ההאקרים אוהבים את סוני: פרצו לסטודיו שמפתח עבורה משחקים

החברה אישרה דיווחים, כי מערכות המחשוב של אינסומניאק, הסטודיו שמפתח עבורה את משחק Spider-Man 2, נפרצו ● לדברי החברה, אף אגף אחר שלה לא הושפע מהפריצה

נגנב מידע של המשחק. Spider-Man 2.

הערך הכולל של שוק משחקי הווידיאו צפוי להגיע לכ-250 מיליארד דולר, כך שלא מפתיע שהוא מושך הרבה מאוד תשומת לב שלילית – פושעי רשת שמנסים לרכוב על ההצלחה של החברות והמפיצות השונות כדי לעשות הון לא חוקי לטובת חשבון הבנק שלהם.

הקורבן הנוכחי בשוק היא סוני. החברה אישרה דיווחים, כי מערכות המחשוב של אינסומניאק, הסטודיו שמפתח עבורה את משחק Spider-Man 2 שמעורר ציפיות רבות, נפרצו. בחברה טוענים שאף אגף אחר שלה לא הושפע מהפריצה, לא של חטיבת הבידור ולא של אף חטיבה אחרת בקונגלומרט.

הפריצה בוצעה בידי קבוצה המכונה Rhysida, המתמחה בתקיפות כופרה, ולפי הדיווחים שהיא העבירה היא השיגה מידע רב בנוגע למשחק נוסף שסוני אמורה להשיק בקרוב, גם הוא ביקום של מארוול אבל מתמקד ב-Wolverine. מעבר לכך נגנבו נתונים על האנשים העובדים בסטודיו.

הקבוצה כבר שחררה ברשת האפלה מידע שמוכיח את טענות הפריצה שלה, והיא הציבה כעת דדליין של שבוע, שבסיומו אם לא תקבל את דמי הכופר מסוני היא תמכור את המידע לכל המרבה במחיר, במחיר התחלתי של 50 ביטקוין – פחות או יותר 2 מיליון דולר.

"אנו מודעים לדיווחים שלפיהם אינסומניאק נפלה קורבן למתקפת אבטחת סייבר. אנו חוקרים כרגע את המצב הזה. אין לנו סיבה להאמין שחטיבות אחרות של סוני הושפעו", מסרה החברה.

אחת הפריצות המפורסמות ביותר בשוק משחקי הווידאו התרחשה בשנה שעברה, כשלפי הידוע קבוצת Lapsus$ שמה ידה על עשרות קובצי וידיאו שהציגו את פרטי המשחק Grand Theft Auto 6 של רוקסטאר, שצפוי להיות אחד הלהיטים הגדולים ביותר בשוק המשחקים לכשיופץ. קדימון רשמי של המשחק שוחרר רק לאחרונה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים