הסכם קיבוצי חדש לעובדי קבוצת סלקום

ההסכם הקיבוצי החדש כולל הטבות רבות לכ-3,200 עובדים ● יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "ההסכם משקף את התפישה שעובדי סלקום, דינמיקה וגולן הם שותפים מלאים להצלחת הקבוצה"

במעמד חתימת ההסכם הקיבוצי החדש לעובדי קבוצת סלקום. מימין לשמאל: עמי שטרמר, דניאל ספיר, אורי אורן ויקי חלוצי.

לאחר משא ומתן ממושך, ההסתדרות, קבוצת סלקום וועד העובדים בחברה חתמו היום (ב') על הסכם קיבוצי חדש, שממשיך ומעגן הישגים כלכליים המשפרים את שכר העובדות והעובדים בקבוצה ומחזקים את ביטחונם התעסוקתי.

ההסכם שתוקפו לשלוש שנים, יחול על כ-3,200 עובדי הקבוצה, בהם עובדי החברות סלקום, דינמיקה סלולר וגולן טלקום. נזכיר כי ההסכם קרם עור וגידים כשברקע עסקת שינוי הבעלות בסלקום ורכישת גרעין השליטה מדסק"ש על ידי קרן פורטיסימו

ההסכם הקיבוצי החדש נחתם במטה החברה בנתניה ובמעמד החתימה השתתפו, בין היתר, מנכ"ל סלקום דניאל ספיר; יו"ר איגוד עובדי הסלולר, ההיי-טק והאינטרנט בהסתדרות, יקי חלוצי; ויו"ר ועד עובדי סלקום, אורי אורן.

נזכיר כי בינואר האחרון הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בקבוצת סלקום, לדברי הארגון בשל מבוי סתום במשא ומתן עם נציגות העובדים על חידוש ההסכם הקיבוצי, וכן על עתידם בצל העברת השליטה המתוכננת בחברה לידי קרן פורטיסימו. כעת המשבר הגיע לקיצו עם החתימה שהצדדים הצליחו להגיע אליה ונשמעים שבעי רצון ממנה.

הגיעה להסכם קיבוצי עם העובדים. סלקום.

הגיעה להסכם קיבוצי עם העובדים. סלקום.

איזו תוספת שכר והטבות יראו עובדי הקבוצה?

ההסכם החדש כולל תוספות שכר של 10% לכל תקופת ההסכם (עד שנת 2027). בנוסף, עובדים בדרגות השכר שמתחת לשכר הממוצע במשק, יהיו זכאים לתוספת שכר נוספת החל משנת 2026. גובה התוספת, במקרה זה יעמוד על שיעור עלייתו של שכר המינימום במשק. ההסכם משפר גם את גובה תקציב ההסעדה היומי בכרטיס נטען לעובדי חוץ, שיעמוד על 52 שקל ליום (כולל השתתפות העובד).

ככל שישלמו ויאושרו עסקת המכירה ושינוי הבעלות הצפויים, יהיו עובדי קבוצת סלקום זכאים למענק מכירה מיוחד בהתאם לוותק שלהם. בנוסף, במהלך שנת 2024, ישולם לעובדים זכאים, בעלי ותק המוגדר בהסכם, מענק מיוחד נוסף בגובה משכורת.

בשורה נוספת בהסכם החדש היא הסדר תגמול מיוחד בגין כוננות בגובה 75 שקל באמצע שבוע ו-175 שקל בסופ"ש ובחגים עבור כל כוננות. בהקשר זה, ראוי להוסיף כי ההסכם מסדיר גם הפרשות לתגמולים בגין רכיב הכוננות והשעות הנוספות בדיווח, בשיעור של 5% מגובה הרכיבים על חשבון החברה ו-5% על חשבון העובד. כמו כן, החברה תציע לזכאים הטבה לשדרוג הרכבים, או הגדלת חלף רכב. עוד תוענק לעובדים זכאים הטבת ארנק בכסף סלקום בסך 500 עד 1,000 שקל מדי שנה. זאת ועוד, דמי הרווחה בסלקום, המיועדים לפעילות למען העובדים, יוגדלו ב-25% עבור כל עובד.ת.

בנוסף לשיפורים החדשים, ההסכם הנוכחי ממשיך את הישגי ההסכמים הקודמים, הן בהיבט הארגוני והן בהיבט הכלכלי. בהיבט הארגוני, ההסכם מעגן סוגיות שנוגעות לשמירת זכויות העובדים בתהליכי ניוד בחברה, איוש משרות חדשות בסלקום, תוך הבטחת עדיפות והזדמנויות קידום לעובדים הקיימים, קביעות באופן אוטומטי ומערכת ליישוב חילוקי דעות בין הצדדים להסכם.

בפרק הכלכלי ההסכם הנוכחי ממשיך את ההטבות מההסכמים הקודמים, בהן: בונוס שנתי; תוספת ביגוד שנתי בגובה 1,000 שקל לזכאים; דמי השתתפות חודשיים עבור גני ילדים וסבסוד קייטנות קיץ בסך 1,000 שקל עבור כל ילד עד גיל 11; קרן השתלמות עם הפרשה בשיעור 7.5%; דמי הבראה מוגדלים; ביטוח בריאות בסבסוד המעסיק וביטוח שיניים; שיפור בתנאי הרכב לעובדים הזכאים בהתאם למחירי השוק; הגדרת שכר הבסיס בחברה (השכר המפעלי) – 7% מעל לשכר המינימום במשק; גילום מס מלא עבור מתנות החג; הארכת תקופת הלידה במימון החברה בשבוע נוסף מעבר לקבוע בחוק; ונושאים נוספים. כמו כן, ההסכם מסדיר את ההמשכיות של מנגנון ההשתתפות ברווחי החברה, שממנו נהנים עובדי סלקום.

השותפים להובלת המו"מ לגיבוש ההסכם מצד ההסתדרות היו: יו"ר איגוד עובדי הסלולר, ההייטק והאינטרנט,  חלוצי, ויו"ר ועד עובדי סלקום, אורן. מצד הנהלת החברה, המו"מ נוהל על ידי סמנכ"ל משאבי האנוש, עמי שטרמר; הצוות המשפטי שליווה את גיבוש ההסכם: עו"ד כפיר זאב מצד נציגות העובדים ועו"ד ירון קרמר ממשרד עורכי הדין פיינברג מצד הנהלת החברה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד. צילום: דוברות ההסתדרות

"הבאנו הסכם מצוין לעובדי קבוצת סלקום"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בירך על ההסכם ומסר כי: "ההסכם משקף את התפישה שעובדי סלקום, דינמיקה וגולן הם שותפים מלאים להצלחת הקבוצה. תודה למחויבות שהפגינו הצדדים ויישר כוח על הסכם מצוין, שעוזר לחזק את העובדים, לצמצם פערים ולהביא הישגים חדשים, לצד שימור ההטבות הקיימות. תודה ליו"ר איגוד עובדי הסלולר, יקי חלוצי, על הובלת התהליך, ויישר כוח לוועד בראשות אורי אורן, על הנחישות והאחריות שהפגין ועל הסכם ראוי שנותן מענה לסוגיות משמעותיות לעובדים, תוך חיזוק מערכת יחסי העבודה בקבוצה".

מנכ"ל קבוצת סלקום, דניאל ספיר, אמר במעמד החתימה: "עובדי ועובדות קבוצת סלקום הם נכס חשוב וחיוני להצלחת הארגון. ההסכם שנחתם היום מאפשר לנו מחד להמשיך ולפעול לשיפור השירות ללקוחותינו ומאידך להעניק לעובדים תנאי העסקה טובים, שיבטיחו את שביעות רצונם, לצד המשך צמיחת הקבוצה כולה. אני מודה לכל מי שעסק בגיבוש ההסכם, בכלל זה לעמי שטרמר, סמנכ"ל משאבי האנוש של סלקום, וליו"ר הוועד אורי אורן".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק בהסתדרות, יקי חלוצי: "הבאנו הסכם מצוין לעובדי קבוצת סלקום. מעבר לכל ההישגים המשמעותיים, ההסכם כולל גם בשורה חברתית אמיתית בביטוח רכיבים נוספים מהשכר לפנסיה, וכן למתן תוספות שכר צמודות לשיעור עליית שכר המינימום במשק לעובדים עד גובה השכר הממוצע, בכדי למנוע את שחיקת השכר שלהם מכאן והלאה. אני רוצה להודות לאורי אורן, יו"ר הוועד הנכנס, שהוכיח את עצמו בעבודה עניינית ונחושה למען העובדים בקבוצה, וכן להנהלה על השיח ההוגן והשקוף בדרך לחתימת ההסכם. עובדי סלקום, דינמיקה וגולן הרוויחו בגדול".

יו"ר ועד העובדים בקבוצת סלקום, אורי אורן: "ההסכם הקיבוצי החדש שנחתם הוא הישג מרשים עבור אלפי עובדי קבוצת סלקום ובני משפחותיהם. בעקבות משא ומתן ארוך ולא פשוט, הצלחנו להביא לשיפור משמעותי בתנאים ובהטבות להם זכאים העובדים בתחומים רבים. ההסכמות שהושגו משקפות הבנה שעובדים עומדים מאחורי הצלחתה העסקית של הקבוצה ואני מאמין ששיפור בתנאים של העובדים יוביל לעלייה במוטיבציה, במחויבות ובתפוקות".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים