ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בסלקום – ומאיימת בשביתה

ארגון העובדים ו-ועד עובדי החברה טוענים כי המשא ומתן על חידוש ההסכם הקיבוצי, כמו גם על הסדרת עתידם בצל העברת השליטה בחברה לקרן פורטיסימו, הגיע למבוי סתום

סכסוך עבודה. סלקום

ההסתדרות הכריזה לפני שעה קלה (ד') על סכסוך עבודה בקבוצת סלקום, לדברי הארגון בשל מבוי סתום במשא ומתן עם נציגות העובדים על חידוש ההסכם הקיבוצי, וכן על עתידם בצל העברת השליטה המתוכננת בחברה לידי קרן פורטיסימו. בקבוצת סלקום, שכוללת את החברה עצמה, כמו גם את דינמיקה וגולן טלקום, מועסקים כ-3,100 עובדים.

סכסוך העבודה שהוכרז הוא תולדה של פערים במשא ומתן בנוגע להסכם קיבוצי חדש, במקום זה שהסתיים בחודש שעבר – אומרים בהסתדרות. בנוסף, בארגון העובדים לא אוהבים את העובדה שבעוד שלאחר ההסכם עם קרן פורטיסימו לרכישת השליטה בסלקום תמורת 925 מיליון שקלים הואץ המשא ומתן להסדרת השלכות המהלך על עובדיה ועל מענק המכירה, המשא ומתן בין ההנהלה לעובדים הגיע, כאמור, למבוי סתום.

בהסתדרות גורסים שההתנהלות של סלקום נעשית בחוסר תום לב ובדרך שאינה מקובלת ביחסי עבודה בכלל, וביחסי עבודה קיבוציים, כמו שיש בה, בפרט. "לפיכך, ובהמשך לסכסוך העבודה שהוכרז היום", נמסר בהודעתה, "באם לא ייענו הדרישות, יוכלו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים החל ב-25 בינואר.

"דורשים מההנהלה לקחת את העובדים בחשבון"

יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההיי-טק, יקי חלוצי, אמר כי "ערכה של קבוצת סלקום מגיע בזכות עבודתם המסורה של עובדיה. אנחנו דורשים מהנהלת החברה לקחת את העובדים בחשבון, ובהסכם מכבד, כפי שנהוג בענף. לצערי, המשא ומתן עם החברה עוד לא הביא בשורה ראויה, ולכן הכרזנו היום על סכסוך עבודה".

לדברי יו"ר ארגון עובדי סלקום, אורי אורן, "המשא ומתן התפוצץ בשל מבוי סתום שנובע מפערים ואי הסכמות מהותיות בין הצדדים, עקב עמדות קשיחות ולא ריאליות של ההנהלה. הכרזנו, יחד עם ההסתדרות, על סכסוך עבודה בקבוצת סלקום, שמכוחו נוכל להתחיל ולנקוט צעדים ארגוניים, עד כדי שביתה מלאה של כל החברות שבקבוצה".

מסלקום נמסר בתגובה כי היא "מעריכה את עובדיה, שהם הנכס הגדול ביותר של החברה. במהלך ההידברות לקראת חתימת ההסכם הקיבוצי הציעה סלקום הטבות משמעותיות ביותר לעובדים והגיעה להסכמות עם הוועד במרבית הנושאים. נמשיך לנהל את המשא ומתן בפתיחות ובכנות, על מנת ללבן את הנושאים שעדיין מצויים במחלוקת".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים