מטריקס מסכמת רבעון מוצלח עם גידול בהכנסות וברווח התפעולי

מטריקס פרסמה את התוצאות העסקיות לרבעון הראשון של השנה, עם גידול של 9.5% בהכנסות ל-851.91 מיליון שקל, וגידול חד של 15% ברווח התפעולי, ל-60.06 מיליון שקל

מטריקס

מטריקס פרסמה את התוצאות העסקיות לרבעון הראשון של השנה, עם גידול חד-ספרתי בהכנסות וברווח הנקי ודו-ספרתי ברווח התפעולי. החברה הציגה ריסון בהוצאות שגדלו בשיעור חד-ספרתי במהלך הרבעון המדווח.

במהלך שלושת החודשים הראשונים של השנה, ההוצאות הכלליות גדלו ב-9.14%, ל-791.86 מיליון שקל – עלייה של 66.29 מיליון שקל. ההכנסות גדלו יותר, ב-74.26 או 9.5%, ל-851.9 מיליון שקלים, בהשוואה לכ-777.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול במכירות נובע מגידול בפעילות בישראל ובארה"ב וכן מאיחוד לראשונה של חברות שנרכשו.

במהלך הרבעון, ההוצאות הגולמיות גדלו ב-9.06%, ל-728.64 מיליון שקל, הרווח הגולמי צמח בכ-12.5%, לכ-123.3 מיליון שקל, בהשוואה לכ-109.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, תוך גידול בשיעור הרווח הגולמי, מכ-14.1% לכ-14.5%. הגידול ברווח הגולמי נובע מהגידול בהכנסות ובמיוחד מהגידול בפעילות בארה"ב, בה שיעורי הרווח הגולמי גבוהים יותר.

ההוצאות התפעוליות גדלו ב-10.05%, ל-63.22 מיליון שקל. הרווח התפעולי ברבעון צמח בכ-15.3%, לכ-60 מיליון שקל, בהשוואה לכ-52 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, תוך גידול בשיעור הרווח התפעולי מכ-6.7% לכ-7.0%. ה-EBITDA ברבעון הסתכם בכ-90 מיליון שקלים, גידול של 52.3%.

במהלך הרבעון, הוצאות המימון גדלו ב-6.29 מיליון שקל, או 120.14%, ל-11.53 מיליון שקל. חבות המס, לעומת זאת, פחתה ב-1.4 מיליון שקל, או 11.93%, ל-10.33 מיליון שקל.

הרווח הנקי ברבעון צמח בכ-8.7%, לכ-38.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-35.1 מיליון שקלי ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ברווח הנקי נובעת בעיקר מעלייה ברווח התפעולי ומירידה בהוצאות המס, שקוזזו בעלייה בהוצאות מימון (עיקר העלייה היא בהוצאות המימון על-פי תקני החשבונאות).

דיבידנד בגובה יותר מ-27 מיליון שקלים

מטריקס ממשיכה במדיניות חלוקת הדיבידנדים מדי רבעון, בשיעור של עד 75% מהרווח הנקי. ב-28 במרץ 2019 חולק דיבידנד בשיעור של 50 אג' למניה, בסכום של כ-31 מיליון שקלים. עם פרסום הדו"חות לרבעון הראשון הכריזה מטריקס על חלוקת דיבידנד בשיעור של 44 אג' למניה, שהם כ-27.3 מיליון שקלים.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "מטריקס ממשיכה לצמוח באופן עקבי, בהתבסס על גידול אורגני לצד מימוש אסטרטגיית המיזוגים והרכישות של החברה. מאז תחילת 2018 ביצענו מספר רכישות אסטרטגיות בישראל ובארה"ב, כשהבולטת שבהן היא חברת מידעטק משווקת תוכנת ה-ERP הנפוצה – PRIORITY. רכישת מידעטק היא מהרכישות המשמעותיות יותר שביצעה מטריקס במטרה להוביל את שוק ה-ERP באמצעות פתרון איכותי ובסיס רחב מאוד של לקוחות, ובהתבסס על הנהלה מעולה ומנוסה.

מטריקס תציע מעתה את מערכת Priority גם לחברות המובילות ולמפעלים הגדולים במשק. אני משוכנע שלקוחותינו יכולים לצמצם באופן ניכר את הוצאות העתק הכרוכות בתחזוקת המערכות הבינלאומיות היקרות שרכשו לפני שנים, ולהחליפן במערכת פונקציונלית, חדשנית, ישראלית, גמישה וכלכלית לתחזוקה הרבה יותר.

גם השוק בארה"ב מסייע לגידול של מטריקס וההשקעות שביצענו ב-2018 בביסוס הפעילות בארה"ב מוכיחות את עצמן. שיעורי הרווחיות בארה"ב גדולים בהשוואה לישראל. כיום תורמת הפעילות בארה"ב כרבע מהרווח התפעולי הכולל של מטריקס".

מוטי גוטמן, מנכ''ל מטריקס. צילום: ניב קנטור

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס. צילום: ניב קנטור

מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל – מקור גאווה למטריקס

לדברי גוטמן, "אנו ממוקדים בביצוע פרויקטים רחבי היקף בדגש על מגה-פרויקטים, המשלבים מספר תחומי התמחות של מטריקס. אחד הפרויקטים האסטרטגיים בו אנו גאים במיוחד הוא פרויקט הקמת מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל, אשר הושלם ועלה לאוויר בתחילת שנת 2019, תוך עמידה מופתית בתקציב ובלוח זמנים מאתגר. זהו פרויקט המחשוב הגדול ביותר שבוצע במגזר האזרחי בישראל, ואחד המורכבים ביותר שנעשו עד כה בהיבט של תהליכים, ממשקים, ערוצים, תשתיות ואבטחת מידע. בפרויקט זה שולבו מומחים ממספר רב של יחידות עסקיות במטריקס, אשר פעלו בהרמוניה מלאה להשלמת המשימה ועליית המערכת, על מלוא תכונותיה לאוויר במועד המתוכנן".

עוד הוסיף גוטמן: "למרות התחרות המתגברת, מטריקס ממשיכה כבר שנים ארוכות להוביל את שוק טכנולוגיות המידע בישראל ולשמור על יציבות פיננסית. STKI דירגה את מטריקס כמובילת שוק שירותי טכנולוגיות המידע זו השנה ה-14 ברציפות. חברת דירוג האשראי אישררה דירוג מנפיק Aa3 באופק יציב בפעם ה-12 ברציפות מאז שנת 2007 (הדירוג הגבוה ביותר לחברות IT בישראל). בנוסף, בדירוג המקומות שהכי טוב לעבוד בהם, המבוצע מדי שנה על ידי העיתון דה מרקר וחברת CofaceBDI, מטריקס נמצאת שוב במקום הראשון בין כל חברות טכנולוגיות המידע".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים