תוכן שיווקי

חוסר הבנה הוא המכשול הגדול ביותר לאימוץ אג'ייל – למרות היתרונות המדהימים

14/06/2016 11:08
CA ו-NessPRO

CA Technologies, המיוצגת בישראל על ידי NessPRO, קבוצת מוצרי התוכנה של נס, פרסמה סקר שנערך בבריטניה, שלפיו מקבלי החלטות בתחום ה-IT מבינים את היתרונות העסקיים של זריזות וגמישות (אג'ייל), אך 82% מהנשאלים מאמינים כי יש עדיין אתגרים הניצבים בפני אימוץ נרחב בארגונים שלהם.

הסקר שנערך בבריטניה מגלה כי הסיבה היא לא עקב עלות – רק 15% סבורים כי היא קשורה לתקציב ו-70% צופים כי ההשקעה באג'ייל תגדל בעתיד. האתגרים העיקריים הם חוסר הבנה של אג'ייל כרעיון (36%), משך הזמן שלוקח ליישם גישת אג'ייל אמיתית (34%) ואג'יליות שאינה מתאימה לתרבות עסקית נוכחית (33%).

זוהר פרל, מנהל חטיבת CA ישראל ב-NessPRO, אומר כי "אנו רואים עניין גובר מצד לקוחותינו במתודולוגיות ובפתרונות אג'ייל. ארגונים ישראלים מאמצים טכנולוגיות חדשות בקצב מהיר, ואימוץ האג'ייל מתאים בצורה מושלמת למענה לצרכי השוק והלקוחות, עם אג'יליות עסקית משופרת".

התשובה ללחצים הרבים

"מחקר זה מדגיש את היתרונות האמיתיים שאימוץ פרקטיקות אג'ייל יכול להביא למחלקות ה-IT וכיצד גישת אג'ייל יכולה להיות התשובה ללחצים רבים שאיתם הן מתמודדות", אמר אנדרו סיילס, מומחה אג'ייל ב-CA Technologies לאיזור EMEA.

לדבריו, "אנו זקוקים עתה להבנה טובה יותר של אג'יליות בחלקים אחרים של הארגון  ולקבלתה מבחינת התרבות הארגונית – במיוחד ברמת ההנהלה הבכירה. למרבה העניין, לא מדובר כאן על מחסור בכסף, אלא בחוסר הבנה המונע שינוי. אג'ייל יכול להיות זרז המאפשר לעסקים לאמץ יתרונות כגון אספקה בתדירות גבוהה יותר ועמידה בקצב של המתחרים, אבל רק אם הם פתוחים אליו".

כ-150 מקבלי החלטות בתחום ה-IT בבריטניה השתתפו במחקר; 40% מהם אמרו כי מצפים כיום ממחלקות ה-IT לעשות יותר למרות משאבים מצומצמים יותר, ו-87% מהם אמרו כי אג'ייל יכול לסייע בכך במידה מסוימת.

האג'ייל צפוי להתרחב

בינתיים, קצת יותר משליש ממחלקות ה-IT צפויות לספק בתדירות גבוהה יותר בעוד ש-24% נמצאות תחת לחץ לעמוד בקצב של המתחרים. בשני המקרים, 100% מאלה המתמודדים עם הלחצים אמרו שגישת אג'ייל יכולה למלא תפקיד בפתרון האתגרים.

המחקר מגלה כי קיים מומנטום כשמדובר באג'ייל אך יש עדיין לאן להתקדם; רק 18% מהמשיבים אומרים כי הארגון שלהם הוא כרגע אג'ייל לחלוטין,  ו-62% נוספים מהמשיבים אומרים כי הארגון שלהם הוא אג'ייל במידה מסוימת.

2016 אמורה להיות השנה שבה האג'ייל יבוא לידי ביטוי, עם יותר ארגונים שמאמצים אותו וקוטפים את הפירות. לעת עתה, מחלקות IT מובילות את מהפיכת האג'ייל – 42% מהמשיבים אומרים כי אימוץ האג'ייל התרחב במחלקת ה-IT של ארגונם במהלך 12 החודשים האחרונים. עם זאת, רק 30% סבורים כי היא גדלה ברחבי הארגון בכללותו והאג'ייל צפוי להתרחב למקומות אחרים בארגונים בעתיד הקרוב.

כ-25% מהנשאלים חווים כרגע צמיחה של האג'ייל לפרקטיקות אחרות מעבר ל-IT, ו-49% צופים כי יחוו זאת בתוך 12 החודשים הקרובים.

המדריך של CA ליתרונות ה-Agile

מתודולוגיית הסקר

Rally Software (שנרכשה על ידי CA Technologies) הזמינה את Vanson Bourne, מומחית עצמאית למחקרי שוק בתחום הטכנולוגי, לבצע מחקר זה. עבודת השטח של הסקר התקיימה באוקטובר 2015 כאשר רואיינו 150 מקבלי החלטות בבריטניה בתחום ה-IT. המשיבים הגיעו מארגונים עם 250 עובדים או יותר, במגוון סקטורים פרטיים. ראיונות נערכו באופן מקוון באמצעות תהליך מיון קפדני במספר רמות על מנת להבטיח כי רק מועמדים מתאימים ישתתפו בסקר.

אירועים קרובים