מרכז חדשנות והעצמת צעירים דרוזים בהיי-טק יוקם בבית ג'אן

בהקמת המרכז יושקעו ארבעה מיליון שקלים, והוא יקיים הכשרות מקצועיות ויסייע לצעירי העדה להשתלב בתעשייה ● ניר ברקת: "אני אלווה באופן אישי את האתגר של שילוב צעירים מהעדה הדרוזית בהיי-טק"

מניחים את אבן הפינה למרכז החדשנות בבית ג'אן (ראו כיתוב בתחתית הידיעה).

במועצה המקומית בית ג'אן יוקם מרכז לחדשנות והעצמת העדה הדרוזית לשילוב בהיי-טק בעלות של ארבעה מיליון שקלים. המרכז ייקרא על שם מדחת יוסוף ז"ל, חלל דרוזי של משמר הגבול, שנהרג בקבר יוסף בתחילת האינתיפאדה.

המרכז, שהוא השני שפועל בעדה הדרוזית, הוקם בשיתוף עם משרדי הכלכלה והביטחון, נשיאות המגזר העסקי וההסתדרות הכללית, שנרתמו כדי לקדם שילוב צעירי העדה שישתחררו מצה"ל באמצעות הכשרות מקצועיות ועידוד מעסיקים לקלוט אותם. לצורך כך הוקמה רשת מעסיקים עסקית מתחומי הטכנולוגיה וההיי-טק שתסייע להם להשתלב בחברות מובילות.

בטקס הנחת אבן הפינה השתתף שר הכלכלה ניר ברקת, שאמר, כי "אני אלווה באופן אישי את האתגר של שילוב צעירים מהעדה הדרוזית בהייטק." ברקת סיפר, כי לפני ארבע שנים הציג תוכנית אסטרטגית למדינת ישראל, בשיתוף עם פרופ' מייקל פורטר מאוניברסיטת הרווארד, שביקשה להעצים את החוזקות והיתרונות של כל אזור בישראל, כדי להביא לפריחה כלכלית מואצת. "בזכות מרכזי החדשנות של העדה הדרוזית, החזון הזה יכול להפוך לאפשרי. כך נוכל גם להוביל יחד, בברית אחים, בברית דמים, שחקוקה בשם המרכז על שמו של הלוחם מדחת יוסוף ז"ל, תוכנית מותאמת לחברה הדרוזית, יחד לטובתנו ולטובת מדינת ישראל".

מרכז לחדשנות והעצמת העדה הדרוזית לשילוב בהיי-טק, שצפוי להיבנות בבית ג'אן.

מרכז לחדשנות והעצמת העדה הדרוזית לשילוב בהיי-טק, שצפוי להיבנות בבית ג'אן.

דובי אמיתי, יו"ר נשיאות המגזר העסקי, אמר בטקס: "האפשרות להשתלב בתעשיית ההיי-טק אינה קיימת בפני כולם. במסגרת שירותי בצה״ל וגם כאל״מ במילואים, יצא לי להכיר מקרוב את היכולות והפוטנציאל הקיים בקרב הצעירים והצעירות מהקהילה הדרוזית. לשמחתי, שר הכלכלה ניר ברקת הסכים לשתף פעולה איתנו על מנת לקדם את שילובה של הקהילה הדרוזית בשוק התעסוקה, ובמיוחד הצעירים שמסיימים שירות משמעותי, כדי לסייע להם להשתלב בענף".

בטקס השתתפה גם עינת זינגר-דן, מנכ"לית הפורום הכלכלי חברתי וסיפרה, כי חברת סיסקו תפתח כיתה חכמה במרכז, שתאפשר למידה ועבודה היברידית, דבר קריטי בהתחשב בעובדה שהצעירים הגרים בפריפריה לא זוכים לאותן הזדמנויות".

בטקס השתתף קופטאן חלבי, יו"ר ומייסד המרכז להעצמת הדרוזים, שאמר: "המועצה המקומית בית ג'אן הקריבה 63 מבניה לטובת המדינה, הגיע הזמן ששותפות הגורל בינינו לבין מדינת ישראל לא תסתכם רק בשירות הצבאי".

רן בר, מנכ"ל החדשנות אמר: "רק לפני תשעה חודשים חנכנו בעוספיה את מרכז החדשנות הראשון, ובזמן קצר כבר הצלחנו להביא להכשרה של עשרות סטודנטים מוכווני תעשייה".

 

בתמונה למעלה, מימין: קופטאן חלבי – יו״ר העמותה לקידום החייל הדרוזי, איל הנס – ראש אגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון – שילוב החיילים הדרוזים, דובי אמיתי – יו״ר נשיאות המגזר העסקי והפורום הכלכלי, ניר ברקת – שר הכלכלה, עינת זינגר-דן – מנכ״לית הפורום הכלכלי חברתי וראש מנהלת המעסיקים, רן בר- מנכ״ל מרכז החדשנות DTEC ע״ש שיח׳ אמין טריף ז״ל. 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים