רד-האט: חדשנות, פרויקטים ופרסים

רד-האט

דיילי ציפי הצטרפה לא מכבר לכנס השנתי של רד-האט, שהשנה נערך באופן וירטואלי, ולכן נקרא Red Hat Summit Virtual Experience. כך שבמקום לנסוע לחו"ל וליהנות מכנס ענק, היא צפתה במיטב ההתפתחויות בעולם הטכנולוגיה והפתרונות של רד-האט בבגדים נוחים יותר, בביתה, ובהנאה ועניין לא פחותים.

כחלק מהכנס, ענקית הקוד הפתוח העניקה, זו השנה ה-14 ברציפות, את פרסי החדשנות שלה, שאותם היא נותנת לאות תודה, הוקרה והכרה בהישגים הטכנולוגיים של לקוחותיה, שמוכיחים חשיבה יצירתית, נחישות לפתרון בעיות ושימושים משני מצב בטכנולוגיות רד-האט. השנה קיבלו את הפרסים, לאחר תהליך הצבעה, שאף הוא התקיים אונליין, משרד הבריאות והפיתוח החברתי של ארגנטינה, אדנור, ב.מ.וו., פורד ו-Vodafone Idea. דיילי ציפי מביאה לכם וידיאו ותיאור קצר של כל אחד מהפרויקטים הזוכים.

משרד הבריאות של ארגנטינה היה זקוק למערכת מידע בריאותי סקלבילית עבור ניהול מדיניות בריאות ליותר מ-45 מיליון תושבי המדינה, ולהטמעת מערכת אסטרטגיית כיסוי בריאותי אוניברסלית (UHC). זאת, במאמץ להפחית פערי איכות טיפול רפואי ולהטמיע מערכות מידע שמזהות את צרכי האוכלוסייה ומאפשרות את הניטור המקיף של מטופלים, וכן כדי להשיק כלים חדשניים עבור מקצועני בריאות ומטופלים.

המשרד בחר ב-Red Hat OpenShift כדי לספק את היסוד עבור הטמעת פרויקט רשת בריאות דיגיטלית לאומית המבוסס על קוד פתוח. כן הוטמעו הטכנולוגיות הבאות – כולן של רד-האט: Fuse, 3scale API Management, Enterprise Linux (RHEL), Ansible וטכנולוגיית הווירטואליזציה של החברה. הפרויקט בוצע בשיתוף שירותי הייעוץ וההדרכה של רד-האט.

אדנור היא חברת הפצת החשמל הגדולה ביותר בארגנטינה, והיא מספקת חשמל לכ-8.5 מיליון תושבים בבואנוס איירס, הבירה. החברה עמדה בפני אתגרים כדי לענות לצרכי לקוחות, כולל פיתוח ותחזוקת ממשק מורכב, מחסור בעובדים מיומנים בשוק שמכירים את הפלטפורמה הקיימת, ואי תאימות עם תקנים מודרניים וקלים יותר, מה שמוביל לצורך ופיתוחי אד-הוק. היא חיפשה לפשט קשרים בין יישומי תוכנה, שירותים, APIs, נתונים והתקנים שונים, ולעתים קרובות מבוזרים. כמו כן, החברה רצתה לשפר יעילות תהליכים באספקת המידע הנכון ליישום הנכון בזמן הנכון.

כדי לענות לצרכיה, הטמיעה אדנור את מוצרי התווכה של רד-האט, כולל Red Hat Integration על OpenShift לקישור יישומים פנימיים וחיצוניים, עם Red Hat AMQ, ובשיתוף שירותי הייעוץ וההדרכה של החברה. כעת יכולה אדנור לבצע הקצאות מדויקות יותר של צוותי התחזוקה שלה, לקצר זמן פתרון בעיות של לקוחות ולספק להם בזמן אמת מידע אמין יותר. כמו כן, היא נהנית מיעילות גבוהה יותר והפחתת באגים בייצור.

