אילון מאסק בסיבוב פרסה: אי אפשר לקנות מכונית טסלה בביטקוין

בציוץ שלו בפלטפורמה האהובה עליו, הודיע מאסק, שטסלה לא תקבל עוד תשלומים בביטקויון עבור מכוניותיה בגלל השפעתו השלילית על הסביבה, והופ - הביטקוין צנח...

יזם ההיי-טק והמיליארדר אילון מאסק. צילום: דן טיילור, Heisenberg Media

אצל אילון מאסק כל ציוץ הוא בסיס לשינוי. אם תכננתם לרכוש מכונית טסלה ולשלם בביטקוין – כבר מאוחר מדי. לאחר שטסלה והעומד בראשה, אילון מאסק, חיבקו את הביטקוין, הודיע אתמול מאסק שהחברה כבר לא תקבל ביטקוין כתמורה לרכישת מכונית, וזאת בשל ההשפעה השלילית שיש לו על הסביבה.

מטבעות ביטקוין נוצרים בתהליך כרייה, שבמסגרתו מחשבים עוצמתיים פותרים בעיות מתמטיות מסובכות – מה שדורש כמויות חשמל אדירות, וחשמל, כידוע – הוא אחד המזהמים העיקריים של כדור הארץ.

"אנו מודאגים מן השימוש הגובר בדלק מאובן לצורך כרייה ופעילויות בביטקוין", צייץ מאסק בטוויטר, כהרגלו. "בייחוד פחם, שהוא גורם הפליטות הגרוע ביותר מכל הדלקים".

כזכור, רק לפני שלושה חודשים הכריזה טסלה שתאפשר תשלום בביטקוין תמורת מכונית מתוצרתה, ואף סיפרה שהשקיעה 1.5 מיליארד דולר במטבע הקריפטוגרפי – מה שהסתבר בדיעבד כהשקעה מוצלחת מאוד, והאחזקות שלה במטבע תרמו חלק ניכר משורת הרווח של החברה ברבעון האחרון. לאחר ההכרזה הזאת של מאסק, הוטחו בחברה ביקורות על כך שהיא אימצה את המטבע שיש לו פליטת פחמן משמעותית, למרות שמאסק אמר, כי טסלה מחויבת למלחמה בשינויי האקלים.

"מטבעות קריפטו הם רעיון טוב מבחינות רבות, ואנו מאמינים שיש להם עתיד מבטיח, אבל זה לא יכול לבוא תמורת מחיר גבוה לסביבה", צייץ מאסק. והוסיף, כי החברה לא תמכור ביטקוין, ותשתמש בו לתשלומים ברגע שיהיה שינוי וצריכת האנרגיה לכרייתו תהיה יותר בת-קיימא. עוד כתב: "אנו גם מתעניינים במטבעות קריפטו אחרים, שצורכים פחות מאחוז אחד מצריכת האנרגיה של הביטקוין".

מובן שערכו של הביקטוין צנח בתוך דקות לאחר הציוץ של מאסק, כמו שקרה לדודג'קוין לאחר שאירח את תוכנית  Saturday Night Live, שבו הביע זלזול במטבע, למרות שבעבר דווקא הביע בו תמיכה. אבל אצל מאסק, כידוע, הכל זמני ומשתנה מיום ליום.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים