תוכן שיווקי
בעקבות טקס מצטייני המחשוב IT Awards 2018

שני פרויקטי סאפ שביצעה מלם תים זכו בטקס מצטייני המחשוב

מדובר בפרויקטים להטמעת מערכות SAP Business ByDesign בגילת רשתות לוויין ו-SAP S/4 HANA בלאומית שירותי בריאות ● שניהם זכו בקטגוריית חדשנות במערכות ליבה

13/03/2019 15:49
מלם תים

פרויקט ליישום מערכת SAP S/4 HANA בלאומית שירותי בריאות

מדובר בפרויקט רחב היקף ליישום מערכת לניהול משאבי הארגון (ERP) של ענקית התוכנה סאפ בלאומית שירותי בריאות. הפרויקט, שבוצע על ידי מלם תים בשיתוף לאומית, עלה לאוויר בהצלחה רבה. ההסכם כולל גם אירוח תשתיות (דטה סנטר) ושירותי תחזוקה לתקופה של חמש שנים.

חני שמסיאן, מנהלת הפרויקט, קיבלה את הפרס מטעם מלם תים.

זהו אחד מפרויקטי ה-ERP הגדולים והמורכבים שבוצעו בארץ בשנים האחרונות. הוא נמשך 16 חודשים וכלל יישום תהליכי רכש ומלאי, תהליכים פיננסיים, בקרה ותקציב, אחזקה, פיתוח משותף של עשרות ממשקים מול מערכות תפעוליות שונות, רובם בסביבת AS400, ומערכות חיצוניות שונות. במהלכו הוגדר תת פרויקט של הסבת נתונים בהיקפים גדולים. בפרויקט הושקעו אלפי ימי עבודה, תוך אינטגרציה מוקפדת ומנוהלת של מלם תים ולאומית.

המערכת משמשת 170 בתי מרקחת בפריסה ארצית, 300 סניפים, מחוזות ומטה, ובתוכם כ-1,700 משתמשים – החל מנציגות קשר ומנהלים בסניפים (קופות ורכש), דרך רוקחים ואחיות (קופות, רכש ומלאי), ועד למטה ולהנהלה הבכירה.

פתרון SAP S/4 HANA נמנה עם הדור הבא של פתרונות ה-ERP והוא מאפשר ניהול ארגונים בצורה פשוטה וחדשנית יותר, תוך שילוב טכנולוגיית ממשק משתמש חדשנית ואפשרות לאנליטיקה מתקדמת בזמן אמת.

חני שמסיאן, מנהלת הפרויקט בלאומית שירותי בריאות מטעם מלם תים. צילום: ניב קנטור

חני שמסיאן, מנהלת הפרויקט בלאומית שירותי בריאות מטעם מלם תים. צילום: ניב קנטור

לדברי שמסיאן, "אנחנו גאים להיות שותפים של לאומית בהעלאה לאוויר של פרויקט חשוב זה ורואים כי המערכת מצעידה אותה קדימה. למלם תים ניסיון ייחודי בהקמת מערכות SAP S/4 HANA ובהובלת עשרות פרויקטי SAP ERP בהצלחה. אנחנו מאפשרים ללקוחותינו פתרון מלא, כולל שירותי אירוח תשתיות, ושמחים להוביל פתרונות שמביאים את הארגונים למיקוד בפעילות העסקית ולקדמת החדשנות הארגונית".

פרויקט הטמעת מערכת SAP Business ByDesign בגילת רשתות לוויין

הפרויקט בוצע עבור חברה בת של גילת רשתות לוויין בפרו, על ידי סיידור פרו, שותפה בינלאומית של סיידור מלם, שמתמחה בפתרונות הענן של סאפ, עם אפליקציות כגון SAP Business ByDesign ,SAP CX ו-Success Factors SAP.

לאחר בחינת האפשרויות בחרה גילת ליישם SAP Business ByDesign – מוצר Cloud ERP מבית סאפ.

האתגר בפרויקט היה לבצע פריסה (Rollout) מהירה, שעונה לדרישות הלוקליזציה בפרו ומתחברת למערכת ה-ECC במטה של גילת. יישום מערכת במדינת עולם שלישי כמו פרו הצריך התגברות על הבדלי תרבויות, שפה ודרישות לוקליזציה. האקו-סיסטם הגלובלי של סיידור העולמית מאפשר לסיידור מלם ליישם פתרונות כמעט בכל מקום בעולם, בעזרת אינטגרטורים מקומיים.

לירון טבק, מנהלת דליוורי בסיידור מלם, עלתה לקבל את הפרס ביחד עם ארנון זילברמן, מנמ"ר גילת רשתות לוויין, וצוות המיישמים של גילת.

לירון טבק, מנהלת דליוורי בסיידור מלם. צילום: יח"צ

לירון טבק, מנהלת דליוורי בסיידור מלם. צילום: יח"צ

טבק אמרה כי "אנחנו מברכים את גילת רשתות לוויין על קבלת הפרס. מלם תים היא ספק ותיק של יישום SAP ERP בגילת. השותפות שלנו עם סיידור העולמית מאפשר לנו, באמצעות סיידור מלם, להציע ללקוחות אקו-סיסטם גלובלי רחב ולתת מענה ללקוחותינו בפרויקטים הבינלאומיים. באחרונה אף זכתה סיידור מלם בפרס שותף מצטיין של סאפ בקטגוריית SAP Business ByDesign".

לדבריה, "יישום מערכת SAP Business by Design בגילת מוכיח כי הפתרון נותן מענה חשוב ללקוחות אנטרפרייז גלובליים שמחפשים פתרון מהיר לחברות הבנות בחו"ל. הפתרון מאפשר ליהנות מתהליכים אוטומטיים מבוססי טכנולוגיה מתקדמת ולהפיק מהם תועלת עסקית משמעותית בכל שרשרת הערך – מהפיננסי, דרך הלוגיסטיקה, הרכש והמכירות, וכלה בשירות הלקוחות, וכל זאת עם יכולת לבצע ניתוחים כלל חברתיים".

אירועים קרובים