רוסיה: מוזילה חסם תוספים בפיירפוקס שמאפשרים לעקוף את הצנזורה

מדובר בחמישה תוספים שניתנים להורדה מחנות ההרחבות של הדפדפן, וכולם שייכים לתחום הפרטיות והאבטחה

נכנע ללחצים של הממשל הרוסי. מוזילה

מוזילה, הארגון שעומד מאחורי דפדפן הקוד הפתוח פיירפוקס, החליט להסכים ללחצים של הממשל הרוסי ולחסום לשימוש מספר תוספים, שיכולים לאפשר לתושבי המדינה לעקוף את הצנזורה המקומית. לחצים אלו הופעלו בידי הרוסקומנדזור – השירות הפדרלי לתחום התקשורת, טכנולוגיות המידע ותקשורת ההמונים, שהוא הגוף הרגולטורי לפיקוח על האינטרנט במדינה, ובעצם לצנזורה.

על פי הדיווחים, מדובר בחמישה תוספים שניתנים להורדה מחנות ההרחבות של הדפדפן, וכולם שייכים לתחום הפרטיות והאבטחה. מדובר באפליקציות עוקפות הצנזורה Censor Tracker – שעוזרת לעקוף צנזורה ברוסיה ובמדינות אחרות של ברית המועצות לשעבר, Runet Censorship Bypass – שמיועדת באופן ייעודי להילחם בצנזורה של הרוסקומנדזור, וכן של מספר הרחבות VPN.

אחרי שהתוספים נחסמו, העלו המפתחים טענות שהם לא ידעו מראש על כך שיש כוונה לחסום אותם, והם לא קיבלו שום הודעה מתאימה ממוזילה גם אחרי שזה קרה.

"בעקבות השינויים הרגולטוריים האחרונים ברוסיה, קיבלנו מהרוסקומנדזור בדרישה להסיר חמישה תוספים מהחנות של פיירפוקס. לאחר שיקול זהיר, הגבלנו זמנית את זמינותם בתוך רוסיה. מתוך הכרה בהשלכות של פעולות אלו, אנו בוחנים מקרוב את הצעדים הבאים שלנו תוך התחשבות בקהילה המקומית שלנו", אמר דובר הארגון בתגובה לפרסום הידיעה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים