טוויטר תגבה כסף עבור אימות דו-שלבי

שימוש ב-2FA יתאפשר רק לרוכשי מנוי Twitter Blue, המוצע מאז שאילון מאסק הבעלים ● בנוסף, בשבוע שעבר נודע שמאסק הורה למהנדסים לחשוף יותר מציוציו, וכעת - שחסם בטוויטר חשיפה לאיגוד המתהווה של עובדי טסלה

הרשת החברתית שבבעלותו מוצפת בתוכן אנטישמי וניאו נאצי. אילון מאסק, הבעלים של X.

טוויטר מספקת כעת סיבה נוספת להרמת גבה, עקב בשורה חדשה למשתמשיה: המעוניינים בהגנה על חשבונם ברשת המצייצת בהליך אימות דו-שלבי (2FA) יחויבו בתשלום. למעשה, החברה הודיעה שהיא מציעה כעת ללקוחותיה את האפשרות לקבל קודים לאימות דו-שלבי באמצעות סמס לסמארטפונים שלהם, רק כשירות שיינתן למי שמשלם לחברה עבור חבילת המנוי Twitter Blue, שהפלטפורמה החלה להציע אחרי שאילון מאסק הפך לבעלים שלה בסתיו 2022.

אימות דו-שלבי עם קוד הוא אמצעי אבטחה אשר מונע מגורם אחר לגשת לחשבנוכם, גם אם מי שמנסה לעשות זאת יודע את הסיסמה שלכם. אם ה-2FA מופעל, צריך לעבור שני מהלכים כדי להיכנס לחשבון: שילוב שם המשתמש והסיסמה יחד עם קוד זמני שאפליקציה שולחת לנייד של המשתמש. ברוב החברות מציעים שירות זה חינם אין כסף, אבל טוויטר למעשה מוכרת את שליחת הקוד באמצעות סמס כתכונה שמספקת ערך מוסף בגזרת האבטחה, אשר מגיעה כחלק מחבילת המנויים שלה.

מקצצים ומקוששים עוד הכנסות לחברה

לפחות לכאורה נראה כי מדובר בעוד ניסיון לאתר הכנסות נוספות עבור החברה, שמאז שהגיעה לידי מאסק נתקלת בגישה אגרסיבית מטעמו לטובת קיצוצי הוצאות. מאסק פיטר כמעט שני שלישים מעובדי החברה, הנהיג מנוי בתשלום כדי לקבל סימון וי כחול המאמת את החשבונות, צמצם משרדים, חתך בהוצאות משרדיות כמו שכר דירה ואפילו נייר טואלט לעובדים, ועדיין טוען כי רק בשלהיי 2023 החברה תתאזן.

טוויטר כתבה כהבהרה למהלך כי "למרבה הצער, בעוד ששיטת 2FA הייתה פופולרית מאוד בעבר, ראינו ששיטת 2FA מבוססת מספרי טלפון הייתה בשימוש – ונוצלה לרעה – על ידי שחקנים זדוניים. כתוצאה מכך, החל מהיום, לא נאפשר עוד לחשבונות להירשם לשיטת ה-סמס של 2FA, אלא אם כן הם מנויי Twitter Blue. הזמינות של 2FA באמצעות טקסט עבור Twitter Blue עשויה להשתנות בהתאם למדינה ולספק".

טוויטר הוסיפה כי "למנויים שאינם ב-Twitter Blue שכבר נרשמו יש 30 יום לבטל את הסכמתם לשיטה זו ולהירשם לשיטה אחרת. לאחר ה-20 במרץ 2023, לא נאפשר עוד למנויים שאינם מנויי Twitter Blue להשתמש בהודעות טקסט כשיטת 2FA. בשלב זה, שיטת 2FA תושבת עבור חשבונות שעדיין מופעלים. השבתת 2FA באמצעות טקסט לא תנתק אוטומטית את מספר הטלפון שלכם מחשבון הטוויטר שלכם. אם תרצו לעשות זאת, תוכל למצוא הוראות כיצד לעדכן את מספר החשבון שלכם במרכז העזרה שלנו".

מאסק: ממשיך להשתמש בטוויטר לתועלתו

בתוך כך, אחרי שבשבוע שעבר נודע כי מאסק הורה למהנדסי טוויטר לערוך שינויים באלגוריתם כדי לחשוף יותר מציוציו, אחרי שזיהה ירידה בהתלהבות העוקבים מהם, כעת עולות תלונות שמהלך הפוך נעשה בנוגע לחשיפת חשבון איגוד עובדי ענקית כלי הרככב החשמליים טסלה – חברה אחרת שבבעלות מאסק – בטוויטר.

עובדי טסלה במפעל Buffalo Gigafactory של החברה הגישו תלונה למועצה הלאומית ליחסי עבודה האמריקנית, ה-NLRB, ובה האשימו את טוויטר ששמה את התכנים הקשרים לחשבון יוזמת ההתאגדות שלהם – United Tesla שמה – "בצל", כך דיווח אתר Vice News.

העובדים הודיעו על כוונתם להתאגד ב-14 בפברואר, על אף שבינתיים הם נתקלים בקשיים רבים. האיגוד המתהווה אפילו פרסם הצהרה פומבית בטוויטר על כך שהעובדים שחוברים אליו "מחפשים להשמיע את קולם בתפקיד". עם זאת, ציוצים הקבוצה, כך נטען, הפסיקו להופיע בתוצאות החיפוש בפלטפורמה המצייצת, ולטענתם החשבון שלהם פשוט הועלם במכוון, לכאורה בהוראת מאסק, המתנגד להתאגדותם.

"בפברואר 2023, מיד לאחר הכרזת העובדים על קמפיין איגוד במתקן Tesla Gigafactory 2, המעסיקה הנ"ל, באמצעות המנכ"ל אילון מאסק ו/או סוכניו ונציגיו, גרמו לחסימת חשבון הטוויטר של האיגוד פלטפורמת טוויטר", צוטטה הקבוצה במסמכים שהוגשו בתלונה ל-NLRB – שמאחוריה סייע Workers United, האיגוד שתומך בקמפיין ההתאגדות בטסלה.

לפי בדיקת ב-Engadget, אכן כשמבצעים חיפוש אחרי הערכים 'united_tesla' או 'TeslaWorkersUnited' (שם נוסף של האיגוד), התוצאות אינן כוללות ציוצים כלשהם שפורסמו על ידי החשבון עצמו. יצוין כי בדרך כלל, חיפוש אחר משתמש יציג את הציוצים שלו, אבל כשמשתמשים במונחי החיפוש הספציפיים הללו, מתקבלות רק תוצאות שמתייגות את הקבוצה או מזכירות את שמה.

דובר הקבוצה אמר ל-Vice News כי הם הריצו מבחן Shadow Ban (המינוח המתייחס לחסימה שכזו) וגילו שהחשבון של המתאגדים בטסלה "נאסר בפלטפורמה היחידה שבבעלותו של המעסיק".

בחשבון הטוויטר של המתאגדים, שניתן לאתר בקלות באמצעות חיפוש חיצוני, למשל בגוגל, הזמינו את הקבל לעקוב אחרי הקבוצה באינסטגרם, בתקווה לפחות קשיים מצד מטא ומארק צוקרברג, מנכ"לה, שאינם מעורבים ישירות בדברים כמו מאסק.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. זיו

    הפתרון הוא להפסיק לעבוד עם טוויטר. כשישארו בלי מנויים, יבינו שהם חוצפנים שהגזימו...

אירועים קרובים