תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » "מלחמת הגירסאות" בין IDC לגרנטר: בכמה עלו מכירות ה-PC בעולם?
קפיצה במכירות, אבל בכמה? צילום: BigStock

"מלחמת הגירסאות" בין IDC לגרנטר: בכמה עלו מכירות ה-PC בעולם?

שתי חברות המחקר המובילות מציגות מספרים שונים על מכירות ה-PC העולמיות ברבעון הראשון של 2021 ● מה המספר האמיתי?

מאת 20 באפריל 2021, 13:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הביקוש הגבוה למחשבי PC ברבעון הראשון של 2021 – ניידים, שולחניים ותחנות עבודה – הוא עובדה שמסכימות עליה כל חברות המחקר. אבל כאן מסתיימת ההסכמה, ומסתבר ש-IDC וגרטנר מציגות פערים גדולים בנתוני הסקירות שלהן.

מבחינת IDC, הרבעון הראשון של השנה הראה עלייה של 55.2%, זאת לעומת גרטנר, שטוענת לעלייה של 32%. לפי IDC, משלוחי ה-PC הסתכמו ברבעון המדובר בכ-84 מיליון יחידות בעולם, בעוד הסקירה של גרטנר מדברת על משלוחי PC שהסתכמו -69.9 מיליון יחידות באותה תקופה.

שתי חברות המחקר מסכימות שלנובו (Lenovo), HP, דל (Dell), אפל (Apple) ואייסר (Acer) הן חמש החברות המובילות, אם כי מספרי המשלוחים של כמה מהן שונים בין IDC לגרטנר, לפעמים בפער של כמה מיליונים. למשל, IDC טוענת ש-HP מכרה 19,237 מיליון יחידות, בעוד החישוב של גרטנר מציין לאותה חברה 14,963 מיליון.

התשובה לפערים יכולה להיות נעוצה בכך, שגרטנר לא כוללת את מחשבי ה-Chromebook בתוצאות שוק ה-PC המסורתי. אבל לדבריה, משלוחי ה-Chromebook צמחו בתקופה זו בשיעור תלת ספרתי. כך, כולל מחשבי ה-Chromebook, שוק ה-PC העולמי צמח ב-47% לפי גרטנר – מה שמתקרב למספרים שמציגה IDC.

ובכל זאת, הפער עדיין נותר על מספר גבוה של קצת יותר מ-8%. עדיין מבלבל.

"מלחמת הגירסאות" בין IDC לגרנטר: בכמה עלו מכירות ה-PC בעולם? Reviewed by on . הביקוש הגבוה למחשבי PC ברבעון הראשון של 2021 – ניידים, שולחניים ותחנות עבודה – הוא עובדה שמסכימות עליה כל חברות המחקר. אבל כאן מסתיימת ההסכמה, ומסתבר ש-IDC וגרט הביקוש הגבוה למחשבי PC ברבעון הראשון של 2021 – ניידים, שולחניים ותחנות עבודה – הוא עובדה שמסכימות עליה כל חברות המחקר. אבל כאן מסתיימת ההסכמה, ומסתבר ש-IDC וגרט Rating: 0

הגיבו