סלקום זכתה בערעור נגד המדינה; תקבל בחזרה 3.4 מיליון שקלים

סלקום ערערה על קנס שהטילה עליה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מאחר שגבתה מצרכנים שהתנתקו ממנה מחיר של חודש שלם במקום חיוב יחסי, למרות שלפי תנאי רישיונה דאז לא הייתה חייבת לעשות כך ● השופט קיבל את הערעור וקבע כי המדינה תחזיר לחברה את הקנס ותשלם הוצאות משפט

מכרז של עיריית רמת גן. סלקום

סלקום זכתה בערעור שהגישה נגד המדינה, ותקבל החזר של הקנס ששילמה בגובה כ-3.4 מיליון שקלים, וגם החזר הוצאות הערעור בסך 20 אלף שקלים.

הערעור הוגש על ידי סלקום על קנס שהוטל עליה על ידי הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן באוגוסט 2018 משום שגבתה מצרכנים שהתנתקו ממנה מחיר של חודש שלם במקום חיוב יחסי בשנים 2015 עד 2017. בשנת 2017, בעקבות התלונות שהגיעו לרשות ולמשרד התקשורת, תיקן המשרד את רישיונות החברות הסלולריות וחייב אותן לגבות תשלום יחסי כשלקוח מתנתק מהשירות.

למרות שהחיוב היחסי לא היה מחויב לפי תנאי רישיונה באותה עת, סברה הרשות שאסור היה לסלקום לגבות מחיר על חודש שלם אם הלקוח התנתק לפני תום מחזור החיוב.

סלקום טענה כי לפי תנאי רישיונה דאז היא בחרה בשיטת החיוב המלא, שהייתה פרשנות סבירה להוראות הרישיון, וכי השיטה אף נקבעה בחוזי ההתקשרות מול לקוחותיה.

השופט קיבל את טענותיה של סלקום ופסק על החזר הקנס, תוך שציין גם, כי "הטלת העיצום הכספי נגועה בשיהוי סובייקטיבי ואובייקטיבי", שכן הרשות הטילה את הקנס שלוש שנים וחצי לאחר גילוי ההפרה לכאורה שהרשות טענה לה. עוד פסק השופט, כי באותה תקופה היו כמה אינדיקציות לכך שניתן היה לפרש את החוק בכמה פרשנויות, ועל רקע זה הרשות הייתה צריכה לפעול לקבלת חוות דעת מקצועית של היועצת המשפטית של הרשות, ומשלא עשתה זאת חל פגם מהותי בהליך.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים