תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » האם ה-DRM מת?

האם ה-DRM מת?

ג'ונתן לאמי, דובר ההתאחדות האמריקנית של יצרני התקליטים, הודה, כי השימוש בטכנולוגיית ניהול הזכויות הדיגיטלית פשט את הרגל

מאת 20 ביולי 2009, 11:55 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האם ה-DRM, טכנולוגיית ניהול הזכויות הדיגיטלית, עומדת להיעלם מהעולם? למרות שהיא ככל הנראה לא תימחק לחלוטין מדפי ההיסטוריה בקרוב, ה-RIAA (ההתאחדות האמריקנית של יצרני התקליטים), שעמדה בראש הארגונים שדחפו לשילוב הטכנולוגיה הזו בתקליטורי מוזיקה ובקבצי שירים דיגיטליים בכדי להילחם בפיראטיות ובמורידי הקבצים, כבר לא ממש בטוחה שזו הדרך הנכונה.

ג'ונתן לאמי, הדובר הראשי של הארגון, נשאל בראיון לכתבה שתפורסם ב-SCMagazine לגבי כך ש-iTunes החליטה להסיר את השימוש ב-DRM ולגבי העובדה שחנויות מוזיקליות רבות ברשת החליטו להתחיל למכור מוזיקה ללא מגבלות. תשובתו: "ה-DRM כבר מת, לא?".

ב-RIAA, למרות הטענות הרבות של הלקוחות והדרישה ההולכת וגדלה לקבצים נקיים מ-DRM, תמכו מאוד בהמשך השימוש בטכנולוגיה הזו. למעשה, קצת לפני יותר משנה צפה מנהל המחלקה הטכנית של הארגון, דייויד יוז, שעולם המוזיקה והסרטים מתקדם לשימוש בשיטת מנויים, ומכיוון שכך, "זה יוביל בסופו של דבר לחזרה של ה-DRM לתמונה".

האם ה-DRM מת? Reviewed by on . האם ה-DRM, טכנולוגיית ניהול הזכויות הדיגיטלית, עומדת להיעלם מהעולם? למרות שהיא ככל הנראה לא תימחק לחלוטין מדפי ההיסטוריה בקרוב, ה-RIAA (ההתאחדות האמריקנית של יצ האם ה-DRM, טכנולוגיית ניהול הזכויות הדיגיטלית, עומדת להיעלם מהעולם? למרות שהיא ככל הנראה לא תימחק לחלוטין מדפי ההיסטוריה בקרוב, ה-RIAA (ההתאחדות האמריקנית של יצ Rating:

הגיבו