פרופ' עמי מויאל מונה כיו"ר מועצת המנהלים של מט"ח

פרופ' מויאל הוא נשיא מכללת אפקה, ויחליף בתפקיד את איציק דנציגר, מי שכיהן כיו"ר מטח בתשע השנים האחרונות

מימין לשמאל: מנכ"ל מטח, יוסי בידץ והיו"ר החדש של מועצת המנהלים, פרופ' עמי מויאל.

מועצת המנהלים של מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית), הודיעה השבוע על מינויו של פרופ' עמי מויאל, נשיא מכללת אפקה, ליו"ר המועצה.

לפי מטח, המינוי משקף את אבני היסוד של הארגון – חינוך, חדשנות, וטכנולוגיה.

מטח

מטח

איציק דנציגר, מי שכיהן כיו"ר מטח בתשע השנים האחרונות, יסיים השבוע את תפקידו. דנציגר מילא תפקידי ניהול בכירים בתעשיית ההיי-טק הישראלית, בהם מנכ"ל ונשיא קבוצת קומברס, יו"ר Galil Software ועוד. בנוסף, דנציגר היה שותף לפעילויות מגוונות בתחום החינוך, ובהן ועדת דברת לקידום החינוך בישראל והקמת מכון אבני ראשה.

פרופ' מויאל שיחליף את דנציגר בתפקיד משמש, כאמור, כנשיא אפקה – המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב. מויאל בור בעל תואר דוקטורט בהנדסת חשמל ומחשבים מאוניברסיטת בן-גוריון, ומחלוצי תחום זיהוי דיבור אדם באמצעות מחשב, אשר כיהן כמנכ"ל חברת NSC, שעסקה בפיתוח טכנולוגיות בתחום זה.

לאחר שורה של תפקידים כמפתח וכמנהל בעולמות ההיי-טק, החליט מויאל להצטרף בשנת 2008 לעולמות החינוך כחבר סגל אקדמי במכללת אפקה, ובשנת 2014, לאחר שקודם לדרגת פרופסור מן המניין, נבחר גם לנשיא המכללה.

במסגרת תפקידו שוקד פרופ' מויאל על התאמת תהליך החינוך של מהנדסים לעולם התעסוקה המשתנה, בין היתר על ידי הטמעת שיטות פדגוגיות חדשניות והקניית מיומנויות ואף פרסום מתווה כתוב בנושא.

"רואה במטח גורם משמעותי באקוסיסטם החינוכי במדינת ישראל"

מנכ"ל מטח, יוסי בידץ: "אני מודה מאד לאיציק דנציגר על שהנהיג בתבונה ובערכיות את מועצת המנהלים של מטח ועל שהיה לי מנטור ושותף להובלת הארגון במים סוערים לעבר אסטרטגיה חדשה, המניבה שפע של התחדשות ועשיה חינוכית. אני מברך את פרופ' מויאל על שנעתר לעמוד בראש מועצת המנהלים של מטח, המורכבת מאנשים מעולים, התורמים בהתנדבות ובמסירות מתוך ניסיונם בתחומים מגוונים. אני משוכנע שמטח יפיק רבות מנסיונו העשיר והמוכח של עמי, וימשיך לשכלל את תפקידו כארגון המוביל חינוך רלוונטי בעידן הדיגיטלי".

איציק דנציגר: "אני שמח וגאה על הזכות שנפלה בידי להיות שותף בהובלת מט"ח להישגים רבים בחדשנות בחינוך. אני מאחל לפרופ' עמי מויאל הצלחה בתפקיד ומאחל למטח המשך עשייה חינוכית מבורכת".

פרופ' עמי מויאל אמר: "אני מכיר את מטח מזה זמן כחלוצה בתחום החדשנות בחינוך. כמי שעוסק בקידום רצף חינוכי לאומי מגיל הגן דרך מערכת החינוך, הצבא, האקדמיה ועד לתעשייה – אני רואה במטח גורם משמעותי באקוסיסטם החינוכי במדינת ישראל, כארגון שתורם לשילוב פדגוגיה חדשנית כבסיס להקניית ידע ומיומנויות לתלמידים ולתלמידות. אני חש גאווה וכבוד להצטרף לקבוצה הנהדרת של חברי מועצת המנהלים של מטח ועובדי מטח, ולתרום מניסיוני למימוש תוכניות העבודה של מטח לטובת מערכת החינוך הישראלית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים