בעל חברת היי-טק, גרושתו ושניים מעובדיו חשודים בעבירות מס

עבירות המס האמורות נוגעות לסחר באופציות ומניות בחברה ● הנושא כולו נמצא כעת בחקירה של רשות המסים ● המעורבים בפרשה נעצרו והובאו בפני שופט ביום ד' האחרון, וצו איסור פרסום הוצא על שמם ועל שם החברה

העלימו מס? בעל חברת היי-טק, גרושתו ועובדיו.
חוקרת. רשות המסים.

חוקרת. רשות המסים.

רשות המסים חוקרת חשד לפיו בעל חברת היי-טק, שמרבית מניותיה נמכרו לקרן השקעות בחו"ל, רכש מעובדיו אופציות שקיבלו והגיש לה דיווח כוזב, לפיו הרכישה בוצעה במועד מאוחר יותר, על מנת לאפשר לעובדים לשלם שיעור מס מופחת.

במקביל, נחקר חשד לפיו בעל החברה שילם לאחד העובדים על האופציות, בין היתר בדרך של הוצאת משכורת, ומבלי שדיווח על משיכת כספים מהחברה לשימושו האישי. כמו כן נחקרת גרושתו של בעל החברה, החשודה בכך שלא דיווחה כנדרש על חלק מהכנסותיה ממכירת המניות שקיבלה במסגרת הסכם הגירושין לגרוש. המעורבים בפרשה נעצרו והובאו בפני שופט ביום ד' האחרון וצו איסור פרסום הוצא על שמם ועל שם החברה.

הפשרה שהסתבכה

מדובר בחברה שמכרה לפני מספר שנים חלק ניכר מהון המניות שלה לקרן השקעות זרה. כשנה לפני המכירה לקרן ההשקעות רכש בעל החברה, שהחזיק אז בכ-50% מהמניות, משני עובדים בחברה את האופציות שהוענקו להם. בנוסף, רכש בעל החברה מגרושתו מניות שקיבלה במסגרת הסכם הגירושים ביניהם, תמורת סכום של כ-שישה מיליון שקל.

האופציות שהוענקו לעובדים ניתנו במסגרת מסלול הוני לפי סעיף 102 לפקודת מס הכנסה. כלומר, אופציות אלו היו אמורות להיות מוחזקות בידי נאמן לתקופה של שנתיים, ולאחר מכן היו זכאים העובדים למכור אותן ולשלם בגין התמורה שיעור מס של 25% במקום שיעור מס שולי לפי גובה שכרם, שהיה עשוי להגיע עד לשיעור של 47%.

על פי הדיווח שהוגש לרשות המסים, בעל החברה רכש את האופציות משני העובדים בדיוק שנתיים לאחר שהן הוענקו להם.

במהלך דיוני השומה עם פקיד שומה כפר סבא, הצהיר החשוד כי מועד רכישת המניות מהעובדים אינו בהתאם לדיווח, וכי קיימים הסכמים מוקדמים יותר שנחתמו בינו לבין שני העובדים המוכרים. לאור הצהרת החשוד, העביר פקיד שומה כפר סבא את הממצאים לפקיד שומה חקירות מרכז, אשר פתח בחקירה סמויה שממנה עלה כי אכן היו הסכמי מכירה קודמים, כפי שהצהיר החשוד, ואף נוהלה תביעה של העובדים כנגד החשוד, אשר לטענתם הסתיר ולא גילה להם על מגעים שהתנהלו בינו לבין קרן השקעות למכירת החברה, ולפיכך נהג שלא בתום לב. התביעה הסתיימה לבסוף בגישור בין הצדדים.

במסגרת החקירה נודע גם כי בעל החברה רכש מניות מגרושתו בסכום של שישה מיליון שקל וכי גרושתו הצטרפה לתביעה שהגישו העובדים כנגדו, ולאחריה הגיעה להסכם פשרה מולו, ששילם לה ארבעה מיליון שקלים נוספים. מהחקירה עולה חשד כי גרושתו של בעל החברה לא דיווחה כנדרש לרשות המסים על הכנסותיה מתוספת התשלום שקיבלה במסגרת הסכם הפשרה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים