מחפשים עבודה בהיי-טק בצפון? יש כאן הזדמנות עבורכם

רשות החדשנות משיקה פיילוט עם פארק היי-טק בר-לב במטרה להביא לפתיחת מרכזי פיתוח שיעסיקו אלפי מהנדסים בצפון ומזמינה אתכם למצוא עבודה בחברות ההיי-טק המובילות בארץ

27/03/2019 15:59
ראיון עבודה? .צילום אילוסטרציה: BigStock

הרשות לחדשנות הודיעה היום (ד') על תחילתו של פיילוט לאומי במטרה לייצר תעסוקה לאלפי מהנדסים בצפון בפרט ובפריפריה ככלל, באמצעות עידוד חברות היי-טק מובילות בישראל לפתוח מרכזי פיתוח באזורים אלה.

ברשות אמרו כי הפיילוט יצא לדרך רשמית ב- 15 באפריל, בו יקיימו פארק היי-טק בר-לב אשר בצפון ורשות החדשנות אירוע זרקור בהובלת 10 חברות היי-טק מובילות הפועלות במרכז הארץ ביניהן צ'ק פוינט, Cadence, Fiverr, הסטארט-אפ WalkMe Outbrain, פלייטיקה, SimilarWeb וחברות נוספות.

החברות המעוניינות בהרחבת פעילות המו"פ שלהן ובגיוס הון אנושי איכותי מבקשות לפגוש אנשי תוכנה ופיתוח תושבי הצפון המעוניינים בזמינות של מקומות עבודה טכנולוגיים ליד הבית החסרים כיום, ציינו עוד ברשות.

פארק היי-טק בר-לב, הממוקם בין עכו לכרמיאל, כחצי שעה נסיעה מחיפה, מזמין, יזמים ויזמיות, הייטקיסטים, סטודנטים למקצועות ההנדסה ומדעי המחשב המתגוררים בצפון או מעוניינים לעבור לצפון – להגיע ולהיפגש עם חברות ההיי-טק המובילות והמשפיעות בישראל. בפארק כבר יודעים לספר כי כבר בשלב יריית הפתיחה הבטיחו את השתתפותם באירוע מאות מועמדים רלוונטיים.

חברות שתגענה לאירוע הן כאלה המעוניינות כאמור להרחיב את פעילות המו"פ שלהן בישראל ומחפשות את המקום האידיאלי לעשות זאת על בסיס איכות כח האדם הקיים בו.

ביתנים למפגש עם אנשי ההיי-טק של הצפון,

במסגרת האירוע יציגו החברות על גבי במת האירוע את פעילותן ואת האתגרים בפניהם הן עומדות, ובזה גם הצורך בגיוס הון אנושי איכותי, ובמקביל יפעילו ביתנים למפגש עם אנשי ההיי-טק של הצפון, בהם ישקפו את הזדמנויות התעסוקה שהן מציעות.

כמו כן תוצג באירוע בפני החברות הגדולות תוכנית שלוחות בפריפריה של רשות החדשנות במסגרתה יוענקו מענקים לחברות הייטק חדשניות שיפתחו שלוחות בערי הפריפריה ויהוו עוגני תעסוקה בת קיימא. במסגרת התוכנית רשות החדשנות תתמרץ חברות חדשניות לפתוח מרכזי מו"פ בפריפריה. תינתן תמיכה במשך שלוש שנים בגובה 10 מיליון ₪ לחברה, אשר תבצע 80% מהפעילות שלה בפריפריה ו60% מעובדיה יתגוררו בפריפריה. המסלול מיועד לתמוך בפרויקטי מו"פ חדשניים של חברות צומחות תוך צמצום הסיכון בפתיחת פעילות בפריפריה ע"י תמיכה לשלוש שנים, בשיעורי מענק גבוהים ובמתווה יורד. לתכנית תתווסף תמיכה בפעילות היערכות בשנה הראשונה והתאמות נדרשות נוספות.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר כי "הפיילוט אשר יוצא לדרך באירוע בפארק הייטק בר לב, במסגרתו יפגשו מאות עובדים פוטנציאליים לתעסוקה בתחום ההיי-טק עם חברות טכנולוגיה מקומיות ורב לאומיות, הינו חלק מהמדיניות שלנו לחיזוק התעסוקה בפריפריה בכלל וביצירת מקומות תעסוקה איכותיים בפרט".

יעל יגרמן לביא, יו"ר פארק היי-טק בר לב, אמרה כי "אנשי היי-טק מאזור הצפון מוזמנים להגיע לארוע הייחודי הזה ולקחת חלק ביצירת שינוי משמעותי באופן ההחלטה של חברות בצמיחה וחברות רב לאומיות בהחלטה על פתיחת מרכזי פיתוח ותעסוקה שהיום מתרכזים בעיקר במרכז הארץ. המטרה היא לשנות את פני האזור באמצעות יצירת אלפי מקומות עבודה למהנדסים אצלנו בפארק, להביא אליו מגוון רחב יותר של משרות הייטק קרובות לבית, לתרום לפיתוח האקו-סיסטם של האזור כולו, ולהרחיב את מעגל הייטק הצפוני בעתיד".

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות הוסיף כי "מטרת הכנס להפגיש בין שני בעלי עניין חשובים -חברות היי-טק צומחות המשוועות לעובדים איכותיים ועובדים מוכשרים המעוניינים בתעסוקה קרובה. אנו מעוניינים לאפשר לחברות לממש את פוטנציאל ההון אנושי האיכותי הקיים בצפון, ולפתוח מרכזי פעילות ותעסוקה במקום".

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. מוטי

  הצטרפו לקבוצת "יש הייטק בגליל" בפייסבוק.

 2. יצחק עזוז

  רעיון מעולה ומבורך.
  איך נרשמים?
  לאן מגיעים?

  בברכה,

  איציק עזוז

אירועים קרובים