תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מתוצאות הלוואי של המחסור במעבדים: הברחתם מסין להונג קונג
הוברחו אל מעבר לגבול. מעבדי ה-Core של אינטל. צילום: אינטל

מתוצאות הלוואי של המחסור במעבדים: הברחתם מסין להונג קונג

בחודש יוני לכדו השלטונות מבריחים שבאמתחתם - או יותר נכון במשאיות שלהם ובעוד מקומות מעניינים - הוחבאו מעבדים רבים ● כמה? המספרים המדהימים - בכתבה

מאת 12 ביולי 2021, 17:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

החוסר העקבי במעבדים גורם לגידול משמעותי באנשים שמנסים להרוויח מכך על ידי הברחות ממקום בו אפשר להשיג אותם יחסית בזול, למקומות שכמובן אפשר להרוויח בהם יותר, גם בזכות ביקוש גבוה. שלטונות הונג קונג דיווחו לאחרונה על לכידה של כמה מבריחים כאלה, שניסו להעביר מעבדים של אינטל מסין לאי החסות שלה.

במקרה מסוים, לפי דיווחים של המשטרה וכוחות המכס שמסכמים את יוני האחרון, הם עצרו ב-16 בחודש נהג משאית שהחביא על גופו לא פחות מ-256 מעבדים, Core i7-10700 ו-Core i9-10900K. הוא הצמיד לחלק הגוף התחתון ולשוקיים שלו את המעבדים באמצעות ניילון נצמד. השוטרים חשפו את המעבדים לאחר שקלטו שמבנה הגוף שלו מוזר משהו. השווי של ההברחה המסוימת הזו עמד על כ-123 אלף דולרים. עשרה ימים אחר כך עוד נהג משאית, בדיוק באותו מסלול, ניסה את מזלו בהברחת 52 מעבדים, אבל הוא כנראה לא הסתיר אותם מספיק טוב בין המושב שלו למושב הנוסעים מאחוריו.

אלא ששני המקרים הללו היו רק הכנה לתפיסה גדולה יותר באופן משמעותי שהתרחשה בסוף יוני: במשאית שהובילה מוצרי אלקטרוניקה צרכניים נמצאו 2,200 מעבדים, אלף יחידות זיכרון RAM 630, טלפונים חכמים, וגם 70 מוצרי קוסמטיקה בשווי כולל של לא פחות מארבעה מיליון דולר.

וכמו תמיד בתחום של הברחות, אפשר רק לנחש מה כן הצליח לעבור את המארבים של המכס אל תוך הונג קונג.

מתוצאות הלוואי של המחסור במעבדים: הברחתם מסין להונג קונג Reviewed by on . החוסר העקבי במעבדים גורם לגידול משמעותי באנשים שמנסים להרוויח מכך על ידי הברחות ממקום בו אפשר להשיג אותם יחסית בזול, למקומות שכמובן אפשר להרוויח בהם יותר, גם בז החוסר העקבי במעבדים גורם לגידול משמעותי באנשים שמנסים להרוויח מכך על ידי הברחות ממקום בו אפשר להשיג אותם יחסית בזול, למקומות שכמובן אפשר להרוויח בהם יותר, גם בז Rating: 0

הגיבו