אקסיס אינוויישן הביאה לישראל שש קרנות השקעה חדשות

הכנס המלא מפה לפה של אקסיס אינוויישן. צילום: מיכאל קוכמן

נציגים של שישה גופי השקעה גדולים וחדשים, שהחלו להביע עניין במיזמים ישראליים, הגיעו באחרונה לאירוע Axis Tel Aviv 2020, שארגנה אקסיס אינוויישן, שמייצגת קרנות תאגידיות ומחברת בין משקיעים גדולים לסטארט-אפים ישראליים. האירוע נערך בשיתוף גלובל קורפורייט ונטורינג, והוא אירוע עמית של שבוע Our Crowd Summit week v.

זו לא הפעם הראשונה שבה אקסיס מביאה לארץ נציגים של זרועות השקעה של תאגידים גדולים. בעבר, היא עשתה זאת עם איקאה, airbnb, פורד, סמסונג, נוקיה, קימברלי קלארק, ויזה ועוד.

הפעם הגיעו לאירוע נציגים של כ-20 קרנות השקעה מהעולם, שכולן מנהלות יותר מ-150 מיליון דולר. כמו כן, השתתפו בו נציגים של גופי ההשקעה של תאגידים דוגמת היטאצ'י, הנקל, חברת האנרגיה האנגלית סנטריקה ותאגיד הענק היפני מארובניי.

ששת גופי ההשקעה החדשים בישראל שנציגיהם נכחו באירוע הם:

פלוקסיוניט – קרן השקעות תאגידית גרמנית בבעלות אוסרם, תאגיד התאורה הגדול בגרמניה. היא משקיעה עד 10 מיליון דולר בהשקעה בודדת בחברות B2B מתחומי הרכבים האוטונומיים, הדיפ-טק, הרובוטיקה, החוות החכמות, הבניינים החכמים, הרפואה הדיגיטלית ועוד.

IDInvest – קרן אירופית שמנהלת מיזמים קטנים ובינוניים בשלבי גדילה שונים. הקרן מנהלת שמונה מיליארד יורו ומאז 1997 מימנה 3,500 עסקים.

Scail VC – קרן מרכז אירופית שפועלת בעולמות הקמעונאות והצרכנות. היא משקיעה בסטארט-אפים שפועלים בעולמות אלה ומנצלים את הדיגיטליזציה, שינויים דמוגרפיים וכניסת טכנולוגיות חדשות המשנות את עולם המסחר.

אקספון קפיטל – קרן שמתמקדת בחיפוש סטארט-אפים לטובת האדם והאתגרים העומדים בפניו, כמו אסונות מזג אוויר, אנרגיה, חינוך, ממשל, סביבה ובריאות.

ריליי ונצ'רס – קרן אמריקנית-קנדית שיושבת בעמק הסיליקון ובטורונטו. הקרן נוסדה ב-1996 וניהלה 102 אקזיטים מוצלחים ברחבי העולם. מ-2008 היא עוסקת בכל מה שקשור לטכנולוגיות בעולמות המובייל, החיישנים וטכנולוגיות הענן, ומשקיעה בעיקר בחברות הזנק בסבב A.

Vickers VC – קרן שמנהלת יותר ממיליארד דולר ומתמקדת בהשקעות בסטארט-אפים בשלבי צמיחה (דיפ-טק בלבד) במגוון ורטיקאלים.

8AV – קרן אמריקנית-בריטית צעירה יחסית, שמנהלת יותר מ-180 מיליון דולר ומגובה על ידי אליאנס – מחברות הביטוח הגדולות בגרמניה. הקרן מתעניינת בחברות דיפ-טק מכל התעשיות.

האירוע של אקסיס אינוויישן. צילום: מיכאל קוכמן

האירוע של אקסיס אינוויישן. צילום: מיכאל קוכמן

האירוע מוגבל ל-250 משתתפים בלבד, מה שמעלה את קרנו בקרב המשקיעים ובקרב הסטארט-אפים. כמה מהם הציגו במהלכו, ובכלל זה:

RestAR, שמאפשרת לכל חנות אונליין לסרוק מוצרים בתלת ממד מכל סמארטפון ולהציג אותם באתר שלה. החברה פיתחה אלגוריתם מבוסס ראיית מחשב ובינה מלאכותית, שמאפשר תוצאות מהירות ואיכותיות. RestAR הוקמה על ידי היזמים בר סרף, דני סלבין ושמעון ויינר, ומעסיקה כ-20 עובדים בתל אביב ובסן פרנסיסקו.

סאבסטרטה, שמספקת תובנות עסקיות להגדלת המכירות באמצעות בינה מלאכותית ועיבוד שפה טבעית (NLP), שסורקות שיחות טלפון, התכתבויות אימייל וממשקים נוספים של התקשרות עם לקוחות. החברה, שנוסדה על ידי אורי מנור וערן יסודי, מאמינה שפלטפורמה מבוססת דטה וטכנולוגיה משפרת אחוזי המרה באופן משמעותי.

טוויק, שמתאימה תכנים וחוויות בצורה אוטומטית לכל משתמש, לפי נתונים דמוגרפיים והתנהגות הגולש ברשת – והכל באמצעות שורת קוד אחת. למערכת מנוע חכם, שמזהה את היעדים העסקיים של האתר באופן אוטומטי, כמו כפתורי "הוספה לעגלת קניות", תהליכי רכישה שונים וטפסי השארת פרטים. כך המערכת מתאימה לכל גולש את התוכן המתאים להגדלת יחסי ההמרה ויעדי המכירות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים