תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » היי-טק מחבק » מתכנתי רד-האט: הדור הבא
פעילות חינוך לקוד פתוח של רד-האט' . צילום: יח"צ

מתכנתי רד-האט: הדור הבא

תלמידי חטיבת ביניים מטירה ורעננה משתתפים בתכנית מפגשים ללימוד תכנות בקוד פתוח

מאת 10 בדצמבר 2018, 11:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מרכז הפיתוח הישראלי של רד-האט יזם ואירגן בימים אלו פרויקט חינוך חברתי בשם ROSE – ראשי תיבות באנגלית של 'חינוך לקוד פתוח של רד האט' – Red Hat Open Source Education.

בחברה סיפרו כי מדובר בתכנית בת 14 מפגשים המתקיימים במרכז הפיתוח של החברה ברעננה, בהם תלמידי חטיבות ביניים ערבים ויהודים מטירה ורעננה לומדים מהמהנדסי החברה על לינוקס, קוד פתוח ותכנות בסיסי בשפת פייטון.

פעילות חינוך לקוד פתוח של רד-האט' . צילום: יח"צ

פעילות חינוך לקוד פתוח של רד-האט' . צילום: יח"צ

מפתחים תוכנה השולטת במכונית מרוץ

במהלך הפרויקט התלמידים מפתחים תוכנה השולטת במכונית מרוץ שנוסעת במסלול מרוצים בין מכשולים שעליה לעקוף. במפגש האחרון מתקיימת תחרות בין הילדים, והמכונית שזוכה בניקוד הגבוה ביותר, מזכה את הילד שכתב את הקוד בניצחון.

לדברי מיקי קנת, מנהלת מרכז הפיתוח של רד-האט, "אנחנו מאמינים כי ילדים ערבים ויהודים הלומדים יחדיו את יסודות פיתוח התוכנה מגשרים כבר בגיל צעיר על הפערים התרבותיים ביניהם, ועל ידי כך אנו מקרבים אותם לחזון הקוד הפתוח ולתרבות הארגונית של רד האט, אשר מטפחת תקשורת פתוחה, שיתוף פעולה, שקיפות ואמון הדדי, יחד עם עבודת צוות והכרה בהישגים".

קנת הוסיפה כי הפרויקט, שמתקיים כבר ארבע שנים, זוכה להצלחה רבה ויימשך גם בשנת הלימודים הקרובה.

מתכנתי רד-האט: הדור הבא Reviewed by on . מרכז הפיתוח הישראלי של רד-האט יזם ואירגן בימים אלו פרויקט חינוך חברתי בשם ROSE – ראשי תיבות באנגלית של 'חינוך לקוד פתוח של רד האט' - Red Hat Open Source Educati מרכז הפיתוח הישראלי של רד-האט יזם ואירגן בימים אלו פרויקט חינוך חברתי בשם ROSE – ראשי תיבות באנגלית של 'חינוך לקוד פתוח של רד האט' - Red Hat Open Source Educati Rating: 0

הגיבו