קבוצת ב.מ.וו. הגרמנית כוללת, מלבד מותג האב, את המותגים Mini ורולס רויס. כדי לאמת דרישות בחינות בטיחות עבור כלי רכב אוטונומיים, משתמש צוות המו"פ של הקבוצה בנתוני אמת לתיקוף סימולציות נהיגה שמהן מפותחים האלגוריתמים של הנהיגה. לשם כך היא בחרה ב-DXC Technology, לניהול פתרון פלטפורמה כשירות (PaaS) מבוסס-קונטיינרים, הידוע כ-DXC Robotic Drive ומבוסס על טכנולוגיות רד-האט: RHEL, OpenShift, Ansible, Satellite, פתרון הווירטואליזציה של החברה ו- Openshift Container Storage.

עם הפתרונות מבוססי רד-האט האלה, צוות המו"פ של ב.מ.וו. יכול להאיץ מאמצי פיתוח עם סימולציות ואנליטיקה מהירות ומדויקות יותר. זאת, תוך גידול משמעותי בפרודוקטיביות מפתחים ויכולות סימולציה, שקידמו את מהירות תיקוף התפקודיות הכולל.

עוד בעולם הרכב: פורד החליטה לשפר את מהירות אספקת היישומים ולתמוך טוב יותר בפיתוח תוכנות ששומרות מידע על מצב (stateful), שזקוקות לשמירת נתונים לזמן ארוך. היא רצתה פתרון ניתן להרחבה שמספק את תכונות האבטחה, ולשם כך בחרה את רד-האט ו- Sysdig – חברת נראות ואבטחה מוטית ענן (קלאוד נייטיב), שזכתה בהסמכה של ענקית הקוד הפתוח.

במסגרת הפרויקט, פורד בנתה אשכולות Red Hat OpenShift חדשים והעבירה את יישומי המידע על מצב שלה לפלטפורמה החדשה. המהלך היטיב עם משתמשי הקצה שלה, כולל מפתחי החברה, שנהנים מכתיבה והקצאה משופרות בקונטייינרים, ודילרים ומפעילים בבתי החרושת, שזכו לגישה לתכונות חדשות, תיקוני באגים ועדכונים מהירים יותר דרך סביבת ה-OpenShift. בנוסף, סביבת הענן ההיברידי הזו תומכת במוצריה יוצרי ההכנסות של פורד, ומאפשרת פעילויות עסקיות ברחבי המפעלים ואצל הדילרים.

VIL (ר"ת Vodafone Idea Limited) היא מפעילת טלקום מובילה בהודו, שמעסיקה יותר ממיליון עובדים ויש לה יותר מ-700 מיליון לקוחות סלולר, וכן לקוחות ארגוניים גדולים. החברה חיברה שתי רשתות גדולות, שמקיפות 180 אלף מגדלי משדרים, ביצעה ביטול כפילויות רשת (דה-דופליקציה) ב-90 אלף אתרים וכמעט הכפילה את האוכלוסייה שבכיסוי עבור שני המותגים המיושנים שלה. עתה נחשבת החברה כרשת הדור הרביעי המהירה ביותר בחלקים גדולים בתת היבשת ההודית.

VIL בנתה ענן משלה, לאירוח עומסי עבודה מסובכים של רשתות ו-IT בענן משותף, בהתבסס על מערכות וסטנדרטים פתוחים. החברה יצרה אקו-סיסטם של שותפים למימוש החזון שלה ובחרה ב-Red Hat OpenStack Platform. כתוצאה מהפרויקט, היא השיגה הפחתת עלויות של 85% וזמני פריסה קצרים יותר, שירדו מחודשים לשבועות ואף לימים, באתרים מבוזרים ביותר, המפיצים תעבורה מסחרית מסיבית (למעלה מ-80 אתרי ענן אוניברסלי המשרתים יותר מ-30 מיליון מנויי מותג VOLTE, ותעבורת נתונים יוצאת של 5 טרה-ביט בשנייה). העדיפות הבאה של VIL היא להרחיב את הרשת כפלטפורמה שלה, לאפשר סביבה היברידית, ולעזור ליישומי צד שלישי להריץ עומסי עבודה מבוזרים וקטעי רשת המתואמים באופן עצמאי תוך שימוש בממשקי רשת (APIs) סטנדרטיים. גם את זאת היא תוכל לעשות בהתבסס על הפתרון של רד-האט.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים