תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » רבעון מעורב לסאפ: ירידה בהכנסות, זינוק ברווח הנקי
כריסטיאן קליין, מנכ"ל סאפ. צילום: אתר החברה

רבעון מעורב לסאפ: ירידה בהכנסות, זינוק ברווח הנקי

פעילות הענן של החברה עלתה ברבעון הראשון ב-7%, בעוד שמכירות התוכנה ירדו ב-3% ● הרווח הנקי זינק ב-32% והרווח התפעולי ירד ב-21%

מאת 25 באפריל 2021, 13:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סאפ סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם תוצאות מעורבות: הדו"חות הכספיים שלה, שפורסמו בסוף השבוע, מראים כי חלה ירידה בהכנסות ולעומת זאת, הרווח הנקי קפץ.

ההכנסות הרבעוניות קטנו ב-3% ל-6.4 מיליארד יורו. החברה מתמקדת בשנים האחרונות בתחום הענן, וזה בא לידי ביטוי בתוצאות: פעילות הקלאוד שלה רשמה עלייה של 7% לקצת פחות מ-2.2 מיליארד יורו, והן תופסות קרוב לשליש מכלל ההכנסות שלה, בעוד שמכירות התוכנה ירדו בקצת פחות מ-3% ל-3.3 מיליארד.

במהלך הרבעון, הרווח התפעולי קטן ב-21% וירד מהרף של מיליארד יורו ל-960 מיליון, אך הרווח הנקי זינק ב-32% ועמד על 1.1 מיליארד – בעיקר עקב ירידה בחבות המס ועלייה בהכנסות מימון. הרווח הנקי למניה רשם גידול של 29% ועמד על 88 סנט.

כריסטיאן קליין, מנכ"ל סאפ, אמר כי "הרבעון הראשון של 2021 היה ייחודי מבחינתנו, שכן היה לנו את צבר ההזמנות הגבוה ביותר מזה חמש שנים. כמו כן, הצגנו עלייה חדה בתזרים המזומנים. הדגש שלנו על הענן בה לידי ביטוי בעלייה בהכנסות מפעילות זו".

רבעון מעורב לסאפ: ירידה בהכנסות, זינוק ברווח הנקי Reviewed by on . סאפ סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם תוצאות מעורבות: הדו"חות הכספיים שלה, שפורסמו בסוף השבוע, מראים כי חלה ירידה בהכנסות ולעומת זאת, הרווח הנקי קפץ. ההכנסות הר סאפ סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם תוצאות מעורבות: הדו"חות הכספיים שלה, שפורסמו בסוף השבוע, מראים כי חלה ירידה בהכנסות ולעומת זאת, הרווח הנקי קפץ. ההכנסות הר Rating: 0

הגיבו