תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » האם לבית הלבן ייכנס בעוד שנתיים האקר?
בטו או'רורק. צילום: מתוך ויקימדיה קומונס

האם לבית הלבן ייכנס בעוד שנתיים האקר?

בטו או'רורק הדמוקרט עשוי להיות הנשיא הפצחן הראשון בתולדות ארצות הברית ● הוא היה חבר בקבוצת ההאקרים האקטיביסטים "פולחן הפרה המתה", שנודעה בהשפעתה הרבה בתחילת עידן האינטרנט

מאת 17 במרץ 2019, 11:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בטו או'רורק, הכוכב העולה בשמי המפלגה הדמוקרטית, שהודיע בשבוע שעבר כי יתמודד על מועמדות המפלגה לנשיאות ארצות הברית – היה בעברו הרחוק האקר.

חבר הקונגרס לשעבר היה חבר בקבוצת האקרים מטקסס, "פולחן הפרה המתה". מדובר בקבוצת האקטיביסטים – הלחם מילים של האקרים ואקטיביסטים חברתיים – שנודעה בהשפעתה הרבה בעידן תחילת האינטרנט, בשנות ה-90' של המאה הקודמת.

הקבוצה נהגה לפרוץ למחשבי קורבנות מבוססי Windows של מיקרוסופט. הקבוצה השתמשה באינטרנט כפלטפורמה בשנות ה-90', על מנת למחות על אירועים בעולם האמתי, לעתים קרובות כדי לקדם נושאים של זכויות האדם וגינוי צנזורה. בין הפעילויות הרבות שלה, קבוצת "פולחן הפרה המתה" הייתה ידועה בעיקר בשל תוכנית Back Orifice, כלי לניהול ולגישה מרחוק. או'רורק פעל תחת הכינוי "מצביא פסיכדלי", כך חשפה סוכנות הידיעות רויטרס.

כאשר או'רורק החל בפעילותו הפוליטית, כשנבחר בראשונה למועצת העיר אל פאסו ב-2005, הוא חשש שחברותו בקבוצה תפגע בקידומו הפוליטי. לפיכך, חברי הקבוצה שמרו על סודו של או'רורק, עד שהאקר לשעבר אישר לרויטרס שהיה לו קשר עם הקבוצה. לאחר שנחשפה פעילותו כהאקר, או'רורק תואר בסוף השבוע כ"האקר לשעבר הבולט בהיסטוריה הפוליטית האמריקאית".

הנשיא ההאקר הראשון?

אם יעבור או'רוק את שתי המשוכות – זו של זכייה במועמדות להתמודדות לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, וזו הקשה לא פחות, של ניצחון בהתמודדות מול הנשיא המכהן, דונלד טראמפ – הוא יהפוך לנשיא ההאקר הראשון.

אנליסטים כתבו כי או'רורק הוא המועמד היחידי לנשיאות ארצות הברית אשר מבין לעומק את הבעיות הטכנולוגיות העומדות בפני האומה האמריקנית כיום. לדבריהם, הוא אחד המועמדים המועטים לנשיאות בעל יותר משמץ של ידע טכנולוגי – וככזה, הוא בעל מודעות מהותית למה שיש בטכנולוגיה – הטוב והבעייתי בה – והמשמעויות שלה על רמת המדיניות.

"אני מבין את הכוח הדמוקרטי של האינטרנט, כיצד הוא היה משנה כיוון ומשפיע עבורי באופן אישי, וכיצד הוא מיטיב את החוכמה יוצאת הדופן של האנשים האלה, בכל רחבי הארץ, ששיתפו רעיונות וטכניקות", אמר או'רורק.

או'רורק הודיע ביום ה' האחרון על כוונתו להתמודד במרוץ למועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות בשנת 2020. המועמד הכריז על החלטתו ברשת טלוויזיה מקומית. כעת, לאחר הכרזתו באופן רשמי, מתכנן אורורק לבקר במדינת איווה – שם יתחיל במסע התעמולה לקראת הבחירות למועמדות הדמוקרטית שיתקיימו בעוד פחות משנה. בבחירות האמצע הוא התמודד על מושב בסנאט מטעם מדינת טקסס, והפסיד בפער קטן ביותר לסנאטור הרפובליקני טד קרוז.

או'רורק התחייב להיאבק במשבר המשולב בארצות הברית בתחומי הכלכלה, הדמוקרטיה והאקלים. "אנחנו במצב מסוכן אך גם במצב שיש בו המון סיכויים לעתיד", אמר.

האם לבית הלבן ייכנס בעוד שנתיים האקר? Reviewed by on . בטו או'רורק, הכוכב העולה בשמי המפלגה הדמוקרטית, שהודיע בשבוע שעבר כי יתמודד על מועמדות המפלגה לנשיאות ארצות הברית - היה בעברו הרחוק האקר. חבר הקונגרס לשעבר היה בטו או'רורק, הכוכב העולה בשמי המפלגה הדמוקרטית, שהודיע בשבוע שעבר כי יתמודד על מועמדות המפלגה לנשיאות ארצות הברית - היה בעברו הרחוק האקר. חבר הקונגרס לשעבר היה Rating: 0

הגיבו