אילו טכנולוגיות הכי יעסיקו מנהלי ארגונים בשנה הקרובה?

תוצאות סקר חדש, שערך ארגון מהנדסי החשמל ואלקטרוניקה, מצביעות על המגמות הטכנולוגיות שיהיו הדומיננטיות ביותר בעבור חברות וארגונים ולקוחותיהם ב-2022 ● וגם: איזו תעשייה תושפע יותר מהשינויים הדיגיטליים?

מהן הטכנולוגיות שמנהלי ארגונים יעסקו בהן ב-2022? אילוסטרציה.

בינה מלאכותית, מחשוב ענן ו-5G – אלו הם שלושת הנושאים הטכנולוגיים שיעסיקו הכי הרבה את האנשים ברמת הניהול בארגונים השונים. כך עולה מסקר שערך ארגון מהנדסי החשמל ואלקטרוניקה (IEEE). הסקר בדק באופן כללי מהן הטכנולוגיות שהכי חשובות שיהיו בשימוש בשנה הקלנדרית הבאה, וכן אלו תעשיות יושפעו יותר מאחרות מהשימוש בטכנולוגיה מעודכנת, במיוחד בעידן ההמרה הדיגיטלית.

בינה מלאכותית, יחד עם לימוד מכונה, נבחרה כזו שתהיה המשפיעה ביותר עם 21%, ומיד אחריה מחשוב ענן עם 20%. בפיגור קל בלבד נמצא המעבר לעידן הסלולרי המעודכן, עם 17%.

הדומיננטית מכולן. בינה מלאכותית. אילוסטרציה.

הדומיננטית מכולן. בינה מלאכותית. אילוסטרציה. צילום: BigStock

השאלה איזו תעשייה תושפע יותר מכולן מהשינויים הדיגיטליים הניבה את התשובה 'ייצור', כשאחד מכל ארבעה מנהלים סימן דווקא אותה. עוד תעשיות בולטות, לפי הסקר, שיעברו ב-2022 תהליכים משבשים בגלל שילוב טכנולוגיות חדשות, הן שירותים פיננסיים (19%), שירותי הבריאות (16%) וחברות האנרגיה (16%).

גם מבט לרחוק יותר, לטווח של חמש שנים ויותר, הבינה המלאכותית נבחרה לטכנולוגיה המשמעותית ביותר, עם הסכמה של 95% לכך שהיא תהיה אחראית לרוב החדשנות, בכל המגזרים כמעט. כן יש צפייה רבה, עם הסכמה של 77%, לכך שרובוטים ישמשו יותר ויותר בתעשיות השונות.

הסקר, שנערך במהלך אוקטובר האחרון, הקיף 350 מנהלים בארגונים שגודלם יותר מ-1,000 עובדים בארצות הברית, סין, בריטניה, הודו, וברזיל.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים