ווי אנקור הקימה מערך הגנת נתונים וגיבוי בענן של קומוולט בהסתדרות

במסגרת הפרויקט יושם פתרון גיבוי בענן Azure של מיקרוסופט, המגבה את הדאטה סנטר המקומי של ההסתדרות ומנוהל באמצעות פלטפורמת Commvault Cloud, אשר תהיה אחראית להגנת הנתונים והגיבוי של עשרות שרתים וירטואליים

מימין: הילה אורן, סמנכ"לית טכנולוגיות, מערכות מידע ודיגיטל, גולן והב, מנהל מחלקת תשתיות וטכנולוגיה - ההסתדרות.

כחלק ממימוש אסטרטגיית הטרנספורמציה הדיגיטלית והמעבר לענן, המבוצעת בימים אלו בהסתדרות, הושלם לאחרונה פרויקט להקמת מערך הגנת נתונים וגיבוי בענן באמצעות פלטפורמת Commvault Cloud Powered by Metallic AI של קומוולט על ידי ווי אנקור. היקף הפרויקט לא נמסר' אך הוא מוערך על ידי גורמים בתעשייה במאות אלפי שקלים.

במסגרת הפרויקט יושם פתרון גיבוי בענן Azure של מיקרוסופט, המגבה את הדאטה סנטר המקומי של ההסתדרות ומנוהל באמצעות פלטפורמת Commvault Cloud, אשר תהיה אחראית להגנת הנתונים והגיבוי של עשרות שרתים וירטואליים הפועלים בהסתדרות, של מערכת ה-ERP, מערכת BI ויישומים נוספים המתממשקים לגופים חיצוניים.

הפרויקט נעשה לאחר שפלטפורמת Commvault Cloud נבחרה לפני שלוש שנים לבצע גיבוי ל-1,200 תיבות ה-Office 365 של ההסתדרות, ובכלל זה גיבוי הדוא"ל של המשתמשים, אנשי קשר, יומנים, Teams, OneDrive ועוד. Commvault Cloud מחליפה מערכת מיושנת, שפעלה עד כה בהסתדרות וביצעה גיבויים מקומיים וגיבוי לקלטות.

"ההסתדרות, שפועלת כבר למעלה מ-100 שנה, ממשיכה להתחדש למען ציבור העובדים בישראל ונמצאת בתנופת טרנספורמציה דיגיטלית", מסבירה הילה אורן, סמנכ"לית טכנולוגיות, מערכות מידע ודיגיטל בארגון. "הכלים הטכנולוגיים המתקדמים שהטמענו בשנים האחרונות עזרו לייעל תהליכים ולשפר משמעותית את איכות השירות שניתן למאות אלפי חברים שמאוגדים היום בהסתדרות. כאגף טכנולוגיות ודיגיטל יש לנו אחריות להמשיך ולהצעיד את הארגון קדימה, ולהבטיח שההסתדרות לא רק תישאר רלוונטית, אלא תחזק את מעמדה כגוף משפיע במשק הישראלי. חדשנות כערך מנחה מקבלת ביטוי לא רק בתהליכי החשיבה שלנו אלא גם בעשייה בלתי מתפשרת לאימוץ שינויים ארגוניים".

"המעבר לענן הוא שלב חשוב נוסף בהתפתחות הארגון לא רק בהיבטים של התייעלות תפעולית וחיסכון במשאבים, אלא גם בסוגיות של הגנה על הנתונים. הבחירה בפלטפורמה של מיקרוסופט הייתה נקודת זינוק טובה למסע, וחיפשנו פתרון משלים שמאפשר התממשקות מלאה. היה לנו חשוב שהפתרון יביא עמו יכולות גבוהות בתחום אבטחת המידע ויאפשר הגנה חזקה מפני מתקפות שונות, בהן גם נוזקות כופרה. את המענה המקיף ביותר מצאנו ב-Commvault Cloud, שמאפשרת ביצועים ברמה גבוהה וגם פשוטה יחסית לניהול", מוסיפה אורן.

"לאחר שלוש שנים של עבודה עם פתרון הגיבוי בענן Metallic  של קומוולט לגיבוי והגנת הנתונים של ה-Office 365, למדנו להכיר את היתרונות של הפלטפורמה. כשחיפשנו פתרון הוליסטי להגנה וגיבוי הנתונים שבשרתים, היישומים ובסיסי הנתונים שלנו, בחנו את  המערכת מחדש ומצאנו שזהו הפתרון המתקדם ביותר לגיבוי לענן ולגיבוי והגנה על יישומי ענן", אומר גולן והב, מנהל מחלקת תשתיות וטכנולוגיה בהסתדרות. "עם השלמת ההתקנה המהירה של Commvault Cloud קיבלנו מערכת קלה ליישום, קלה לניהול ותפעול, עם פונקציות מתקדמות, חלונות זמן גיבוי שהתקצרו משעות רבות לדקות, יכולות שחזור מהירות, התאמה לכל סביבות המחשוב, היישומים ובסיסי הנתונים. בנוסף, עם המעבר לגיבוי בענן ויתרנו על הגיבוי המסורבל בקלטות שלנו".

לדברי רוני עוזר, מנהל מכירות בווי אנקור, " Commvault Cloud של קומוולט הוא הטוב מסוגו כיום להגנת נתונים, גיבוי והתאוששות מאסון בעידן הענן. באמצעות הפלטפורמה, ההסתדרות יכולה לשחזר נתונים באופן מידי, אין להם צורך בקלטות בהן לא ברור מה נשמר והגיבוי והשחזור מהירים מאוד. מטאליק מספקת להסתדרות התרעות ועדכונים בזמן אמת בנוגע לבעיות או תקלות ואודות גיבוי שהצליח או נכשל, מה שמאפשר לפקח על תהליך הגיבוי. היות שמדובר בשירות SaaS, ההטמעה הייתה זריזה מאוד ותוך כמה ימים הפתרון היה באוויר והחל בגיבוי הנתונים של ההסתדרות לענן".

לדברי מיכל אהרוני, מנהלת מכירות למגזר הציבורי, הפיננסי והאקדמיה בקומוולט, "Commvault Cloud הוא הפתרון החסין, החזק והאמין ביותר לגיבוי נתונים והשגת חוסן סייבר. זהו פתרון מסוג 'שגר ושכח', העובד כל הזמן ברקע, נותן תוצאות ומראה אינדיקציות לגיבויים שנעשו, כאשר יש לו ממשק פשוט ונוח מאוד והוא כולל יכולות מתקדמות וייחודיות להגנה על הנתונים ומניעת מתקפות כופר".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים