בריטניה: גבר תובע את אפל במיליונים בטענה שגרמה לגירושיו

לפי הדיווחים, התובע הוא אוהד של מוצרי החברה, שכעת "התהפך" והחליט לדרוש מהענקית מקופרטינו לא פחות מ-5 מיליון לירות שטרלינג, כי לדבריו היא הביאה לגירושים מאשתו ולהתדרדרות במצבו הרפואי ● מה בדיוק קרה?

המנייה שוברת שיאים. אפל.

אחת התביעות הכי מוזרות, כנראה, נחתה לאחרונה על שולחנם של היועצים המשפטיים של אפל. לפי הטיימס תובע בריטי, שמוגדר כ'פאנבוי' של מוצרי החברה, תובע את החברה על סכום כ-5 מיליון ליש"ט, בטענה שהיא גרמה לגירושים שלו, ולהתדרדרות במצבו הרפואי עקב כך. בכתב בתביעה הוא מציין שגרושתו החליטה לעשות זאת אחרי שקראה הודעות ששלח לפרוצות – הודעות שהוא חשב שהוא מחק.

לפי כתב התביעה, במשך שנים לא מעטות השתמש האיש ב-iMessages כדי לקבוע פגישות עם פרוצות, אך מחק את ההודעות לאחר מכן, מתוך כוונה, כמובן, להסתיר את התכתובת מזוגתו. עם זאת, יום אחד פתחה אשתו את האפליקציה במחשב המקינטוש המשפחתי ומצאה את כל ההודעות הללו, וכמעט מייד הגישה תביעת גירושין נגד בעלה הנואף.

"הכל בגלל שאפל אמרה שההודעות שלי נמחקו"

"הייתי בהלם. אם אומרים לך שהודעה נמחקה אתה רשאי להאמין שהיא נמחקה", הוא אמר מדווחים בטיימס. לטענתו הוא גם חלה עקב הגירושין. "חשבתי שאני הולך לחטוף התקף לב. גירושין הם תהליך מלחיץ בצורה יוצאת דופן ויש לך ילדים ודינמיקה משפחתית. הכל בגלל שאפל אמרה לי שההודעות שלי נמחקו, כשהן לא".

משרד עורכי הדין שמייצג אותו רוצה להפוך את התביעה לייצוגית, ומחפש אחר משתמשים אחרים שסבלו מאותה טעות.

התגובה של אפל לתביעה לא צוינה, אבל לפי התמיכה של החברה, כדי למחוק הודעות iMessages מכל הפלטפורמות יש לקשר את כולן ל-iCloud. אם לא עושים זאת, בעת מחיקה הן נמחקות רק במכשיר בו הפעולה מבוצעת, ונשמרת בכל האחרים.

בית המשפט יצטרך אם כן להחליט בכלל אם יש עילה, ולבחון האם הוא לא עשה את החיבור הזה בכוונה, מתוך מחשבה שזה ימנע מאשתו לקרוא את ההודעות, מה שבסופו של דבר קרה בגלל הטעות שלו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים