נעמי קריגר כרמי תנהל את הזירה החברתית-ציבורית ברשות החדשנות

קריגר כרמי תופקד על נושא הזירה החברתית-ציבורית, אשר מתמודדת עם אתגר חברתי משמעותי - פיתוח הון אנושי לתעשייה עתירת הידע, גיוון המועסקים בהיי-טק, ושילוב חרדים וערבים בתעשייה

נעמי קריגר-כרמי, מנהלת הזירה החברתית-ציבורית ברשות החדשנות. צילום: שגיא שועלי

נעמי קריגר כרמי מונתה לתפקיד מנהלת הזירה החברתית ציבורית ברשות החדשנות. היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מבית ספר קנדי לממשל באוניברסיטת הרווארד ותואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, ועמיתה במרכז המדע והמדיניות של אוניברסיטת קיימברידג'.

לקריגר כרמי ניסיון בהקמה ובהובלה של מיזמים חדשניים בעולם העסקי והחברתי. בחמש השנים האחרונות הקימה וניהלה את מרכז הטכנולוגיה בריטניה ישראל (UK Israel Tech Hub), מיזם ראשון מסוגו של ממשלת בריטניה לקידום שיתוף פעולה בין המדינות בחדשנות וטכנולוגיה. המודל זכה בפרס החדשנות של ממשלת בריטניה, אשר החליטה לשכפלו בשווקים נוספים, אומץ על ידי מדינות נוספות, ונתמך על ידי חברות מובילות וסטארט-אפים בשני הצדדים.

עוד לפני כן הייתה קריגר כרמי מנהלת אסטרטגיה ותפעול במרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל, ומנכ"לית סטרייב ישראל (מבית תבת-ג'וינט ישראל ומשרד הכלכלה) – תכנית ארצית ייחודית לשילוב בלתי-מועסקים מאוכלוסיות מגוונות בתעסוקה מקדמת ופיתוח קריירה. ברזומה של קריגר כרמי נכללת גם התקופה שבה הועסקה כבנקאית השקעות בוול סטריט בעבור חברת ליהמן בראדרס (Lehman Brothers Holdings), שם עבדה על עסקאות של מיזוגים ורכישות, הנפקות והערכות שווי עבור חברות טכנולוגיה מובילות מישראל ומהעולם.

רתימת ההיי-טק לפתרון בעיות מהותיות בחברה

בפניה של קריגר כרמי ניצבות משימות רבות משמעות: פיתוח הון אנושי לתעשייה עתירת הידע, גיוון המועסקים בהיי-טק, ושילוב חרדים וערבים בתעשייה. כמו כן מתמקדת הזירה החברתית-ציבורית, שאותה תנהל, בשיפור האפקטיביות ואיכות השירותים של המגזר הציבורי ובשיפור הרווחה החברתית ואיכות החיים באמצעות חדשנות טכנולוגית. מטרת הזירה היא לרתום את ההיי-טק לטובת פתרון בעיות מהותיות בחברה ובמגזר הציבורי בישראל ולהעלות את המודעות לצרכים המיוחדים של בעלי המוגבלויות, בתחומים כמו בריאות, ביטחון ומזון, הדורשים פתרונות טכנולוגיים.

מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון ציין כי "נעמי מביאה איתה לתפקיד החדש ניסיון רב של מעורבות פעילה בעולם הטכנולוגי, במגוון רחב של תחומים, וכן ניסיון רב בעבודה מול הארץ ומול העולם. הנושא החברתי-ציבורי הוא בדמנו – יכולתה של ישראל להישאר בפסגת החדשנות הישראלית ולהמשיך להתפתח תלוי במידה רבה בעירוב של אוכלוסיות נוספות בתעשיית החדשנות הישראלית".

נעמי קריגר כרמי מנהלת זירת החברתי-ציבורי הנכנסת אמרה: "אני שמחה מאוד להצטרף לרשות החדשנות ומצפה לאתגר של קידום התעשייה הישראלית על כל גווניה להישגים נוספים".

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים