חיזוק לדרום: עוזי ימין, יו"ר דלק ארה"ב, משקיע בחממת אינגב

איש העסקים הישראלי-אמריקני ייסד את דלק ארה"ב וכן את Delek Logistics, בעלות בתי זיקוק, מסופי דלק, טרמינלים וקווי הולכה יבשתיים בארה"ב - ומצטרף למשקיעי החממה, המעודדת יזמות סביב טכנולוגיות אקלים בנגב

מצטרף כמשקיע פרטי בחממת אינגב. עוזי ימין, יו"ר חברת דלק ארה"ב.

עוזי ימין, יו"ר חברת דלק ארה"ב (Delek US) מצטרף כמשקיע פרטי בחממת אינגב (InNegev), התומכת ומקדמת סטארט-אפים חדשים בנגב, בתחומי טכנולוגיות אקלים, מזון וחקלאות.

עוזי ימין, איש עסקים ישראלי-אמריקני הפועל בארה"ב, ייסד לפני כשני עשורים את דלק ארה"ב, באמצעות רכישת מאות תחנות דלק וחנויות נוחות, ובהמשך ייסד גם את Delek Logistics. החברות בעלות בתי זיקוק, מסופי דלק, טרמינלים וקווי הולכה יבשתיים. החברות נסחרות בבורסה בניו יורק, בשווי מצרפי של כ-4 מיליארד דולר, עם היקף הכנסות של כ-19 מיליארד דולר בשנה, ומעסיקות כ-10,000 עובדים.

דלק ארה"ב הקימה לפני מספר שנים CVC, קרן הון סיכון תאגידית, והחלה לבצע השקעות בתחום האנרגיות המתחדשות באמצעות השקעות בטכנולוגיות חדשות בארה"ב ובישראל. היא זכתה בנוסף במכרז של רשות החדשנות להקמת חממה טכנולוגית בישראל בתחום האנרגיות המתחדשות. 

מה עושה חממת אינגב?

חממת אינגב, הפועלת בפארק עידן בנגב בסמוך לבאר שבע, הוקמה בשנת 2020 במטרה לחזק את ההיי-טק בדרום המדינה ולעודד יזמות והקמת סטארט-אפים חדשים בנגב.

במסגרת החממה פועלים כיום 11 סטארט-אפים בתחומי טכנולוגיות אקלים, כגון חקלאות, מים, פודטק, אנרגיה, רובוטיקה ועוד. ב-אינגב שותפים גופי השקעה גלובליים, כמו קרן אלפא קפיטל וקרן חצרים, תעשיות בינלאומיות מובילות מדרום הארץ, בהן נכללות החברות סודהסטרים, נטפים ודולב, וכן מכללת סמי שמעון והמועצה האזורית בני שמעון.

החממה פועלת בשיתוף עם גורמים מגוונים כגון אוניברסיטת -בן גוריון, מכללות, מרכזי מו"פ ממשלתיים, תעשיות בינלאומיות ורשויות מקומיות.

ארנון קולומבוס, מנכ"ל חממת InNegev.

ארנון קולומבוס, מנכ"ל חממת InNegev. צילום: ניב קנטור

"כניסתה של קרן ימין, נותנת לנו ביטחון גדול שאנחנו על הרדאר של הטובים ביותר"

אלי בן סימון, מייסד ויו"ר הדירקטוריון של חממת אינגב: "ייסדנו את חממת אינגב על מנת להקים מרכז מצויינות לפיתוח והשקעות בסטארט-אפים מצויינים בנגב, ולהוכיח שהנגב הוא שטח העתודה של ישראל לעשרות השנים הבאות גם בתחומי ההיי-טק. יש חשיבות בלתי רגילה להימצאות קרנות שותפות בעלות יכולת לייצר חיבורים טובים והשקעות המשך לחברות החממה. חיפשנו עוד קרנות עם יכולות השקעה, המתעניינות בתחומי הקיימות ופתרון אתגרי האקלים, ועם קשרים ונוכחות בינלאומית. הקרן של משפחת ימין בהובלתו של עוזי ימין היא בעלת קבלות והצלחה עסקית ברמה העולמית הגבוהה ביותר. הם יחזקו את העומק והיכולות של החממה ויתרמו להפיכת הנגב למרכז הפיתוח העולמי לפתרונות טכנולוגיים בתחומי האקלים. אני מצפה שהחממה תמשיך את ההשקעות בתחומים רבים בהם לנגב יש ויהיו עוד יתרונות רבים". 

ארנון קולומבוס, מנכ"ל החממה: "הצטרפותה של קרן ימין מהווה חותמת והוכחה שהנגב ו-אינגב הפכו והופכים להיות פלטפורמה אטרקטיבית למשקיעים איכותיים מהרמה הבכירה בעולם, והנגב הופך להיות מרכז תשומת הלב העולמית בכל מה שקשור להשקעות בתחומי הקיימות. חממת אינגב שמה לעצמה שלושה יעדים אסטרטגיים – הצמחת סטארט-אפים ברמה העולמית הגבוהה ביותר בנגב; שינוי תפישת המציאות של תושבי הנגב, היזמים, התעשיות, החוקרים והמשקיעים, לגבי עתיד הנגב; ויצירת תשתית של אקוסיסטם פעיל ותוסס, שישאיר בנגב את הדור הצעיר והמוכשר. כניסתה של קרן ימין, נותנת לנו ביטחון גדול שאנחנו על הרדאר של הטובים ביותר, שההשקעות במיזמים בנגב ימשכו, ושיחד נשנה את הנגב ואת טכנולוגיות האקלים בישראל".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים