תוכן פרסומי
ראשי » כללי » היטאצ'י ונטרה מפתחת פתרון להפחתת זיהומים בבתי חולים

תוכן שיווקי


ג'ף קנקל, סמנכ"ל טכנולוגיות גלובלי בתחום הבריאות ומדעי החיים בהיטאצ'י ונטרה. צילום: אלישר

בעקבות כנס בריאות דיגיטלית

היטאצ'י ונטרה מפתחת פתרון להפחתת זיהומים בבתי חולים

ג'ף קנקל, סמנכ"ל טכנולוגיות גלובלי בתחום הבריאות ומדעי החיים בהיטאצ'י ונטרה, מספר על פיתוח פתרון חדשני, שיסייע להפחית זיהומים בבתי חולים ולשפר את חוויית המטופל

פורסם ב-24 בדצמבר 2018
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פיתוחים טכנולוגיים הופכים את החיים שלנו לפשוטים יותר. הטכנולוגיה הדיגיטלית מספקת לנו גישה לטווח רחב של משאבים, מספקת את היכולת לתקשר בקלות ועל פני מרחקים ארוכים, ומאפשרת לנו לחיות בנוחות וביעילות שלא היו לנו לפני כן.

בדומה לרוב תחומי החיים, ניתן להשתמש בפיתוחים הטכנולוגים העכשוויים השונים גם בתחום הבריאות. בשימוש נכון, הטכנולוגיה הדיגיטלית יכולה לסייע במלחמה נגד מחלות שונות, לשפר את תהליך הטיפול וחוויית המטופל ואף להגביר את היעילות של צוות בית החולים.

כחברה ששואפת לממש את החזון שלה לספק תובנות ותוצאות בעלות משמעות לעסקים ולחברה כולה, היטאצ'י ונטרה מתמקדת בפיתוח פלטפורמות ופתרונות רפואיים ברי קיימא, במטרה לתמוך בשיפור הטיפול הרפואי בבתי החולים ולהפחית את העלויות הרפואיות – הן למוסדות והן למטופלים. כדי לעשות זאת, החברה משתמשת בטכנולוגיית מידע מתקדמת ובניתוח נתונים המספק תובנות בזמן אמת, בצורה שתתמוך בתהליך העבודה של הצוות הרפואי בבית החולים. התהליך כולל מינוף של מקורות נתונים מובנים ובלתי מובנים המגיעים מרשומות רפואיות אלקטרוניות, מכשירי ניטור אשר נמצאים ליד מיטות המטופלים, חיישנים ועוד. המידע והתובנות המופקים מהנתונים משמשים כדי לספק מודעות בזמן אמת לצוות הרפואי. הנוסחה די פשוטה – הגברת המודעות בזמן אמת מאפשרת יעילות טובה יותר, שמובילה לטיפול מדויק יותר ולשיפור חוויית המטופל.

נלחמים נגד מחלות זיהומיות

מדו"ח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שסקר את סיבות המוות השכיחות במדינת ישראל לשנת 2016, עלה כי מוות ממחלות זיהומיות נמצא במקום השלישי, עם 5.8% – מיד אחרי סרטן ומחלות לב. מדובר בנתון מדאיג, שנמצא בעלייה בשנים האחרונות, כאשר אנחנו שומעים על עוד ועוד מקרים של אנשים שהחלימו ממחלה מסוימת, אך מתו כתוצאה מזיהום בעת האשפוז בבית החולים.

הטכנולוגיה הדיגיטלית יכולה לשמש כדי להפחית את שיעור ההידבקות במחלות זיהומיות בבתי החולים על ידי הדגשת הצורך בהיגיינה בסיסית לצוות בית החולים ולמטופלים עצמם. חיישנים דיגיטליים יכולים להזכיר בעדינות לצוות הרפואי, שנמצא במשמרת במשך שעות רבות, לשטוף את ידיהם ואותם החיישנים יכולים להתריע גם בפני המטופלים על הצורך להתרחץ.

מאמצי הפיתוח של היטאצ'י בתחום זה כוללים אינטגרציה בין מכשיר Edge ייחודי ועוצמתי של החברה וטכנולוגיית תוכנה משולבת. טכנולוגיית ה-Edge יכולה ללכוד את התנהגות המטופל והמטפל בבית חולים, במרפאה או אף במסגרת טיפול ביתי. לדוגמה, הטכנולוגיה יכולה לבחון האם הצוות הרפואי שטף או חיטא את ידיו בהתאם למדיניות בית החולים ולשיטות הטיפול המומלצות. הטכנולוגיה יכולה גם להתריע מי מאנשי הצוות לא שמר על מדיניות בית החולים ולעשות זאת לפני שהם ניגשים למטופל. אכיפת התנהגות פשוטה אך הכרחית זו יכולה לסייע להפחית בצורה משמעותית את מספר הזיהומים בבתי החולים וחשוב מכך, את ההשלכות האפשריות של אותם זיהומים.

שיפור הטיפול וחוויית המטופל

אינטגרציה בין נתונים קיימים במוסדות הבריאות לנתונים חדשים המגיעים ממכשיר ה-Edge ושימוש בשיטות של בינה מלאכותית יחד עם יכולות הסמארטפון השונות מאפשרים לספק מודעות רפואית ותפעולית בזמן אמת. דמיינו את היכולת להפחית מבעוד מועד את תרחישי החירום בבתי החולים באמצעות חיזוי, התראות ותזמור תהליך העבודה השוטף. חישבו על היכולת לספק מודעות נוספת לצוות הרפואי באמצעות שימוש בשירותי מיקום, כדי לזהות את המשאבים הרפואיים הזמינים ביותר הדרושים לצרכים של מטופל מסוים. טכניקות חדשניות אלה ואחרות יכולות לשפר את חוויית המטופל ואת יעילות בית החולים, וכתוצאה מכך לספק ערך ויתרונות משמעותיים למטופלים, לצוותים הרפואיים, למרפאות ולבתי החולים.

יש לנו הזדמנות חסרת תקדים לפעול למען חדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית והזמן לחולל את השינוי למען הבריאות של כולנו הוא עכשיו.

היטאצ'י ונטרה מפתחת פתרון להפחתת זיהומים בבתי חולים Reviewed by on . פיתוחים טכנולוגיים הופכים את החיים שלנו לפשוטים יותר. הטכנולוגיה הדיגיטלית מספקת לנו גישה לטווח רחב של משאבים, מספקת את היכולת לתקשר בקלות ועל פני מרחקים ארוכים פיתוחים טכנולוגיים הופכים את החיים שלנו לפשוטים יותר. הטכנולוגיה הדיגיטלית מספקת לנו גישה לטווח רחב של משאבים, מספקת את היכולת לתקשר בקלות ועל פני מרחקים ארוכים Rating: 0

הגיבו