תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » הקורונה גרמה לסמנכ"לי הכספים להגדיל השקעות בטרנספורמציה הדיגיטלית
משקיעים יותר בטרנספורמציה דיגיטלית. אילוסטרציה: BigStock

הקורונה גרמה לסמנכ"לי הכספים להגדיל השקעות בטרנספורמציה הדיגיטלית

כך עולה מסקר סמנכ"לי הכספים השנתי שמפרסמת רימיני סטריט, החושף את תפיסותיהם של סמנכ"לי הכספים בכל הנוגע לטרנספורמציה דיגיטלית ולמידת הכדאיות בהשקעות בה

מאת 10 במאי 2021, 10:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סמנכ"לי כספים מאמינים בטרנספורמציה דיגיטלית ומסרבים לבזבז כספים על השקעות IT לא מועילות – כך עולה מסקר שמפרסמת חברת רימיני סטריט, המספקת שירותים ארגוניים וספקית של שירותי תמיכה לתוכנות אורקל וסאפ ושותפה של סיילספורס.

הסקר, שנערך בקרב 1,500 סמנכ"לי כספים (CFOs), חושף את תפיסותיהם בכל הנוגע לטרנספורמציה דיגיטלית ולמידת הכדאיות בהשקעות בה.

על פי הסקר, 80% מסמנכ"לי הכספים סבורים שטרנספורמציה דיגיטלית היא אחד מחמשת היעדים המרכזיים שלהם, 71% מהם סבורים שהשקעות בתחום הן המפתח לעתיד החברה ו-77% ציינו, כי יסייעו למנמ"רים למצוא מקורות מימון עבור פרויקטים של טרנספורמציה דיגיטלית, שיניבו החזר השקעה מהיר. לעומת זאת, 67% מהם ציינו כי יסרבו לבזבז כספים על פרויקטי IT שאין להם כל השפעה עסקית, כמו שדרוגים של חבילות ERP ומיגרציות הנכפות על ידי יצרני התוכנות.

הקורונה, שהאיצה את המעבר לדיגיטל, השפיעה עמוקות על תפיסותיהם והחלטותיהם של מסמנכ"לי הכספים. 73% מהם העידו, כי היא גרמה להם להגדיל את השקעותיהם בטרנספורמציה הדיגיטלית. 95% ציינו, כי השקעות בטכנולוגיה הן המפתח לשיקום מהנזקים הכלכליים שגרמה הקורונה. 46% מצפים להחזר השקעה תוך שנתיים ו-82% מצפים להחזר השקעה תוך שלוש עד חמש שנים.

מערכות היחסים בין מסמנכ"לי הכספים לבין המנמ"רים הן מרכיב מרכזי בהצלחת ההשקעות בטכנולוגיה. 92% ממנהלי הכספים סבורים שלמצליחים בתפקיד יש מערכת יחסים טובה עם המנמ"ר ול-69% יש דעה חיובית על המנמ"ר. 47% מהם סבורים, שהמנמ"ר מסייע לחבר בין הטכנולוגיה להחלטות העסקיות. עם זאת, 92% מסמנכ"לי הכספים סבורים, שלמנמ"רים נדרש כיום ידע עסקי עשיר יותר לעומת הידע שנדרש מהם לפני שנתיים, ו-94% מהם מודים כי הם עצמם נדרשים לידע טכנולוגי עשיר יותר לעומת הידע שנדרש מהם לפני שנתיים.

סת' ראבין, מנכ"ל רימיני סטריט, אמר, כי "המחקר מאיר את החשיבות הגוברת  של הטרנספורמציה הדיגיטלית בעיני סמנכ"לי הכספים, אך מדגיש כי השקעות ב-IT חייבות להניב ערך עסקי כדי שיזכו בתמיכתם. אין זה מפתיע, שסמנכ"לי הכספים רוצים לבטל פרויקטים של IT שאינם מניבים החזר השקעה מהיר – כמו שדרוגים של חבילות ERP ומיגרציות שנכפות על ידי יצרני התוכנות. ניתן לתעל את המשאבים הכספיים הללו להשקעות בטכנולוגיות חדשות, שיאיצו את המימוש של יעדים עסקיים דיגיטליים".

הקורונה גרמה לסמנכ"לי הכספים להגדיל השקעות בטרנספורמציה הדיגיטלית Reviewed by on . סמנכ"לי כספים מאמינים בטרנספורמציה דיגיטלית ומסרבים לבזבז כספים על השקעות IT לא מועילות – כך עולה מסקר שמפרסמת חברת רימיני סטריט, המספקת שירותים ארגוניים וספקית סמנכ"לי כספים מאמינים בטרנספורמציה דיגיטלית ומסרבים לבזבז כספים על השקעות IT לא מועילות – כך עולה מסקר שמפרסמת חברת רימיני סטריט, המספקת שירותים ארגוניים וספקית Rating: 0

הגיבו