פייסבוק יוצאת למלחמה: מבקשת לדחות את תביעת ההגבלים העסקיים שהוגשה נגדה

בדצמבר הוגשה נגד הרשת החברתית תביעה, המבקשת מבית המשפט לצוות על הפרדת נכסים, זאת על רקע התנהלותה הלא תחרותית של החברה, שרוכשת מתחרות במקום להתחרות בהן ● פייסבוק כעת יוצאת למלחמה כדי למנוע זאת

תעשה הכל כדי שתאהבו אותה. פייסבוק. צילום: BigStock

פייסבוק (Facebook) יוצאת למלחמה: הרשת החברתית מבקשת מבית המשפט לדחות על הסף את התביעה שהוגשה נגדה על ידי ועדת הסחר הפדרלית (FTC) ותובעים כללים של 48 מדינות, בטענה כי הם כשלו להציג כי חברת הענק חנקה את התחרות והזיקה לצרכנים.

החברה הודיעה אתמול, כי הגישה לבית משפט פדרלי את בקשת הדחייה של התביעה, שהוגשה נגדה בחודש דצמבר האחרון. התביעה מאשימה את הרשת החברתית בהתנהלות אנטי תחרותית, כמו רכישת מתחרותיה במקום להתחרות בהן, ומבקשת מבית המשפט לצוות על הפרדת נכסים, זאת על רקע התנהלותה הלא תחרותית של החברה, ש"חוסמת ללא הצדקה יריבות קיימות ופוטנציאליות".

"הממשלה מתעלמת מהמציאות של תחרות אכזרית שאנו מתמודדים מולה מדי יום, ומעבירה מסר מסוכן, ששום מכירה אינה סופית", כתבה פייסבוק בבלוג שלה, כשהיא מתייחסת לכך שרכשה הן את אינסטגרם (Instagram) והן את ווטסאפ (WhatsApp) לאחר שקיבלה את האישורים הרגולטוריים.

בתביעה נוספת שלה, פייסבוק טוענת גם, כי לתובעים הכלליים המדינתיים אין סמכות חוקית לטעון בתביעה של הגבלים עסקיים, וכי הם לא הוכיחו כי רכישת ווטסאפ ואינסטגרם על ידה הפרה חוק כלשהו של הגבלים עסקיים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים