230 תלמידים עיוורים ולקויי ראייה קיבלו ערכות מחשב במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד"

יחד עם המחשבים קיבלו הילדים צגי ברייל, סורקי פענוח וקוראי מסך באמצעות קול ● כמו כן, כל ערכת מחשב כוללת הדרכה עליה ועל העזרים המיוחדים הנלווים לה ● הילדים המשתתפים מתגוררים ב-90 ישובים ברחבי הארץ ולומדים ב-179 בתי ספר ● עלותה של כל ערכה נאמדת ב-20 אלף עד 30 אלף שקלים

230 תלמידים עיוורים ולקויי ראייה מרחבי הארץ מקבלים בימים אלה ערכות מחשב במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד", במיזם משותף עם הביטוח הלאומי, משרד החינוך והמרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח).

משרד החינוך איתר את התלמידים והמליץ עליהם כמתאימים להשתתף בתוכנית. הפרויקט מתוכנן לענות על מלוא הצרכים הידועים של התלמידים לקויי הראייה בישראל. התלמידים משתייכים לכל מגזרי האוכלוסייה, מתגוררים ב-90 ישובים ברחבי הארץ ולומדים ב-179 בתי ספר.

הציוד המיוחד נרכש על פי המלצות מומחים לטכנולוגיה מסייעת וכולל, בין היתר, מחשבים ניידים, תוכנות הגדלה, צגי ברייל, קוראי מסך להפעלת המחשב באמצעות קול, מצלמות לצילום לוח או ספר והעברת התמונה למסך המחשב, כמו גם סורקים לפענוח. מחירה של כל מערכת נאמד ב-20 אלף עד 30 אלף שקלים.

כמו כן, כל ערכת מחשב כוללת הדרכה בהפעלה שלו ושל העזרים המיוחדים, מתן כלים להורים לסייע לילדיהם בהפעלת התוכנות ותמיכה בצוותים מסייעים להטמעת השימוש בערכה.

אורלי תמיר, מנכ"לית "מחשב לכל ילד", אמרה ש-"מזה כחמש שנים שאנחנו מעניקים ערכות מחשב מותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים. השנה הצלחנו להרחיב את הפעילות גם לעיוורים ולקויי ראייה". לדבריה, "המיזם מהווה עוד צעד חשוב בצמצום הפער הדיגיטלי בחינוך ילדים. שימוש במחשב ובטכנולוגיות מסייעות יחזק את עצמאותם של תלמידים אלה, יאפשר להם לעקוף את המוגבלות הפיזית ויסייע להשתלבותם בלימודים ובפעילות חברתית ".

יצוין, כי במהלך 2012 הוענקו במסגרת "מחשב לכל ילד" ערכות מחשב ל-6,990 משפחות ב-108 רשויות בכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. עד היום ניתנו במסגרת הפרויקט ערכות מחשב ל-53,234 משפחות, לשימושם של כרבע מיליון ילדים והורים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים