הסתיים האירוע שמסעיר את קהילת הביטקוין

אירוע ה-Halving – חצייה – התקיים אתמול (ש'), ובו נחצה מספר מטבעות הביטקוין שניתן לכרות בכל יום ל-450 ● האם זה יעלה את מחיר הביטקוין, כמו שקרה בעבר?

נחצה. ביטקוין.

אתמול (ש') התקיים ה-Halving – האירוע של קהילת הביטקוין, שנערך פעם בארבע שנים, ובו נחתך בחצי מספר מטבעות הביטקוין שניתנים לכרייה. המשמעות היא שהחל מהיום, בכל יום ניתנים לכרייה 450 מטבעות ביטקוין, והתגמולים שהכורים יקבלו עומדים על 3.125 מטבעות ביטקוין במקום 6.25 מטבעות.

הביטקוין בא לעולם בינואר 2009. התקנון של המטבע הווירטואלי קובע שכמות מטבעות הביטקוין במחזור לעולם לא יעלה על 21 מיליון. תהליך ה-Halving, ביחד עם הקביעה כמה מטבעות ביטקוין ניתן להנפיק בכל 24 שעות, מהווים את המנגנון שמבטיח שכמות הביטקוינים שבמחזור לעולם לא תעבור את ה-21 מיליון.

לדברי ניר הירשמן, מנכ"ל פורום חברות הקריפטו, הבלוקצ'יין וה-ווב 3.0, "Halving, ובעברית חצייה, הוא ביטוי לכך שהביטקוין הוא דבר יציב – לא ביחס למחיר, שהוא מאוד תנודתי, אלא ביחס לעצם המסגרת. החצייה מוכיחה שכל ההחלטות שבאות לידי ביטוי בתקנון הביטקוין, שנכתב ב-2009 – מתקיימות. הביטקוין בכלל, ובזמן החצייה בפרט, יוצר הזדמנויות מעניינות, שכן ישראל היא מרכז חשוב של חברות שמפתחות טכנולוגיות בתחום הבלוקצ'יין, ויש כאן מספר רב של חברות, כמה מהן יוניקורנים, שעוסקות בכך".

מה אירוע ה-Halving יעשה למחיר הביטקוין?

התשובה לשאלה שלמעלה לא ברורה לגמרי, עקב היותו של הביטקוין מטבע תנודתי מאוד. ההיסטוריה מלמדת שבטווח הקצר לא ניתן לדעת מה יעשה הביטקוין, אך בטווח הרחוק, החציות מביאות, בסופו של דבר, לעליות שערים. עם זאת, איש לא מבטיח שזה מה שיקרה גם הפעם.

בינתיים, אתמול ירד המחיר של מטבע הביטקוין ל-63,913 דולר ליחידה – 11% פחות מהשיא של כל הזמנים, שנרשם ב-8 באפריל השנה (היום הוא כבר עלה ל-64,902 דולר ליחידה). ירידות כאלה קרו לפני אירועי Halving קודמים. אבל מה קורה בטווח יותר רחוק, של שנה לאחר החצייה? הבה ונראה מה קרה בפעמים הקודמות: החצייה הראשונה התקיימה ב-2012 ושערו של הביטקוין שנה אחריה היה כחמישה דולר. ב-2009 הוא עמד על 0.001 דולר. החצייה השנייה התקיימה ב-2016, ושנה אחריה עמד מחיר המטבע על 420 דולר. החצייה השלישית התקיימה ב-2020 וכעבור שנה, הביטקוין עלה לכ-8,000 דולר.

האירוע הנוכחי הוא לא אירוע ה-Halving האחרון של קהילת הביטקוין. עד ליום ו' האחרון, ה-19 באפריל השנה, נכרו 19,684,306 יחידות מתוך 21 מיליון מטבעות הביטקוין האפשריים. משמעות הדבר היא שניתן להנפיק עוד 1,315,694 יחידות – ולא יותר. החציות יימשכו עד אפריל 2140, כלומר: צפויים עוד 29 תהליכי Halving. או אז, מספר יחידות הביטקוין יגיע ל-21 מיליון, ותהליך ההנפקות והכרייה של המטבע הווירטואלי ייפסק כליל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים