קנס גדול לאי-ביי: הקלה על מכירת מכבשי גלולות עבור סוחרי סמים

החברה הסכימה לשלם 59 מיליון דולר - ההסדר הרביעי בגודלו אי פעם תחת חוק החומרים המפוקחים - וליישם שורה של שינויים, שיקשו על מכירת המכבשים ופריטים קשורים אחרים בעתיד

תשלם קנס של 59 מיליון דולר. אי-ביי.

משרד המשפטים האמריקני הודיע ​אתמול (ד') כי הגיע להסדר, שלפיו אי-ביי (eBay) תשלם 59 מיליון דולר בשל הטענות שלפיהן הקלה על מכירה של אלפי מכבשי גלולות באתר האינטרנט שלה, שיכולות לשמש פושעים לייצור סמים לא חוקיים.

חברת המסחר האלקטרוני הסכימה לשלם את הקנס הכספי החמור – ההסדר הרביעי בגודלו אי פעם באמצעות חוק החומרים המפוקחים – וליישם שורה של שינויים, שיקשו על מכירת המכבשים ופריטים קשורים אחרים בעתיד.

משרד המשפטים אמר, כי בעקבות סקירת מדיניות החברה הוא מצא, שהיא לא מחייבת אימות זהות של רוכשי המכונות האלה, שלחלקן הייתה אפשרות לרסק אלפי כדורים בשעה. המכונות הללו, לדברי משרד המשפטים, מצויות בשימוש נפוץ בקרב סוחרי סמים שמייצרים כדורים מזויפים שמשולב בהם פנטניל.

"כדורים מזויפים עם פנטניל הם תורם משמעותי למגיפה הקטלנית של מנת יתר", אמרה התובעת הכללית, וניטה גופטה, יו"רית צוות הליטיגציה האזרחית של כוח המשימה של מגיפת האופיואידים במשרד המשפטים. "המחלקה מחויבת להשתמש בכל אמצעי האכיפה הזמינים כדי להבטיח שחברות המעורבות במכירת הציוד המאפשר ייצור של גלולות מסוכנות אלו עומדות בחוק החומרים המפוקחים".

בנוסף להסדר הכספי, אי-ביי הסכימה לתחזק ולשפר את מדיניות הציות שלה בהקשר לפריטים אסורים ומוגבלים ולגבי מכירות של מכבשי גלולות, תבניות מזויפות, חותמות ומכונות נוספות לייצור הכדורים האסורים.

בהצהרה מסרה החברה, כי היא "מכחישה מכל וכל את ההאשמות של משרד המשפטים, וההסדר אינו כולל כל הודאה בעוולה". עוד הוסיפה החברה, כי "הפעולות של אי-ביי להסרת מוצרים שיכולים לשמש לכדורים מזויפים – לרבות תבניות ומכבשי כדורים – עוד לפני כל בקשה של משרד המשפטים או רשויות אחרות, ושנים לפני שהממשלה הפנתה את תשומת לבה למוצרים אלה – מנעו מכירה של עשרות אלפי מוצרים שעלולים להיות בעייתיים באתר המכירות שלנו. פקידי ממשלה שיבחו שוב ושוב את אי-ביי על השותפות שלנו עם רשויות אכיפת החוק ומאמצינו לתמוך בחקירות על שימוש לא חוקי במכבשי כדורים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים