תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » סנאטורים מאשימים את אמזון ביחס לא הולם לנשים בהריון
אמזון. צילום: BigSock

סנאטורים מאשימים את אמזון ביחס לא הולם לנשים בהריון

במכתב שהופנה ליו"ר הוועדה להזדמנויות שוות לעובדים, מבקשים הסנאטורים לפתוח בחקירה נגד ענקית המסחר המקוון והתנהלותה הלכאורה לא חוקית מול נשים בהריון במרכזי השילוח

מאת 12 בספטמבר 2021, 15:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סנאטורים בארצות הברית דורשים לפתוח בחקירה נגד אמזון בשל טענות על יחס לא הולם לנשים בהריון במרכזי השילוח שלה.

במכתב שהופנה ליו"ר הוועדה להזדמנויות שוות לעובדים, מביעים הסנאטורים חשש, כי אמזון אינה מתאימה כראוי את תנאי העבודה לנשים בהריון במרכזי השילוח, וכי החברה לא מאפשרת לעובדות זמן חופשי לטפל בצורכיהן הרפואיים. במכתב מצוין, כי בשנים האחרונות פורסמו כמה דיווחים, המפרטים את היחס הלא הולם של החברה לעובדות בהריון, כשהן מבקשות מהחברה לממש את זכויותיהן ולהתאים את תפקידיהן למצבן. ייתכן שיש בכך, לדברי הסנאטורים, הפרה של חוק אפליית הריון וחוק אמריקנים בעלי מוגבלויות.

העבודה ב-100 מרכזי השילוח של אמזון בארה"ב כרוכה לא אחת בשעות ארוכות של עמידה ובמאמץ פיזי. החוק דורש מהמעסיקים האפשר לנשים בהריון תנאים שווים לאלה של עובדים בעלי מוגבלות.

המכתב מציין, כי נגד החברה הוגשו לפחות שבע תביעות, המאשימות את אמזון בפיטורים שלא כדין של נשים בהריון, וכי החברה סירבה לבקשות של עובדות הרות להוספת הפסקות ופחות זמן עמידה.

אמנם אמזון יישבה כמה מהתביעות האלה מחוץ לבית המשפט, כתבו הסנאטורים, אבל יש כאן פרסומים על תלונות המציירות תבנית חוזרת של התנהלות לא הולמת של אמזון מול נשים בהריון במרכזי השילוח שלה.

המכתב אף מאשים את החברה כי יצרה קשר אם רופאה האישי של אחת הנשים בהריון ללא אישור, בניסיון לשנות את מגבלות העבודה שלה. בנוסף, לפי הטענות, החברה הענישה את העובדת ואילצה אותה לצאת לחופשה ללא תשלום. אותה עובדת, שמאוחר יותר חוותה לידה מוקדמת, אף התמוטטה באחת המשמרות שלה בשל התייבשות. מקרה אחר המוזכר במכתב הוא של עובדת, שהחברה סירבה להקל בתנאי עבודתה, והיא חוותה הפלה מוקדמת.

סנאטורים מאשימים את אמזון ביחס לא הולם לנשים בהריון Reviewed by on . סנאטורים בארצות הברית דורשים לפתוח בחקירה נגד אמזון בשל טענות על יחס לא הולם לנשים בהריון במרכזי השילוח שלה. במכתב שהופנה ליו"ר הוועדה להזדמנויות שוות לעובדים, סנאטורים בארצות הברית דורשים לפתוח בחקירה נגד אמזון בשל טענות על יחס לא הולם לנשים בהריון במרכזי השילוח שלה. במכתב שהופנה ליו"ר הוועדה להזדמנויות שוות לעובדים, Rating: 0

הגיבו