תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » דיווח: באזזזפיד מתכוונת לצאת בהנפקה לציבור באמצעות מיזוג ספאק
מנכ"ל באזזזפיד, ג'ונה פרטי. צילום: מתוך ויקיפדיה

דיווח: באזזזפיד מתכוונת לצאת בהנפקה לציבור באמצעות מיזוג ספאק

חברת המדיה עתידה לחבור לחברה בשם 890 5th Avenue Partners - חברת צ'ק ריק שמיועדת למטרות רכישה - והמגעים בין השתיים לצורך הכנסת באזזזפיד לבורסה כבר בעיצומם, כך דיווח בלומברג ללא תגובה כלשהי מהמעורבות לכאורה בעסקה

מאת 11 במרץ 2021, 15:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

באזזזפיד מעוניינת לצאת בהנפקה לציבור באמצעות חבירה לחברת ספאק (SPAC), כך דיווח בלומברג. שם החברה שעלה על הפרק למיזוג האסטרטגי הוא 890 5th Avenue Partners.

על פי הדיווח, חברת התקשורת – שרכשה לאחרונה את האפ-פוסט (לשעבר האפיגטון פוסט) ואף פיטרה כמה מעובדיו באחרונה – מנהלת מגעים להתמזגות עם 890 השדרה החמישית כשותפתה, ואולם הדיווח לא כלל כל פרטים אודות התנאים הכספיים של העסקה, אם תצא לפועל, או מתי אמורה הכניסה לוול סטריט לקרום עור וגידים. 

890 השדרה החמישית מונהגת על ידי היו"ר אדם רוטשטיין והמנכ"ל אמיליאנו קלמצוק. החברה, שבאתרה מתארת את עצמה כ"שותפת השקעה", גייסה 287.5 מיליון דולר בהנפקה ראשונית בינואר, ואמרה כי היא מתמקדת בטכנולוגיה, מדיה וטלקומוניקציה.

מתכננת IPO? באזזזפיד. צילום אילוסטרציה: BigStock

מתכננת IPO? באזזזפיד. צילום אילוסטרציה: BigStock

מדובר למעשה בחברת ספאק, שפירושו "חברה מיוחדת למטרת רכישה" (Special Purpose Acquisition Company). חברות שכאלו, המכונות גם "חברות צ'קים ריקים", נוצרו כדי לגייס כסף באמצעות הנפקה ציבורית ראשונית (IPO) במטרה לרכוש חברה אחרת, ומציפים אותה לשוק שבו הכסף זול והמשקיעים להוטים למצוא דרכים חדשות להרוויח.

כאמור, הידיעה מגיעה יום לאחר שבאזזזפיד קיצצה 47 משרות של עובדי האפ-פוסט שלושה שבועות בלבד לאחר שרכשה את גוף החדשות מוריזון מדיה (Verizon Media). ג'ונה פרטי, מנכ"ל באזזזפיד, אמר השבוע כי הקיצוץ נובע כחלק ממאמץ "לעקוב אחר הדרך לרווחיות", ושהפיטורים נועדו גם כדי להכיל את הפסדי האפ-פוסט. לפי ההנהלה ההאפ-פוסט הפסיד בשנה שעברה יותר מ-20 מיליון דולר, ועומד להפסיד את אותו הסכום גם השנה.

באזזזפיד ו-890 5th Avenue Partners לא הגיבו לידיעה.

דיווח: באזזזפיד מתכוונת לצאת בהנפקה לציבור באמצעות מיזוג ספאק Reviewed by on . באזזזפיד מעוניינת לצאת בהנפקה לציבור באמצעות חבירה לחברת ספאק (SPAC), כך דיווח בלומברג. שם החברה שעלה על הפרק למיזוג האסטרטגי הוא 890 5th Avenue Partners. על פי באזזזפיד מעוניינת לצאת בהנפקה לציבור באמצעות חבירה לחברת ספאק (SPAC), כך דיווח בלומברג. שם החברה שעלה על הפרק למיזוג האסטרטגי הוא 890 5th Avenue Partners. על פי Rating: 0

הגיבו