הכנס הלוהט של קספרסקי – חלק ב'

כרזת הכנס של קספרסקי

מעבדת קספרסקי (Kaspersky) ערכה באחרונה את כנס אבטחת הסייבר שלה בסינגפור, בצמוד לכנס Interpol Woeld 2015 שערך האינטרפול, בפעם הראשונה. כ-100 מנהלי אבטחה בולטים ונציגי מדיה נבחרים מרחבי העולם שמעו במשך יומיים את "תורתה" של מעבדת קפסרסקי, כיצד היא רואה את המציאות הנוכחית בעולם הסייבר ובעיקר מה צפוי בעתיד הקרוב והרחוק יותר.

האיומים, כמה לא מפתיע, רק יגברו, והשאלות המתבקשות הן באילו כיוונים ואיך להתגונן כדי לשמור על המטרה הבסיסית של כל עסק ומדינה – המשכיות (Business Continuity).

בסינגפור, הכול "אחד" – אי מרכזי אחד, שיש בו מדינה אחת שמורכבת עיר אחת וחווה עונת שנה אחת – מזג אוויר טרופי של קיץ מתמיד, כשהטמפרטורות נעות בין 26 ל-34 מעלות בתוספת של 95% לחות. כלומר: חם, מהביל ומתיש. לא סימפטי. אולם, במרחבי הקמפוס של המלון, מרכז הכנסים, הקזינו והקניון הענק MBS Marina Bay Sands, שנמצא בבעלות שלדון אדלסון, קריר ונעים.

באולם הכנסים עוסקים בנושא "חם" ומעניין – הגנת סייבר. על הבימה עולים יוג'ין קספרסקי, המייסד, היו"ר והמנכ"ל של החברה הקרויה על שמו, וצוות המומחים הטכנולוגיים, ומציגים את הנושא המורכב של פשעי הסייבר ודרכי מניעתם בצורה מובנת ומרתקת. הצוות הזה, שמכונה GREAT Global Research & Analysis Team, הוקם ב-2008 והוא מנפק ניתוחים, תובנות ותחזיות שרבות מהן מתממשות – מה שנותן לו אינרציה ראויה וכבוד בתעשייה.

דיילי ציפי מתכבדת להעביר אתכם קורס מזורז במצב מתקפות ה-ATP בעולם. כמובן שהמומחים ויודעי הדבר והסוד מקרב עשרות אלפי קוראי אנשים ומחשבים יודעים כמעט הכול ואף יותר מזה. אך רובכם ילמד או יכיר דבר אחד או שניים. בנוסף, בטוח שתיהנו – השפה של קספרסקי צבעונית ומלאת דמיון.


על הבמה אלחנדו אראגנו, דירקטור התקשורת השיווקית הבינלאומית של מעבדת קספרסקי, שנולד באקוודור ופועל ממיאמי, פלורידה. אראגנו הנחה את הכנס. על אף שקספרסקי היא חברה רוסית במקורה, יוג'ין קספרסקי לא מתמקד בבני מדינתו ואוסף סביבו לצמרת החברה מגוון של כישרונות מרחבי העולם.


אורח הכבוד של הכנס היה נובורו נקטאני, מנהל בכיר במרכז החדשנות הגלובלי של האינטרפול, שמושבו נקבע בסינגפור. הוא סיפר בהתלהבות על חשיבות שיתוף הפעולה בין האינטרפול לחברות המסחריות ולאקדמיה במאבק כלל עולמי בפשעי הסייבר.


לאחר מכן עולה המארח האולטימטיבי, יוג'ין קספרסקי עצמו, שמצהיר שהוא יכול לספר לנוכחים עוללות אבטחת סייבר שעות וגם ימים. עם זאת, הוא אמר, יש גם דוברים אחרים, חשובים וידענים, ולכן הוא מתכוון להיות קצר ולפנות את הבמה "מיד". בינתיים, עד שהמיד מתממש, קספרסקי מציב את משחק המילים מחדד המחשבה הראשון שלו: "מה זה IOT? לא מה שכולם יודעים – Internet of Things (אינטרנט של הדברים), אלא Internet of Threats (אינטרנט של האיומים). תודו שזו הברקה: ככל שתנכס לתחומך את ראשי התיבות הפופולריים כיום, כך תמצב את עצמך היטב.


יוג'ין קספרסקי חי על הבמה ונע עליה בנונשלנטיות מדהימה, בלי שהוא מתהדר בלבושו. לא החליפה אלא התוכן הוא שקובע – כך הוא מאמין וכך זרק על עצמו ז'קט מהוה, והוא צועד מצד לצד ומציג את תפיסתו על עוצמת מתקפות הסייבר.


זוהי המחשה של האיום הגדול, שמקורו ב-IOT המקורי – האינטרנט של הדברים, שמחבר לרשת העולמית כל דבר כמעט. כלומר, כל מה שהיה מבודד ומשום כך הוא יכול היה להימנע מפריצה – עכשיו מחובר ואחת דינו: להיפרץ, אלא אם יתגונן כהלכה, וגם אז זה לא בטוח. זהו מוטיב שקספרסקי חוזר עליו בדבריו שוב ושוב.

המשך יבוא…

לחלק א' לחצו כאן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים