משלוחי מכשירים מתקפלים יגיעו ל-17.7 מיליון יח' השנה

העלייה השנתית שנרשמה ב-2023 - של 25% - תואט השנה ל-11%, כך לפי תחזית שפרסמה טרנדפורס בשבוע שעבר

מה צפוי בו ב-2024? שוק הניידים המתקפלים.

תחום הטלפונים המצוידים במסכים מתקפלים חווה צמיחה מהירה של 25% במהלך 2023 והגיע למכירות בהיקף של 15.9 מיליון יחידות, כך לפי דו"ח שפרסמה חברת מחקר השווקים טרנדפורס (TrendForce) בשבוע שעבר. עם זאת טלפונים מתקפלים, על הציר האופקי או האנכי, עדיין מהווים רק מעט משוק הטלפונים החכמים הכללי, עם נתח שוק של 1.4%.

למעשה, לפי הצפי של חברת המחקר קצב הגידול יצטמצם ביותר ממחצית כבר בשנה הנוכחית. הוא אמור להגיע ל-11% בלבד, מה שיעלה את היקף המכירות החזוי ל-17.7 מיליון יחידות. נתח השוק יעלה ל-1.5% והוא גם לא אמור לצמוח יותר מדי ב-2025 עם תחזית ל-2% בלבד.

המחיר הגבוה – עדיין מייצר קושי להגיע לתפוצה נרחבת

סמסונג הובילה את השוק הזה, עם 66.4% ב-2023, בעוד ש-וואווי, שכמעט נשכחה בעולם המערבי, הצליחה למכור, במדינות בה כן נמכרים טלפוניה, מתקפלים בכמות מספקת כדי להגיע ל-11.9%. שיאומי במקום השלישי לשנת 2023, עם 5.3%, ותחזית דומה ל-2024. בשנה הזו אמורה וואווי לזנק לכ-20% לפי המחקר, ואילו נתח השוק של סמסונג, שנהנתה רבות בתחילת דרכה בתחום ממעמד חזק במיוחד, ירד לכ-60%.

הצפי של טרנדפורס הוא שתחילת הסטנדרטיזציה של הרכיבים מהם מרכיבים טלפונים חכמים תאפשר ירידה במחיר ממוצע ליחידה וכניסה של טלפונים זולים יותר לתחום, בעיקר של הטלפונים בעיצוב הצדפה עם חברות כמו ויוו, אופו ואחרות.

המחיר הגבוה של המכשירים הללו עדיין רחוק מנקודת הביקוש הנוחה לצרכנים, וזו אחת הבעיות של השוק. בעיות אחרות שפוגעות במכירות הן, לפחות בינתיים, הן תקלות שונות שגורמות לירידה באמון בקרב קונים. בעיה שלישית היא שמובילת שוק הטלפונים החכמים אפל החליטה שעוד לא הגיע הזמן שלה להשתלב – כמו במקרים רבים אחרים, התחזית היא שהכניסה שלה תעיר גם את התחום הזה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים