תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » HP תובעת חברות מתחרות בגין תיאום מחירים של כוננים אופטיים

HP תובעת חברות מתחרות בגין תיאום מחירים של כוננים אופטיים

טושיבה, סמסונג, סוני, פנסוניק ופיליפיס, ששלטו יחדיו ב-90% מהשוק, מואשמות כי פעלו כקרטל בשנים 2010-2004 ותיאמו מחירים

מאת 27 באוקטובר 2013, 16:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

HP הגישה בסוף השבוע תביעות נגד שורת חברות על שתיאמו ביניהן מחירים של כוננים אופטיים. על פי כתב התביעה, שהוגש לבית משפט פדרלי בטקסס, טושיבה (Toshiba), סמסונג (Samsung), סוני (Sony), פנסוניק (Panasonic) ופיליפס (Philips) – ששלטו ביחד על 90% מהשוק – פעלו במשותף כקרטל, תיאמו ביניהן מחירים וערכו מניפולציות על תמחור המוצרים. הדיסקים האופטיים הותקנו במחשבי HP. תיאומי המחירים, נטען, נעשו בשנים 2010-2004.

התביעה מגיעה לאחר חקירה ממושכת ואישומים שהוגשו על ידי משרד המשפטים האמריקני נגד חברה משותפת להיטאצ'י (Hitachi) ול-LG, ששמה Hitachi-LG Data Storage. ארבעה מבכיריה הודו באשמה. ב-2009 נקבע על ידי משרד המשפטים כי HP היא אחת מהנפגעות העיקריות בפרשה. בעקבות ההודאה באשמה, שילמה Hitachi-LG פיצויים בסך 21.1 מיליון דולר.

על פי הנטען כעת, הפסדיה של HP נבעו מרכישת הכוננים במיליארדי דולרים. "אם היה מדובר בשוק תחרותי ולא כזה שהמחירים בו מתואמים באופן בלתי חוקי, הייתה משלמת HP הרבה פחות על התקנת הכוננים האופטיים במחשבים שלה", נכתב בכתב התביעה.

HP תובעת פיצויים בסכום שלא נקבע בשל הפרת חוקי המסחר ההוגן של ארצות הברית.

HP תובעת חברות מתחרות בגין תיאום מחירים של כוננים אופטיים Reviewed by on . HP הגישה בסוף השבוע תביעות נגד שורת חברות על שתיאמו ביניהן מחירים של כוננים אופטיים. על פי כתב התביעה, שהוגש לבית משפט פדרלי בטקסס, טושיבה (Toshiba), סמסונג (Sa HP הגישה בסוף השבוע תביעות נגד שורת חברות על שתיאמו ביניהן מחירים של כוננים אופטיים. על פי כתב התביעה, שהוגש לבית משפט פדרלי בטקסס, טושיבה (Toshiba), סמסונג (Sa Rating:

הגיבו