תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סקר: פחות ארגונים מאמצים פרקטיקות SOA

סקר: פחות ארגונים מאמצים פרקטיקות SOA

רוב הארגונים הגדולים ממשיכים באימוץ ארכיטקטורה מוכוונת שירות (SOA), אולם מספר הולך וגדל מעכבים תוכניות - כך עולה מסקר של חברת המחקר והייעוץ גרטנר, שפורסם אתמול (א') ● מהסקר עולה עוד, כי 53% מהמשיבים כבר עושים שימוש ב-SOA בחלקים שונים בארגונים שלהם. 25% אחרים אינם עושים שימוש ב-SOA, אולם דיווחו כי יש בכוונתם לעשות כן במהלך 12 החודשים הבאים; ו-16% דיווחו כי אין להם כל תוכניות לעשות שימוש ב-SOA ● הסקר הוא חלק מסדרה של סקרים בין החודשים מאי עד יולי 2008, העוסקים באימוץ, בשימוש, ביתרונות ובפרקטיקות של SOA

מאת 7 בדצמבר 2008, 13:57 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

 

רוב הארגונים הגדולים ממשיכים באימוץ ארכיטקטורה מוכוונת שירות (SOA), אולם מספר הולך וגדל מעכבים תוכניות – כך עולה מסקר של חברת המחקר והייעוץ גרטנר, שפורסם אתמול (א'). הסקר הוא חלק מסדרה של סקרים בין החודשים מאי עד יולי 2008, העוסקים באימוץ, בשימוש, ביתרונות ובפרקטיקות של SOA. מהלך זה כלל מדגם התחלתי של 200 חברות מכל רחבי העולם, המעסיקות יותר מאלף עובדים.

מהסקר עולה עוד, כי 53% מהמשיבים כבר עושים שימוש ב-SOA בחלקים שונים בארגונים שלהם. 25% אחרים אינם עושים שימוש ב-SOA, אולם דיווחו כי יש בכוונתם לעשות כן במהלך 12 החודשים הבאים; ו-16% דיווחו כי אין להם כל תוכניות לעשות שימוש ב-SOA. בנוסף, כ-20% דיווחו כי הם בונים ארכיטקטורות מונחות אירועים(EDAs) , ו-20% מתכננים לעשות כן במהלך 12 החודשים הבאים.

מאז תחילת 2008, נרשמה צניחה דרמטית במספר הארגונים שמתכננים לאמץ SOA לראשונה.
ב-2008, נחתך נתון זה ל-25%, מרמה של 53% בשנת 2007, כאשר מספר הארגונים ללא תוכניות אימוץ של SOA קפץ מ-6% ב-2007 ל-16% ב-2008.

"ארגונים ללא תכנית ברורה ביחס ל-SOA וללא תוכנית לפתח או לרכוש את הכישורים ההכרחיים מסבירים, כי מדובר בנקיטת גישה זהירה ובדחיית אימוץ תוכניות ה-SOA לשנה הקרובה", אמר דניאל שולר, סגן נשיא למחקר בגרטנר. "הפוקוס לגביהם צריך להיות ביצירת שירותים משותפים ותהליכי פיקוח (Governance processes) בעוד האתגר של הארגונים הגדולים יותר (יותר מ-5,000 עובדים) הוא ליצור פיקוח תאגידי (Corporate governance)".

סקר: פחות ארגונים מאמצים פרקטיקות SOA Reviewed by on .   רוב הארגונים הגדולים ממשיכים באימוץ ארכיטקטורה מוכוונת שירות (SOA), אולם מספר הולך וגדל מעכבים תוכניות - כך עולה מסקר של חברת המחקר והייעוץ גרטנר, שפורסם אתמו   רוב הארגונים הגדולים ממשיכים באימוץ ארכיטקטורה מוכוונת שירות (SOA), אולם מספר הולך וגדל מעכבים תוכניות - כך עולה מסקר של חברת המחקר והייעוץ גרטנר, שפורסם אתמו Rating:

הגיבו