מנכ"לית אורקל, צפרא כץ, ויו"ר הכנסת אוחנה סיירו בכפר עזה יחד

מנכ"לית תאגיד אורקל העולמית, צפרא כץ, ויושב-ראש הכנסת, אמיר אוחנה, מתחבקים במהלך הסיור בקיבוץ כפר עזה.

מנכ"לית תאגיד אורקל העולמית, צפרא כץ – שהגיעה לישראל עם משפחתה לביקור הזדהות וסולידריות –  ערכה השבוע (א') סיור בקיבוץ כפר עזה יחד עם יושב-ראש הכנסת, אמיר אוחנה. בדרכם לכפר עזה, שוחחו השניים על התכניות של אורקל להעמיק את השקעתה בישראל.

לסיור התלווה גם מנכ"ל אורקל ישראל, ערן פייגנבאום.

השלושה נפגשו עם רפאלה טרייסטמן ורפאל צימרמן, עולים חדשים מברזיל, אשר ניצלו ממסיבת הנובה שנערכה בקיבוץ רעים, אשר שיתפו עימם את סיפורם: "ברחנו מהרקטות למרחב מוגן ציבורי. 40 איש נדחסו לתוכו. באיזשהו שלב המחבלים הגיעו. בהתחלה הם זרקו פנימה גז ואחרי זה התחילו לירות באנשים. העמדנו פני מתים מתחת לגופות. הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא שאני הולכת למות כיהודיה בשואה, כמו המשפחה שלי", אמרה רפאלה.

רפאל סיפר כיצד אחרי חמש שעות בהן התקשה לנשום כבר השלים עם גורלו. בסוף גילה כי מתוך כל מי שנכנסו לממ"ד — שרדו רק עשרה.

רפאלה ציינה שכשהיא קמה, מיד הבינה שהיא "מוקפת באוקיינוס של גופות. ראיתי את הטלפונים, את האנשים שמתקשרים ולא יכולתי לנשום. על הצגים הופיעו השמות: 'אמא', 'אבא', 'סבתא', 'סבתוש', וחשבתי על זה שאתה מתקשר לילד שלך, והם לא רק מתים… אתה לא יכול לזהות את האנשים".

רפאלה איבדה באותה השבת את בן זוגה, חנני גלזר ז"ל, שעלה גם הוא מברזיל. "כל מי שהיה שם איבד מישהו שחשוב לו. אני מתמודדת עם זה. משתדלת להישאר חיובית ולא לתת לאנשים שאיבדנו להישכח, כי הם חיים בתוכנו. אנחנו חייבים לחיות למענם. אנחנו חייבים לספר את סיפורם", אמרה.

כמו כן, יו"ר הכנסת אוחנה ומנכ"לית אורקל נפגשו עם תושבי המקום, אשר פירטו בפניהם על מאורעות ה-7 באוקטובר בקיבוץ.

בתום הסיור אמרה המנכ"לית כץ: "זו זכות להיות כאן. כשמגיעים לפה רואים את הרוע שפגע בישראל ובעם היהודי. כמו בכל זוועות עבר, אנחנו נילחם ונהיה חזקים יותר יחד. עבורנו באורקל זו זכות לשרת באופן מתמשך את בני האור שמביאים שגשוג ושמחה לכל מקום שהם הולכים אליו".

יו"ר הכנסת אוחנה סיכם ואמר: "אני מבקש להודות לאורקל על עמידתה ארוכת השנים לצד ישראל, ובייחוד מאז ה-7 באוקטובר. אני מעריך מאוד את הגעתך בזמנים קשים אלו, כדי לראות במו עינייך את הזוועות שבוצעו כאן, ובשם הכנסת מודה לך על תמיכתך במדינה ובאזרחיה למען עתיד טוב יותר".

דיילי ציפי צפתה, התרגשה וחזרה עם תמונות

רפאלה טרייסטמן ורפאל צימרמן, עולים חדשים מברזיל שניצלו ממסיבת הנובה, עם אמיר אוחנה, יו"ר הכנסת.

רפאלה טרייסטמן ורפאל צימרמן, עולים חדשים מברזיל שניצלו ממסיבת הנובה, עם אמיר אוחנה, יו"ר הכנסת. צילום: מישל אמזלג, דוברות הכנסת

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים