המשתמש באמצעות טכנולוגית GPS. כאשר היא מוצאת איפה הוא, מציגה התוכנה רשימה של משתמשים שנמצאים אונליין. אלה שהכי קרובים אליו מוצגים ראשונים ברשימה. התוכנה גם מפרטת את המרחק שבין המשתמש לפרטנר הפוטנציאלי. כמו כן, כוללת Grindr צ'ט ואפשרות לשיתוף תמונות.

בקהילה הגאה לא הביעו ביקורת על האפשרות של התוכנה לעקוב אחרי חבריה, וב-Grindr טוענים בכלל שמדובר בתוכנה דיסקרטית, שכן היא לא דורשת מהמשתמש את כתובת האי-מייל שלו, או לפתוח חשבון כלשהו. הביקורת עליה נסבה סביב מספר המשתמשים המועט בה והבעיות הטכניות הרבות של התוכנה.

Grindr זמינה להורדה באתר הבית שלה ובחנות iTunes.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים